20.09.2015
Trzecie zwycięstwo orlika młodszego (2006)W niedziele 20.09.2015r o godzinie 10.00 na boisku w Środzie Wlkp. pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Warty Śrem. Gospodarze kolejny raz udowodnili że są faworytami do zwycięstwa w lidze pewnie pokonując przyjezdnych 12-4 i tym samym odnieśli trzecie zwycięstwo. Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Rauhut Szymon – 4, Wawroski Jakub - 4, Wójkiewicz Jan - 3, Kusza Jędrzej - 1.
Po pierwszym gwizdku sędziego młodzi zawodnicy Polonii Środa ruszyli ostro do ataku i już w 13 sekundzie spotkania bramkę dającą prowadzenie zdobył Jakub Wawroski. 2 i 3 minuta to popis strzelecki Jakuba Wawroskiego który wyprowadził Polonię na prowadzenie 3-0. W 5 minucie po dość niefortunny podaniu bramkę samobójczą zdobywa zawodnik Polonii. 6 minuta i swoją pierwszą bramkę zdobywa Szymon Rauhut. W 9 minucie swoją 4 bramkę w meczu zdobywa Jakub Wawroski. W 11 minucie zawodnik drużyny gości zagrywa ręką w polu karnym, do piłki podchodzi Jędrzej Kusza i pewnym strzałem zdobywa 6 bramkę dla Polonii. W spotkaniu tym zawodnicy Polonii zwłaszcza w obronie próbowali dłużej utrzymywać się przy piłce. Momentami wyglądało to bardzo dobrze jednak nie ustrzegli się błędów. 21 minucie po zagraniu piłki do bramkarza przez zawodnika Polonii piłka dostała poślizgu i w ten sposób obrońca Polonii wpisał się na listę strzelców drużyny gości. W 24 minucie bardzo dobrze grający tego dnia Jan Wójkiewicz zdobywa 7 bramkę dla Polonii. Wynik po pierwszej połowie to 7-2 dla Polonii Środa.
Drugie 25 minut młodzi adepci Polonii rozpoczęli mocno rozkojarzeni i już w 15 sekundzie stracili bramkę. Przez 10 minut Polonia uderzała głową w mur. Rywali ratował bramkarz lub obrońca na czas wybijając piłkę. Dopiero w 37 minucie kolejną bramkę dla Polonii zdobywa Jan Wójkiewicz. Na prawej stronie boiska w drugiej połowie szalał Szymon Rauhut który z kilku okazji strzeleckich wykorzystał 3 w 6 minut. w 49 minucie na listę strzelców wpisuje się Jan Wójkiewicz. Niestety brak skupienia do ostatniego gwizdka sędziego i po niezrozumieniu obrońcy z bramkarzem wykorzystał zawodnik gości i ustalił wynik spotkania. Wynik końcowy to 12-4 dla Polonii Środa.
Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Coraz lepiej zawodnicy panują nad piłką oraz wykonują założenia przedmeczowe. Podczas treningów trener musi popracować jeszcze nad szczegółami które poprawiając drużyna będzie osiągała jeszcze lepsze wyniki.
Kolejny mecz orlik młodszy rozegra w piątek 25.09.2015r. o godz. 16.00 w Śremie z tamtejszym UKS. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Naganowski M, Tomaszewski S, Kusza J(k), Kruk K, Nowakowski M, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz J, Manicki K.
Najnowsze aktualności
-
21.08.2012
Jutro losowanie Pucharu Polski
Jutro tj. środa w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par drugiej rundy Pucharu Polski strefy poznańskiej.
-
21.08.2012
Sonda: Kto wygra mecz Luboński KS - Polonia Środa
Zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w nowej sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku. Tradycyjnie pytamy Was o zwycięzcę najbliższego meczu Polonii Środa.
-
21.08.2012
Ruszają przygotowania do meczu z Lubońskim
Dziś przygotowania do spotkania wyjazdowego z Lubońskim KS Fogo Luboń rozpoczną piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Po zremisowanym bezbramkowo meczu z Pogonią Mogilno trener Marian Kurowski nie zarządził w poniedziałek żadnego treningu.
-
20.08.2012
Podsumowanie 1. kolejki klasy A
W ostatni weekend rozgrana została pierwsza kolejka rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A grupy I. Pierwszymi liderami zostali Poznań FC oraz rezerwy naszej Polonii wyprzedzając pozostałe drużyny lepszym bilansem bramkowym.
-
20.08.2012
Wyniki I rundy Pucharu Polski
W sobotę i niedzielę zainaugurowane zostały rozgrywki o Puchar Polski strefy poznańskiej. Do gry przystąpiły drużyny B-Klasowe oraz zespoły niezrzeszone.
-
20.08.2012
Festiwal strzelecki młodzików w sparingu
W niedzielne przedpołudnie 19 sierpnia zespół młodzików udał się na kolejny mecz sparingowy. Tym razem zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberta Halaburdę pojechali do Błażejewka na mecz z zespołem AON Rembertów. Spotkanie zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem naszego zespołu 8:0 (4:0).
-
20.08.2012
Podsumowanie 3. kolejki III ligi
W sobotę i niedzielę rozegrana została trzecia kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
20.08.2012
Znamy zwycięzcę konkursu
W niedzielnym meczu trzeciej ligi Polonia Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisowała z Pogonią Mogilno. Taki wynik oznacza że żaden z kibiców biorących udział w konkursie „Wytypuj wynik” nie wskazał prawidłowego rezultatu. Nikt też nie typował wyniku remisowego.





















































