16.06.2025
Trzeci zespół punkt od awansu
Trzeci zespół seniorów Polonii w przedostatniej kolejce klasy B wygrał na własnym boisku z LZS-em Głuchowo 5:0 (2:0). Młody zespół, w którym średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła 17,2 lat, od pierwszego gwizdka kontrolował sytuację na boisku i stopniowo punktował rywali. Bramki dla gospodarzy strzelili Jakub Kowalski, Juliusz Gawlikowski, Adrian Wojciechowski, Bartosz Idziaszek oraz Kacper Cyka. W ligowej tabeli nasz zespół zajmuje drugie miejsce, premiowane awansem. Aby zapewnić sobie promocję do klasy A podopieczni Łukasza Kaczałki muszą w Orzechowie wywalczyć co najmniej punkt.
Zespół Polonii od początku dłużej utrzymywał się przy piłce, ale przez pierwszy kwadrans niewiele z tego wynikało. Goście z kolei zagrali agresywnie i oddali 2-3 strzały, główne po stałych fragmentach. Pierwszy gol padł w 15. minucie, kiedy to po przejęciu piłki Wojciechowski podał do Kowalskiego, a ten z dystansu lewą nogą uderzył nie do obrony. Kolejne minuty to duże posiadanie piłki przez Polonię, ale ataki były dość chaotyczne i nie udało się stworzyć wielu sytuacji bramkowych. Dopiero w 34. minucie Polonia dzięki świetnej akcji całego zespołu podwyższyła prowadzenie. Cyka wypuścił wbiegającego Gawlikowskiego, który nie miał problemu z pokonaniem golkipera ekipy z Głuchowa.
Druga połowa to już totalna dominacja młodych Polonistów, którzy dołożyli jeszcze "tylko" trzy gole pomimo wielu sytuacji bramkowych. W 55. minucie po kolejnej składnej akcji Idziaszek wystawił piłkę Wojciechowskiemu, który z bliska trafił do bramki. Pięć minut później po zagraniu głową Kowalskiego piłkę przejął Idziaszek i po 50-metrowym rajdzie podwyższył prowadzenie Polonii. Wynik meczu ustalony został w 70. minucie, kiedy to znów fenomenalnym rajdem popisał się Idziaszek, a po chwili piłkę przejął Cyka i dopełnił formalności. Doskonałe sytuacje mieli też Karolak, Staszak i Czech, ale w tych sytuacjach dobrze spisał się bramkarz rywali.
Senior III: Proton klasa B, gr. 5
14 czerwca 2025, godz. 13:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia III Środa Wielkopolska 5:0 (2:0) LZS Głuchowo
Jakub Kowalski 15, Juliusz Gawlikowski 34, Adrian Wojciechowski 55, Bartosz Idziaszek 60, Kacper Cyka 70
Polonia III: 1. Nikodem Walkowiak - 3. Juliusz Gawlikowski (46, 17. Bartosz Idziaszek), 4. Hubert Łosiński, 34. Oliwier Pacholski, 11. Oskar Oboda - 6. Jakub Kowalski (86, 22. Marcin Parus), 10. Adrian Wojciechowski (74, 24. Eryk Popis), 7. Kacper Cyka (74, 19. Dmytro Cherniaiev) - 9. Serhii Pankratov (66, 5. Klaudiusz Cielewicz), 91. Wiktor Karolak (66, 77. Radosław Czech), 18. Stanisław Solarski (46, 27. Filip Staszak). Trener: Łukasz Kaczałka.
żółta kartka: Miłosz Marciniak (LZS Głuchowo).
sędziował: Jarosław Bulczyński.
Najnowsze aktualności
-
01.04.2014
Skrót meczu rezerw z Zawiszą
Zapraszamy do obejrzenia skrótu niedzielnego meczu klasy A w którym rezerwy średzkiej Polonii rozgromiły Zawisze Dolsk 11:1.
-
01.04.2014
Remis orlików młodszych
Podziałem punktów zakończył się mecz kontrolny orlików młodszych z drużyną Wiary Lecha Poznań.
-
31.03.2014
Budmark gra z Polonią!
Od 1 kwietnia Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Budmark zostało kolejnym sponsorem naszego Klubu, wykupując pakiet bordowy w Klubie Partnera Piłka i Biznes.
-
31.03.2014
Galeria: Polonia II - Zawisza
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia galerii zdjęć z niedzielnego meczu rezerw w którym poloniści rozgromili Zawisze Dolsk 11:1.
-
31.03.2014
Orliki starsze podejmowały Lecha Poznań
Inauguracyjne spotkanie orlików starszych podczas wiosennych rozgrywek ligi WZPN nie będzie mile wspominane. Rywalem Polonii Środa podczas piątkowego spotkania rozgrywanego w na średzkim orliku był Lechem Poznań.
-
30.03.2014
Pogrom w meczu rezerw
Pogromem zakończył się dzisiejszy mecz poznańskiej klasy A. Rezerwy średzkiej Polonii nie pozostawiły złudzeń kto był lepszy i rozgromiły Zawiszę Dolsk 11:1, choć do przerwy prowadziły "tylko" 3:1.
-
30.03.2014
Skromne zwycięstwo trampkarzy
Od skromnego zwycięstwa 0 : 1 na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno rozpoczęli rundę wiosenną nasi trampkarze w grupie mistrzowskiej.
-
30.03.2014
Żaki zagrały między sobą
Od początku marca zespół żaków rozpoczął treningi na boiskach orlik. Frekwencja na treningach w całym okresie halowym oraz podczas treningów na świeżym powietrzu była zadowalająca.





















































