29.02.2016
Trzecie miejsce Polonii (2003)W dniu 27 lutego w Środzie Wlkp. na hali sportowej przy Gimnazjum numer 1 odbył się ostatni turniej z cyklu „POLONIA CUP 2016”, który tym razem rozgrywany był dla rocznika 2003 i młodszych.
Tego dnia do Środy przyjechały drużyny z wielkopolski takie jak: UKS Śrem, Unia Swarzędz, Błękitni Owińska, Lechia Kostrzyn, a także dwie ekipy Kani Gostyń oraz również dwie drużyny naszej Polonii. Rozgrywki toczyły się systemem ligowym czyli każdy z każdym, co przełożyło się łącznie na 28 spotkań po 11 minut, gdzie każda drużyna zagrała po 7 meczy.
Rywalizacja była bardzo wyrównana od początku do samego końca i jeszcze na kilka meczy przed końcem, nie było widać pewnego mistrza tych rozgrywek. Faworytów było kilku m.in. Kania I Gostyń, UKS Śrem oraz Polonia II Środa. Ale ostatecznie zwycięzca mógł być tylko jeden.
Wyniki naszych obu drużyn wyglądały następująco:
Polonia I Środa 0:2 Kania I Gostyń
Polonia I Środa 3:0 Lechia Kostrzyn (bramki: Michał Kościelniak 2, Adrian Cukrowski)
Polonia I Środa 0:1 UKS Śrem
Polonia I Środa 1:1 Kania II Gostyń (bramki: Adrian Cukrowski)
Polonia I Środa 1:1 Unia Swarzędz (bramki: Adrian Cukrowski)
Polonia I Środa 0:1 Błękitni Owińska
Polonia I Środa 1:2 Polonia II Środa (bramki Polonia I – Adrian Cukrowski, Polonia II – Stasiu Kornaszewski, Witek Moroz)
Polonia II Środa 0:0 Błękitni Owińska
Polonia II Środa 2:0 Unia Swarzędz (bramki: Kacper Cyka, Adam Rozwora)
Polonia II Środa 0:2 kania II Gostyń
Polonia II Środa 3:0 UKS Śrem (bramki: Adam Rozwora, Kacper Cyka 2)
Polonia II Środa 1:0 Lechia Kostrzyn (bramki: Adam Rozwora)
Polonia II Środa 1:1 Kania I Gostyń (bramki: Adam Rozwora)
Polonia II Środa 2:1 Polonia I Środa
W przedostatnim meczu naszej drugiej drużyny z Kanią I Gostyń, wychowankowie ze Środy, gdyby ten mecz wygrali, zajęliby 1 miejsce, niestety mecz zakończył się remisem 1:1 i to piłkarze z Gostynia mogli unieść ręce w górę, pokazując tym samym swoje zwycięstwo w całym turnieju.
Turniej odbył się według harmonogramu i wszystko przebiegło sprawnie, a zawodnicy w każdym meczu pokazywali wolę walki oraz swoje umiejętności, a wszystko to przełożyło się na mile spędzoną sobotę w znanym towarzystwie.
Był to pierwszy turniej pod nazwą „POLONIA CUP”, ale na pewno nie ostatni i już za rok możemy spodziewać się drugiej edycji.
Klasyfikacja Końcowa:
1 Kania I Gostyń – 16 pkt.
2 UKS Śrem - 15 pkt.
3 Polonia I Środa Wlkp. – 14 pkt.
4 Unia Swarzędz – 11 pkt.
5 AP Błękitni Owińska – 9 pkt.
6 Kania II Gostyń – 7 pkt.
7 Polonia II Środa Wlkp. – 5 pkt.
8 Lechia Kostrzyn – 1 pkt.
Podczas ceremonii zakończenia, organizatorzy wyróżnili także trzech zawodników: króla strzelców, najlepszego zawodnika oraz bramkarza.
Król strzelców wytypował się sam, zdobywając 5 bramek, a został nim Jędrzej Wosiak z Kani I Gostyń, najlepszym zawodnikiem został wybrany Michał Wojciechowski z UKS Śrem, a najlepszym bramkarzem był Sebastian Łopatka z Polonii II Środa Wlkp.
Wszyscy zawodnicy z pamiątkowymi medalami na zakończenie zrobili sobie wspólne zdjęcie.
Polonia wystąpiła w składzie:
Polonia I Środa: W. Król, M. Dolata, M. I. Motyl, Kościelniak, J. Szymczak, W. Piotrowski, K. Poznański, A. Cukrowski,
Polonia II Środa: S. Łopatka, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, D. Litke, W. Moroz, M. Scholz, W. Moroz, A. Rozwora, K. Cyka
Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
27.10.2012
Porażka w Kleczewie
W dzisiejszym meczu III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa przegrali w Kleczewie z Sokołem 1:2.
-
27.10.2012
Z jedną zmianą w Kleczewie
Znamy już wyjściowy skład Polonii Środa Wielkopolska na dzisiejszy mecz z Sokołem Kleczew. Trener Robert Halaburda zdecydował się dokonać jednej zmiany w porównaniu z spotkaniem przeciwko Noteciance Pakość.
-
27.10.2012
Kibice chcą zwycięstwa w Kleczewie
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają czternasty w tym sezonie mecz ligowy. Przeciwnikiem polonistów będzie zajmujący trzecie miejsce w tabeli Sokół Kleczew. Po zwycięstwach z Górnikiem Konin, Unią Swarzędz i Wartą Śrem, średzcy kibice mimo trudnego rywala liczą na zdobycie kolejnego kompletu punktów.
-
27.10.2012
Relacja LIVE! Sokół - Polonia
W dzisiejszym meczu 14. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Będzie to niewątpliwie bardzo ciężkie spotkanie dla średzian.
-
26.10.2012
Zapowiedź 14. kolejki III ligi
W najbliższą sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 14. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Szansę na przekroczenie granicy 30. punktów będzie miała Ostrovia 1909 Ostrów, natomiast w czołówce tabeli, gdzie różnice punktowe są niewielkie może dojść do wielu zmian.
-
26.10.2012
Zapowiedź 12. kolejki klasy A
W najbliższą sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 12. kolejka rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A grupy I.
-
26.10.2012
Powiatowe derby w Klęce
W niedzielę na stadionie w Klęce w ramach 12. kolejki poznańskiej klasy A dojdzie do powiatowych derbów pomiędzy miejscowym Phytopharmem, a rezerwami Polonii Środa Wielkopolska.
-
25.10.2012
Sokół Kleczew - wymagający rywal
W najbliższą sobotę Polonia Środa Wielkopolska wybierze się do Kleczewa, gdzie zmierzy się z tamtejszym Sokołem. W poprzednim sezonie spotkania obu drużyny należały do bardzo emocjonujących. Poniżej przypominamy wszystkim kibicom przebieg tych meczów.
























































