29.02.2016
Trzecie miejsce Polonii (2003)W dniu 27 lutego w Środzie Wlkp. na hali sportowej przy Gimnazjum numer 1 odbył się ostatni turniej z cyklu „POLONIA CUP 2016”, który tym razem rozgrywany był dla rocznika 2003 i młodszych.
Tego dnia do Środy przyjechały drużyny z wielkopolski takie jak: UKS Śrem, Unia Swarzędz, Błękitni Owińska, Lechia Kostrzyn, a także dwie ekipy Kani Gostyń oraz również dwie drużyny naszej Polonii. Rozgrywki toczyły się systemem ligowym czyli każdy z każdym, co przełożyło się łącznie na 28 spotkań po 11 minut, gdzie każda drużyna zagrała po 7 meczy.
Rywalizacja była bardzo wyrównana od początku do samego końca i jeszcze na kilka meczy przed końcem, nie było widać pewnego mistrza tych rozgrywek. Faworytów było kilku m.in. Kania I Gostyń, UKS Śrem oraz Polonia II Środa. Ale ostatecznie zwycięzca mógł być tylko jeden.
Wyniki naszych obu drużyn wyglądały następująco:
Polonia I Środa 0:2 Kania I Gostyń
Polonia I Środa 3:0 Lechia Kostrzyn (bramki: Michał Kościelniak 2, Adrian Cukrowski)
Polonia I Środa 0:1 UKS Śrem
Polonia I Środa 1:1 Kania II Gostyń (bramki: Adrian Cukrowski)
Polonia I Środa 1:1 Unia Swarzędz (bramki: Adrian Cukrowski)
Polonia I Środa 0:1 Błękitni Owińska
Polonia I Środa 1:2 Polonia II Środa (bramki Polonia I – Adrian Cukrowski, Polonia II – Stasiu Kornaszewski, Witek Moroz)
Polonia II Środa 0:0 Błękitni Owińska
Polonia II Środa 2:0 Unia Swarzędz (bramki: Kacper Cyka, Adam Rozwora)
Polonia II Środa 0:2 kania II Gostyń
Polonia II Środa 3:0 UKS Śrem (bramki: Adam Rozwora, Kacper Cyka 2)
Polonia II Środa 1:0 Lechia Kostrzyn (bramki: Adam Rozwora)
Polonia II Środa 1:1 Kania I Gostyń (bramki: Adam Rozwora)
Polonia II Środa 2:1 Polonia I Środa
W przedostatnim meczu naszej drugiej drużyny z Kanią I Gostyń, wychowankowie ze Środy, gdyby ten mecz wygrali, zajęliby 1 miejsce, niestety mecz zakończył się remisem 1:1 i to piłkarze z Gostynia mogli unieść ręce w górę, pokazując tym samym swoje zwycięstwo w całym turnieju.
Turniej odbył się według harmonogramu i wszystko przebiegło sprawnie, a zawodnicy w każdym meczu pokazywali wolę walki oraz swoje umiejętności, a wszystko to przełożyło się na mile spędzoną sobotę w znanym towarzystwie.
Był to pierwszy turniej pod nazwą „POLONIA CUP”, ale na pewno nie ostatni i już za rok możemy spodziewać się drugiej edycji.
Klasyfikacja Końcowa:
1 Kania I Gostyń – 16 pkt.
2 UKS Śrem - 15 pkt.
3 Polonia I Środa Wlkp. – 14 pkt.
4 Unia Swarzędz – 11 pkt.
5 AP Błękitni Owińska – 9 pkt.
6 Kania II Gostyń – 7 pkt.
7 Polonia II Środa Wlkp. – 5 pkt.
8 Lechia Kostrzyn – 1 pkt.
Podczas ceremonii zakończenia, organizatorzy wyróżnili także trzech zawodników: króla strzelców, najlepszego zawodnika oraz bramkarza.
Król strzelców wytypował się sam, zdobywając 5 bramek, a został nim Jędrzej Wosiak z Kani I Gostyń, najlepszym zawodnikiem został wybrany Michał Wojciechowski z UKS Śrem, a najlepszym bramkarzem był Sebastian Łopatka z Polonii II Środa Wlkp.
Wszyscy zawodnicy z pamiątkowymi medalami na zakończenie zrobili sobie wspólne zdjęcie.
Polonia wystąpiła w składzie:
Polonia I Środa: W. Król, M. Dolata, M. I. Motyl, Kościelniak, J. Szymczak, W. Piotrowski, K. Poznański, A. Cukrowski,
Polonia II Środa: S. Łopatka, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, D. Litke, W. Moroz, M. Scholz, W. Moroz, A. Rozwora, K. Cyka
Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
02.11.2012
Ponad 85 tysięcy odsłon w październiku
Ponad 85 tysięcy odsłon zanotowała strona polonia-sroda.pl w miesiącu październiku. Witrynę odwiedziło 5 198 użytkowników, którzy wygenerowali 24 567 odwiedzin.
-
02.11.2012
Zapowiedź 13. kolejki klasy A
W sobotę rozpocznie się 13. kolejka rozgrywek poznańskiej klasy A. Najciekawiej zapowiadają się mecze w Środzie Wielkopolskiej, Jarosławcu i Poznaniu.
-
02.11.2012
Zapowiedź 15. kolejki III ligi
W nadchodzący weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
01.11.2012
Kamil Dunaj arbitrem meczu Polonia - Unia
Kamil Dunaj z Inowrocławia poprowadzi niedzielny mecz III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Polonią Środa, a Unią Roszak Solec Kujawski.
-
01.11.2012
Dziewczyny zagrają w Gnieźnie
W najbliższą sobotę drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska rozegra przedostatni tej jesieni mecz ligowy. Wyjazdowym przeciwnikiem średzianek będzie gnieźnieński Medan.
-
01.11.2012
Rozgrywki młodzieży
W nadchodzący weekend rozegrane zostaną kolejne spotkania ligowe drużyn młodzieżowych naszego Klubu. Na boiska wybiegną jednak tylko cztery zespoły, ponieważ pozostałe dwa - żaki i orliki starsze będą pauzować.
-
01.11.2012
Trudny mecz rezerw z Maratończykiem
W sobotę na średzim stadionie rozegrany zostanie pierwszy z dwóch zaplanowanych jeszcze jesienią meczów na szczycie poznańskiej klasy A. Tym razem przeciwnikiem rezerw Polonii będzie Maratończyk Brzeźno. Natomiast drugim trudnym rywalem będzie Pelikan Niechanowo, ale to spotkanie zaplanowane jest dopiero na 18 listopada.
-
31.10.2012
Wełna Rogoźno w 1/8 finału Pucharu Polski
Dzisiaj rozegrano kolejny, już przedostatni mecz 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Na boisku w Rogoźnie występująca w klasie okręgowej Wełna pokonała czwartoligowych Czarnych Wróblewo 5:1.






















































