06.12.2021
Trzecie miejsce w Zabrzu (2013)W piątek 3 grudnia Poloniści z rocznika 2013 punktualnie o 13:00 wyruszyli w podróż do Zabrza, gdzie wzięli udział w turnieju Barbórka Cup 2021. W turnieju wzięły udział czołowe akademie z Polski, ale także kluby z Czech i Szwecji. Dzięki organizatorowi, chwilę po zameldowaniu w hotelu udaliśmy się na mecz Ekstraklasy, gdzie mogliśmy zobaczyć w akcji zespoły Górnika Zabrze i Śląska Wrocław.
Pierwszy dzień zmagań w turnieju Barbórka Cup 2021 odbył się w sobotę. W Zabrzu wystąpiły 24 drużyny, w tym 3 z zagranicy. Organizator Pro-Turnieje podzielił ekipy na 4 grupy, gdzie grano systemem każdy z każdym. Nasi poloniści trafili do grupy A, gdzie zmierzyli się z rówieśnikami z Banik Ostrava (Czechy), Rekord Bielsko- Biała, Śląsk Wrocław, ROW Rybnik i Beniaminek Radom. W każdym spotkaniu nasi chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i walczyli od pierwszego do końcowego gwizdka o jak najlepszy wynik.
W pierwszym spotkaniu zagraliśmy z Banikiem. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 1:1. Naszym następnym rywalem była ekipa z Bielska-Białej. W tym spotkaniu nasi zawodnicy pokazali charakter i zdobywając 4 bramki pewnie zwyciężyli. W 3. kolejce przyszła kolej na dobrze nam znany zespół Śląska Wrocław. Po bardzo emocjonującym spotkaniu górą była Polonia! Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Naszym czwartym rywalem był zespół ROW Rybnik, z którym również po pełnym emocji meczu wygrywamy 3:2. W ostatnim meczu przytrafiła się klasyczna zadyszka lidera. W meczu z Beniaminkiem Radom przegrywamy 3:0 i ostatecznie zajmujemy 3. miejsce w grupie A.
Organizator na podstawie sobotnich wyników podzielił zespoły na 4 grupy- Złotą (zespoły z miejsc 1-2), Srebrną (3-4), Brązową (5) i Fair Play (6).
3. miejsce w grupie A sprawiło, że trafiamy do Grupy Srebrnej. Tam zmierzymy się z ekipami Wisły Kraków, RAP Radomsko, Górnik Zabrze, Polonia Bytom, Beniaminek Radom, MFK Havirov (Czechy) i Parasol Wrocław. W ramach Grupy Srebrnej jeszcze w sobotę rozegraliśmy spotkanie z Parasolem. Wrocławianie okazali się być bardzo wymagającym rywalem, ale ostatecznie to my byliśmy góra i zwyciężyliśmy 3:2. Niedziela, drugi dzień turnieju to zmagania w fazie finałowej. Podobnie jak wczoraj rano, w pierwszym spotkaniu notujemy remis. W bardzo wyrównanym spotkaniu z naszą imienniczką z Bytomia pada wynik 2:2. W drugim meczu podejmowaliśmy zespół Wisły Kraków. Nasi zawodnicy zagrali fantastycznie i będąc skutecznym w ataku i skupionym w obronie pokonali krakowiaków 3:2. Trzecie spotkanie to wygrana 3:1 z czeskim MFK Havirov. Po krótkiej przerwie przystąpiliśmy do meczu z Górnikiem Zabrze. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Mimo wielu okazji jednej i drugiej drużyny padł bezbramkowy remis. Niestety ostatni mecz w Grupie Srebrnej, podobnie jak wczoraj, przegrywamy 3:4 z zespołem RAP Radomsko.
Te wyniki sprawiły, że Grupę Srebrną fazy finałowej kończymy na 3. miejscu, co oznacza, że w Turnieju Barbórka Cup 2021 ostatecznie zajmujemy 11. miejsce.
Turniej zwyciężył zespół Śląska Wrocław, którym w całych rozgrywkach przegrał 2 spotkania - z Pogonią Szczecin i średzką Polonią.
Polonię reprezentowali: Szymon Plewiński, Brajan Ostański, Antek Szał, Kacper Fiołka, Patryk Tórz, Paweł Szumski, Kuba Przybyłek, Mikołaj Kaczałka, Leon Jacków, Damian Siwek, Karol Maleszka, Maks Małecki, Krystian Kasprzak.
Najnowsze aktualności
-
14.03.2013
Polonia zagra z Victorią Września
W nadchodzącą niedzielę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają dodatkowy sparing przed inauguracją trzeciej ligi. Podopieczni Czesława Owczarka zmierzą się na boisku w Jarocinie z Victorią Września.
-
13.03.2013
Zdjęcia polonistów już na stronie
W ubiegłym tygodniu piłkarze Polonii wraz ze sztabem szkoleniowym odbyli sesję zdjęciową przed rozpoczęciem rundy wiosną trzeciej ligi w sezonie 2012/2013.
-
13.03.2013
Dodatkowy sparing z Victorią Września
W nadchodzącą niedzielę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska mieli dokończyć rozpoczęty 13 października mecz ligowy z Notecianką Pakość. Do tego spotkania nie dojdzie jednak z powodu złych warunków atmosferycznych. Odpoczywać poloniści w tym terminie nie będą, ponieważ sztab szkoleniowy zaplanował dla nich mecz towarzyski z Victorią Września.
-
13.03.2013
Mecz Polonia - Notecianka odwołany
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej odwołał dziś zaplanowane na niedzielę, 17 marca dokończenie meczu 13. kolejki III ligi gr. II pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Notecianką Pakość.
-
13.03.2013
Spotkanie Klubu Partnera Piłka i Biznes
Wczoraj w Hotelu Szablewski odbyło się tradycyjne spotkanie Klubu Partnera Piłka i Biznes połączone z krótką prezentacją pierwszej drużyny Polonii.
-
12.03.2013
Sparingi i transfery w 3 lidze (8)
Poniżej przedstawiamy kolejny już ósmy raport z przygotowań do rundy wiosennej rywali naszej Polonii. Nietypowy jak na piłkarskie realia wynik zanotował Górnik Konin, który pokonał występujący w klasie okręgowej Polonus Kazimierz Biskupi... 13:6. Wiosną nie usłyszymy już o Luboński KS Luboń. Zarząd Lubońskiego, który w tym roku obchodzi 70-lecie postanowił o zmianie nazwy klubu na Fogo Luboń. Pierwszy oficjalny mecz rozegrała już Ostrovia Ostrów, która w spotkaniu Pucharu Polski pokonała Pogoń Trębaczów 3:1.
-
12.03.2013
Wysoka wygrana juniorów młodszych
W niedzielę 10 marca zespół juniorów młodszych rozegrał kolejny mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa Victorii Września występująca w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Młodzi Poloniści wygrali zasłużenie spotkanie aż 7:1, prowadząc do przerwy 2:1.
-
12.03.2013
26. urodziny braci Przybyłków
Dzisiaj swoje 26. urodziny obchodzą dwaj wychowankowie Polonii Środa Wielkopolska Łukasz i Paweł Przybyłek.























































