20.09.2015
Trzecie zwycięstwo orlika młodszego (2006)W niedziele 20.09.2015r o godzinie 10.00 na boisku w Środzie Wlkp. pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Warty Śrem. Gospodarze kolejny raz udowodnili że są faworytami do zwycięstwa w lidze pewnie pokonując przyjezdnych 12-4 i tym samym odnieśli trzecie zwycięstwo. Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Rauhut Szymon – 4, Wawroski Jakub - 4, Wójkiewicz Jan - 3, Kusza Jędrzej - 1.
Po pierwszym gwizdku sędziego młodzi zawodnicy Polonii Środa ruszyli ostro do ataku i już w 13 sekundzie spotkania bramkę dającą prowadzenie zdobył Jakub Wawroski. 2 i 3 minuta to popis strzelecki Jakuba Wawroskiego który wyprowadził Polonię na prowadzenie 3-0. W 5 minucie po dość niefortunny podaniu bramkę samobójczą zdobywa zawodnik Polonii. 6 minuta i swoją pierwszą bramkę zdobywa Szymon Rauhut. W 9 minucie swoją 4 bramkę w meczu zdobywa Jakub Wawroski. W 11 minucie zawodnik drużyny gości zagrywa ręką w polu karnym, do piłki podchodzi Jędrzej Kusza i pewnym strzałem zdobywa 6 bramkę dla Polonii. W spotkaniu tym zawodnicy Polonii zwłaszcza w obronie próbowali dłużej utrzymywać się przy piłce. Momentami wyglądało to bardzo dobrze jednak nie ustrzegli się błędów. 21 minucie po zagraniu piłki do bramkarza przez zawodnika Polonii piłka dostała poślizgu i w ten sposób obrońca Polonii wpisał się na listę strzelców drużyny gości. W 24 minucie bardzo dobrze grający tego dnia Jan Wójkiewicz zdobywa 7 bramkę dla Polonii. Wynik po pierwszej połowie to 7-2 dla Polonii Środa.
Drugie 25 minut młodzi adepci Polonii rozpoczęli mocno rozkojarzeni i już w 15 sekundzie stracili bramkę. Przez 10 minut Polonia uderzała głową w mur. Rywali ratował bramkarz lub obrońca na czas wybijając piłkę. Dopiero w 37 minucie kolejną bramkę dla Polonii zdobywa Jan Wójkiewicz. Na prawej stronie boiska w drugiej połowie szalał Szymon Rauhut który z kilku okazji strzeleckich wykorzystał 3 w 6 minut. w 49 minucie na listę strzelców wpisuje się Jan Wójkiewicz. Niestety brak skupienia do ostatniego gwizdka sędziego i po niezrozumieniu obrońcy z bramkarzem wykorzystał zawodnik gości i ustalił wynik spotkania. Wynik końcowy to 12-4 dla Polonii Środa.
Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Coraz lepiej zawodnicy panują nad piłką oraz wykonują założenia przedmeczowe. Podczas treningów trener musi popracować jeszcze nad szczegółami które poprawiając drużyna będzie osiągała jeszcze lepsze wyniki.
Kolejny mecz orlik młodszy rozegra w piątek 25.09.2015r. o godz. 16.00 w Śremie z tamtejszym UKS. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Naganowski M, Tomaszewski S, Kusza J(k), Kruk K, Nowakowski M, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz J, Manicki K.
Najnowsze aktualności
-
02.08.2012
Duża oglądalność strony
Nieco ponad cztery i pół tysiąca osób odwiedziło w miesiącu lipcu naszą stronę internatową. W sumie wszyscy użytkownicy wygenerowali ponad dwadzieścia tysięcy odwiedzin.
-
02.08.2012
Zapraszamy na mecze reprezentacji
Bardzo ciekawie zapowiada się nadchodzący weekend na stadionie w Środzie. Od piątku do niedzieli obejrzeć będzie można aż sześć spotkań międzynarodowych z udziałem reprezentacji Polski, Austrii i Szkocji w hokeju na trawie.
-
02.08.2012
Nowa sonda na Facebooku
Zapraszamy wszystkich kibiców do udziału w nowej sondzie dotyczącej dwóch ostatnich meczów sparingowych Polonii Środa z Gelb-Weiß Görlitz 09 i Huraganem Pobiedziska.
-
02.08.2012
PP: Luboński pokonał GKS Katowice
W meczu 1/32 finału Pucharu Polski beniaminek III ligi Luboński KS Fogo Luboń pokonał na własnym boisku pierwszoligowy GKS Katowice 4:2 (2:1).
-
06.08.2012
Sprzedaż karnetów od wtorku
We wtorek 7 sierpnia rozpocznie się sprzedaż karnetów na mecze Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013.
-
01.08.2012
Polonia TV: Kolejny etap modernizacji stadionu
Zapraszamy do obejrzenia reportażu dotyczącego kolejnego etapu modernizacji stadionu w Środzie, a dokładnie budowie oświetlenia na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
-
31.07.2012
Sesja zdjęciowa Polonii
Dziś przed popołudniowym treningiem drużyna Polonii Środa Wielkopolska odbyła sesję fotograficzną przed sezonem 2012/2013. Zdjęcia wykonywane były na głównym boisku stadionu OSiR.
-
01.08.2012
Dziewczyny rozpoczną ligę we wrześniu
W poniedziałek w sali konferencyjnej na stadionie imienia Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie odbyło się przedsezonowe spotkanie przedstawicieli drużyn piłki nożnej kobiecej.






















































