16.06.2025
Trzeci zespół punkt od awansu
Trzeci zespół seniorów Polonii w przedostatniej kolejce klasy B wygrał na własnym boisku z LZS-em Głuchowo 5:0 (2:0). Młody zespół, w którym średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła 17,2 lat, od pierwszego gwizdka kontrolował sytuację na boisku i stopniowo punktował rywali. Bramki dla gospodarzy strzelili Jakub Kowalski, Juliusz Gawlikowski, Adrian Wojciechowski, Bartosz Idziaszek oraz Kacper Cyka. W ligowej tabeli nasz zespół zajmuje drugie miejsce, premiowane awansem. Aby zapewnić sobie promocję do klasy A podopieczni Łukasza Kaczałki muszą w Orzechowie wywalczyć co najmniej punkt.
Zespół Polonii od początku dłużej utrzymywał się przy piłce, ale przez pierwszy kwadrans niewiele z tego wynikało. Goście z kolei zagrali agresywnie i oddali 2-3 strzały, główne po stałych fragmentach. Pierwszy gol padł w 15. minucie, kiedy to po przejęciu piłki Wojciechowski podał do Kowalskiego, a ten z dystansu lewą nogą uderzył nie do obrony. Kolejne minuty to duże posiadanie piłki przez Polonię, ale ataki były dość chaotyczne i nie udało się stworzyć wielu sytuacji bramkowych. Dopiero w 34. minucie Polonia dzięki świetnej akcji całego zespołu podwyższyła prowadzenie. Cyka wypuścił wbiegającego Gawlikowskiego, który nie miał problemu z pokonaniem golkipera ekipy z Głuchowa.
Druga połowa to już totalna dominacja młodych Polonistów, którzy dołożyli jeszcze "tylko" trzy gole pomimo wielu sytuacji bramkowych. W 55. minucie po kolejnej składnej akcji Idziaszek wystawił piłkę Wojciechowskiemu, który z bliska trafił do bramki. Pięć minut później po zagraniu głową Kowalskiego piłkę przejął Idziaszek i po 50-metrowym rajdzie podwyższył prowadzenie Polonii. Wynik meczu ustalony został w 70. minucie, kiedy to znów fenomenalnym rajdem popisał się Idziaszek, a po chwili piłkę przejął Cyka i dopełnił formalności. Doskonałe sytuacje mieli też Karolak, Staszak i Czech, ale w tych sytuacjach dobrze spisał się bramkarz rywali.
Senior III: Proton klasa B, gr. 5
14 czerwca 2025, godz. 13:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia III Środa Wielkopolska 5:0 (2:0) LZS Głuchowo
Jakub Kowalski 15, Juliusz Gawlikowski 34, Adrian Wojciechowski 55, Bartosz Idziaszek 60, Kacper Cyka 70
Polonia III: 1. Nikodem Walkowiak - 3. Juliusz Gawlikowski (46, 17. Bartosz Idziaszek), 4. Hubert Łosiński, 34. Oliwier Pacholski, 11. Oskar Oboda - 6. Jakub Kowalski (86, 22. Marcin Parus), 10. Adrian Wojciechowski (74, 24. Eryk Popis), 7. Kacper Cyka (74, 19. Dmytro Cherniaiev) - 9. Serhii Pankratov (66, 5. Klaudiusz Cielewicz), 91. Wiktor Karolak (66, 77. Radosław Czech), 18. Stanisław Solarski (46, 27. Filip Staszak). Trener: Łukasz Kaczałka.
żółta kartka: Miłosz Marciniak (LZS Głuchowo).
sędziował: Jarosław Bulczyński.
Najnowsze aktualności
-
13.07.2013
Polonia TV: Polonia Środa - Ostrovia Ostrów
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z dzisiejszego spotkania sparingowego Polonii Środa Wielkopolska. Nasza drużyna w swoim pierwszym kontrolnym starciu uległa Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski 0:3.
-
13.07.2013
Pierwszy sparing przegrany
W swoim pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2013/2014 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska ulegli Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski 0:3.
-
12.07.2013
Polonistki zagrają z wicemistrzyniami Polski
Niemała gratka czeka fanów piłki nożnej w wykonaniu kobiet. Już w niedzielę 21 lipca na stadionie w Środzie zobaczyć będzie można dwa fantastyczne mecze.
-
11.07.2013
Poloniści grają w turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się finały Ogólnopolskiego Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Województwo wielkopolskie reprezentuje średzka Polonia.
-
11.07.2013
W sobotę sparing na własnym boisku
W najbliższą sobotę o godzinie 11:00 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają pierwszy w sezonie 2013/2014 mecz towarzyski. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski.
-
10.07.2013
Dziewczyny poznały rywalki
W dniu dzisiejszym Polski Związek Piłki Nożnej opublikował podział grup drugiej ligi kobiet w której zagrają nasze piłkarki.
-
10.07.2013
Beser i Wolkiewicz nie zagrają już w Polonii
Paweł Beser oraz Krzysztof Wolkiewicz to kolejni dwaj zawodnicy, którzy opuszczają Polonię po sezonie 2012/2013.
-
10.07.2013
Dwóch piłkarzy przedłużyło kontrakty
Wyjaśniła się przyszłość kolejnych polonistów. Radosław Barabasz i Maciej Gendek w nadchodzącym sezonie nadal będą reprezentować barwy naszej Polonii.





















































