20.09.2015
Trzecie zwycięstwo orlika młodszego (2006)W niedziele 20.09.2015r o godzinie 10.00 na boisku w Środzie Wlkp. pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Warty Śrem. Gospodarze kolejny raz udowodnili że są faworytami do zwycięstwa w lidze pewnie pokonując przyjezdnych 12-4 i tym samym odnieśli trzecie zwycięstwo. Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Rauhut Szymon – 4, Wawroski Jakub - 4, Wójkiewicz Jan - 3, Kusza Jędrzej - 1.
Po pierwszym gwizdku sędziego młodzi zawodnicy Polonii Środa ruszyli ostro do ataku i już w 13 sekundzie spotkania bramkę dającą prowadzenie zdobył Jakub Wawroski. 2 i 3 minuta to popis strzelecki Jakuba Wawroskiego który wyprowadził Polonię na prowadzenie 3-0. W 5 minucie po dość niefortunny podaniu bramkę samobójczą zdobywa zawodnik Polonii. 6 minuta i swoją pierwszą bramkę zdobywa Szymon Rauhut. W 9 minucie swoją 4 bramkę w meczu zdobywa Jakub Wawroski. W 11 minucie zawodnik drużyny gości zagrywa ręką w polu karnym, do piłki podchodzi Jędrzej Kusza i pewnym strzałem zdobywa 6 bramkę dla Polonii. W spotkaniu tym zawodnicy Polonii zwłaszcza w obronie próbowali dłużej utrzymywać się przy piłce. Momentami wyglądało to bardzo dobrze jednak nie ustrzegli się błędów. 21 minucie po zagraniu piłki do bramkarza przez zawodnika Polonii piłka dostała poślizgu i w ten sposób obrońca Polonii wpisał się na listę strzelców drużyny gości. W 24 minucie bardzo dobrze grający tego dnia Jan Wójkiewicz zdobywa 7 bramkę dla Polonii. Wynik po pierwszej połowie to 7-2 dla Polonii Środa.
Drugie 25 minut młodzi adepci Polonii rozpoczęli mocno rozkojarzeni i już w 15 sekundzie stracili bramkę. Przez 10 minut Polonia uderzała głową w mur. Rywali ratował bramkarz lub obrońca na czas wybijając piłkę. Dopiero w 37 minucie kolejną bramkę dla Polonii zdobywa Jan Wójkiewicz. Na prawej stronie boiska w drugiej połowie szalał Szymon Rauhut który z kilku okazji strzeleckich wykorzystał 3 w 6 minut. w 49 minucie na listę strzelców wpisuje się Jan Wójkiewicz. Niestety brak skupienia do ostatniego gwizdka sędziego i po niezrozumieniu obrońcy z bramkarzem wykorzystał zawodnik gości i ustalił wynik spotkania. Wynik końcowy to 12-4 dla Polonii Środa.
Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Coraz lepiej zawodnicy panują nad piłką oraz wykonują założenia przedmeczowe. Podczas treningów trener musi popracować jeszcze nad szczegółami które poprawiając drużyna będzie osiągała jeszcze lepsze wyniki.
Kolejny mecz orlik młodszy rozegra w piątek 25.09.2015r. o godz. 16.00 w Śremie z tamtejszym UKS. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Naganowski M, Tomaszewski S, Kusza J(k), Kruk K, Nowakowski M, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz J, Manicki K.
Najnowsze aktualności
-
19.08.2012
Pogoń faworytem meczu Polonią
Zakończyła się sonda na naszym profilu Facebookowym dotycząca dzisiejszego meczu III ligi pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Pogonią Mogilno.
-
19.08.2012
Relacja LIVE! Polonia - Pogoń
W dzisiejszym meczu 3. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa podejmą na własnym boisku Pogoń Mogilno
-
18.08.2012
Bez trzech piłkarzy z Pogonią
W jutrzejszym meczu przeciwko Pogoni Mogilno piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wystąpią w nieco osłabionym składzie.
-
18.08.2012
Wyniki sobotnich meczów 3. kolejki III ligi
Dziś rozegrano sześć z ośmiu spotkań trzeciej kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Zwycięstwa odniosły zespoły Lubuszanina Trzcianki, Górnika Konin, Unii Swarzędz oraz Sokoła Kleczew natomiast po jednym punkcie zainkasowali Ostrovia 1909 Ostrów, Luboński KS Fogo Luboń, Nielba Wągrowiec i Unia Roszak Solec Kujawski.
-
18.08.2012
Galeria z obozu dziewczyn
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obozu drużyny dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska w Nowym Tomyślu.
-
18.08.2012
W. Grześkowiak: Marzy nam się to pierwsze miejsce
Już jutro sezon 2012/2013 w poznańskiej klasie A grupie I zainaugurują rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. W pierwszym spotkaniu średzianie podejmować będą Pogoń Książ.
-
18.08.2012
Poloniści zaprezentowani
W piątek o godzinie 21:00 podczas festiwalu Środa Rock Festival w parku „Łazienki” w Środzie nastąpią prezentacja zespołu Polonii. Pokaz naszej drużyny poprzedzał koncert zespołu TSA.
-
17.08.2012
Porażka dziewczyn z Victorią Września
W przedostatnim dniu obozu dziewczęta Polonii Środa rozegrały swój drugi sparing. Rywalem polonistek była drużyna trampkarzy Victorii Września. Spotkanie trwało 2x20 minut.























































