16.06.2025
Trzeci zespół punkt od awansu
Trzeci zespół seniorów Polonii w przedostatniej kolejce klasy B wygrał na własnym boisku z LZS-em Głuchowo 5:0 (2:0). Młody zespół, w którym średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła 17,2 lat, od pierwszego gwizdka kontrolował sytuację na boisku i stopniowo punktował rywali. Bramki dla gospodarzy strzelili Jakub Kowalski, Juliusz Gawlikowski, Adrian Wojciechowski, Bartosz Idziaszek oraz Kacper Cyka. W ligowej tabeli nasz zespół zajmuje drugie miejsce, premiowane awansem. Aby zapewnić sobie promocję do klasy A podopieczni Łukasza Kaczałki muszą w Orzechowie wywalczyć co najmniej punkt.
Zespół Polonii od początku dłużej utrzymywał się przy piłce, ale przez pierwszy kwadrans niewiele z tego wynikało. Goście z kolei zagrali agresywnie i oddali 2-3 strzały, główne po stałych fragmentach. Pierwszy gol padł w 15. minucie, kiedy to po przejęciu piłki Wojciechowski podał do Kowalskiego, a ten z dystansu lewą nogą uderzył nie do obrony. Kolejne minuty to duże posiadanie piłki przez Polonię, ale ataki były dość chaotyczne i nie udało się stworzyć wielu sytuacji bramkowych. Dopiero w 34. minucie Polonia dzięki świetnej akcji całego zespołu podwyższyła prowadzenie. Cyka wypuścił wbiegającego Gawlikowskiego, który nie miał problemu z pokonaniem golkipera ekipy z Głuchowa.
Druga połowa to już totalna dominacja młodych Polonistów, którzy dołożyli jeszcze "tylko" trzy gole pomimo wielu sytuacji bramkowych. W 55. minucie po kolejnej składnej akcji Idziaszek wystawił piłkę Wojciechowskiemu, który z bliska trafił do bramki. Pięć minut później po zagraniu głową Kowalskiego piłkę przejął Idziaszek i po 50-metrowym rajdzie podwyższył prowadzenie Polonii. Wynik meczu ustalony został w 70. minucie, kiedy to znów fenomenalnym rajdem popisał się Idziaszek, a po chwili piłkę przejął Cyka i dopełnił formalności. Doskonałe sytuacje mieli też Karolak, Staszak i Czech, ale w tych sytuacjach dobrze spisał się bramkarz rywali.
Senior III: Proton klasa B, gr. 5
14 czerwca 2025, godz. 13:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia III Środa Wielkopolska 5:0 (2:0) LZS Głuchowo
Jakub Kowalski 15, Juliusz Gawlikowski 34, Adrian Wojciechowski 55, Bartosz Idziaszek 60, Kacper Cyka 70
Polonia III: 1. Nikodem Walkowiak - 3. Juliusz Gawlikowski (46, 17. Bartosz Idziaszek), 4. Hubert Łosiński, 34. Oliwier Pacholski, 11. Oskar Oboda - 6. Jakub Kowalski (86, 22. Marcin Parus), 10. Adrian Wojciechowski (74, 24. Eryk Popis), 7. Kacper Cyka (74, 19. Dmytro Cherniaiev) - 9. Serhii Pankratov (66, 5. Klaudiusz Cielewicz), 91. Wiktor Karolak (66, 77. Radosław Czech), 18. Stanisław Solarski (46, 27. Filip Staszak). Trener: Łukasz Kaczałka.
żółta kartka: Miłosz Marciniak (LZS Głuchowo).
sędziował: Jarosław Bulczyński.
Najnowsze aktualności
-
28.04.2014
Przemysław Poznań wygrał w Środzie
W niedzielne popołudnie kolejny mecz ligowy rozegrały rezerwy średzkiej Polonii. Nasza drużyna zmierzyła się na własnym boisku z Przemysławem Poznań i przegrała 1:2.
-
28.04.2014
Wiara Lecha nie spr ostała orlikom młodszym
W swojej drugiej kolejce rozgrywek na wiosnę podopieczni Łukasza Kaczałki wyjechali do Poznania, aby zmierzyć się z drużyną Wiary Lecha Poznań. Spotkanie to rozegrane zostało na boisku orlik przy Drodze Dębińskiej.
-
28.04.2014
Dwucyfrowa wygrana orlików starszych
W sobotę 26 kwietnia piłkarze Polonii Środa w roczniku 2003 wyjechali do Gniezna, aby tam rozegrać szóstką kolejkę spotkań z Gniewkiem Gniezno. W tym dniu pogoda dopisała przez co widowisko nabrało jeszcze większego blasku.
-
28.04.2014
Drugie miejsce żaków starszych
W sobotę w Poznaniu o godzinie 11:00 odbył się pierwszy turniej Żaków 2005. Gospodarzem turnieju była drużyna miejscowego Przemysława, oprócz poznaniaków to turnieju przystąpiły drużyny Gromu Plewiska i Canarinhos Skórzewo. Mecze trwały 2x10 minut a nasi chłopcy zajęli ostatecznie drugie miejsce.
-
28.04.2014
Zwycięstwo młodzików z Clescevią
Trzeci mecz rundy wiosennej Polonia rozegrała na wyjeździe. Przeciwnikiem był zespół Clescevi Kleszczewo.
-
28.04.2014
Żaki młodsze liderem po pierwszym turnieju
Wielkpolski Związek Piłki Nożnej w grudniu 2013r podjął decyzję o zmianie systemu rozgrywek dla Żaków. Utworzono grupy 4 zespołowe każdy zespół będzie gospodarzem turnieju. O klasyfikacji końcowej ligi zdecyduje większa liczba zdobytych punktów we wszystkich 4 turniejach.
-
28.04.2014
Kolejne zwycięstwo dziewczyn Polonii
W dniu 27 kwietnia 2014 Polonia Środa zmierzyła się w Grodzisku z drużyną GSS Grodzisk Wlkp. Mecz wygrała drużyna polonistek wynikiem 2:1.





















































