OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.08.2009

Trzeci mecz - trzecie zwycięstwo

W trzeciej kolejce rozgrywek IV ligi drużyna Polonii Środa na własnych obiektach podejmowała zespół Sparta Szamotuły . Spotkanie zakończyło się zwycięstwem średzian 4:1(1:0).

 

W trzeciej kolejce rozgrywek IV ligi drużyna Polonii Środa na własnych obiektach podejmowała zespół Sparta Szamotuły . Spotkanie zakończyło się zwycięstwem średzian 4:1(1:0).
 
 
Bramki dla Polonii zdobyli : Maciej Grześkowiak(4.) , Marcin Duchała(47.) , Paweł Rydlewski(60.) , Ariel Mrowiński(72.)
 
 
Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie :
Adrian Szkudlarek -Sławek Łopatka Bartłomiej Górka Tomasz Dłużyk Adam Rogowski -Mikołaj Lasek Tomasz Nawrot Maciej Grześkowiak Ariel Mrowiński -Krzysztof Błędkowski Marcin Duchała
 
Sparta Szamotuły :
Tomasz Ptak Grzegorz Raszewski Jacek Gil Michał Łach Roman Tonak Dominik Rzeszowski Marcin Gad Jarosław Michalski Jarosław Bogacki Tomasz Paul Przemysław Szała
 
 
Sędzią głównym meczu był  Artur Mieloch a asystentami Tomasz Kordy i  Dariusz Mieloch.
 
Mecz od samego poczatku toczył się pod dyktando naszego zespołu . Już w czwartej minucie średzianie objęli prowadzenie po znakomitym strzale z rzutu wolnego Macieja Grześkowiaka Zawodnik naszego klubu ustawił piłkę na 17-tym metrze i silnym strzałem z lewej nogi umieścił piłke w samym okienku bramki gości .  W 11 minucie mogło być już 2:0 gdy po prostopadałym podaniu Mikołaja Laska sam na sam z Tomaszem Ptakiem znalazł się Marcin Duchała . Nasz najskuteczniejszy strzelec uprzedził bramkarza , minał go z prawej strony i uderzył z ostrego kąta na pustą już bramkę, niestety piłka wylądowała na słupku i wyszła w pole.  Średzianie nie ustawali w atakach i w 16 minucie była kolejna znakomita okazja, z prawej strony dośrodkował Duchała a pięknym strzałem głową popisał się Krzysztof Błędkowski. Niestety, mimo bardzo ambitnej postawy Błędka  piłka po jego strzale głową poleciała nad poprzeczką .  Dopiero w 25 minucie szamotulanie pierwszy raz znalezli się w polu karnym średzian ale strzał piłkarza gości został zablokowany przez kapitana średzian Sławka Łopatkę.  Przed przerwa poloniści jeszcze dwukrotnie poważnie zagrozili bramce Sparty . Najpierw w sytuacji sam na sam po solowym rajdzie znalazł się Mikołaj  Lasek lecz bramkarz gości okazał się lepszy , podobnie zresztą jak przy kolejnym rzucie wolnym wykonywanym przez Macieja Grześkowiaka. Tym razem bramkarz Sparty zdołał piłkę zmierzającą pod poprzeczkę wybić końcami palców na rzut rozny . Do przerwy średzianie prowadzili więc skromnie 1:0.
 
 
Na drugą połowę goście wyszli z jedną zmianą, za Dominiak Reszowskiego wszedł Marek Tacik . Trener Polonii Ryszard Rybak póki co roszad nie dokonywał . Była to skuteczna metoda gdyż już dwie minuty po przerwie faulowany w polu karnym był Krzysztof Błędkowski i sędzia główny zarządził rzut karny dla średzian . Skutecznym egzekutorem okazał się Marcin Duchała, choć trzeba przyznać że bramkarz Sparty wyczuł intencję strzelca i był blisko obronienia jedenastki . Goscie  nie  zamierzali łatwo się poddać i w 50 minucie mogli zdobyć kontaktową bramkę gdy po strzale jednego z napastników gości piłka wylądowała na poprzeczce . Na dwóch bramkach nie zamierzali poprzestać także poloniści więc mecz w drugiej połowie z minuty na minutę nabierał rumieńców . Trzeba przyznać jednak, że w bramce gości wysmienicie spisywał się Tomasz Ptak co skutecznie zapobiegło zdobywaniu bramek przez średzian . W 58 minucie Ryszard Rybak dokonał pierwszej zmiany, za Błędkowskiego wszedł Paweł Rydlewski . Zmiana była bardzo udana gdyż już dwie minuty póżniej Rydlewski strzelił pieknego gola . Prawym skrzydłem pociągnął Marcin Duchała i w pełnym biegu dosrodkował do Mikołaja Laska , który uderzył na bramkę ale bramkarz zdołał ta piłkę sparowac przed siebie . W pole karne wbiegł tymczasem Paweł Rydlewski , znakomicie złożył się do strzału z woleja i huknął pod poprzeczkę bramki gości . Tym razem bramkarz był już bez szans.
 
Kilka minut póżniej strzelec trzeciej bramki mógł jeszcze raz wpisać się na listę strzelców lecz w pojedynku z bramkarzem gosci lepszy okazał się zawodnik Sparty . W 68 minucie za Mikołaja Laska wszedł Kamil Krajewski a już cztery minuty pózniej poloniści strzelili czwartą bramkę . Tym razem prostopadłym podaniem popisał się Tomek Nawrot , Paweł Rydlewski uprzedził bramkarza i lekko podał do nadbiegającego Ariela Mrowińskiego . Naszemu pomocnikowi nie pozostało nic innego jak skutecznie strzelić do pustej bramki co strzałem z prawej nogi uczynił . Niestety w starciu z bramkarzem kontuzji doznał Paweł Rydlewski i chwilę póżniej musiał opuścic plac gry  . Za niego na boisku pojawił się Paweł Przybyłek i w tym samym czasie Łukasz Przybyłek wszedł za Tomka Nawrota .
 W 77 minucie goście zdobyli honorową bramke w tym meczu gdy po błędzie średzkich obrońców w sytuacji sam na sam z Adrianem Szkudlarkiem znalazł się Przemysław Szała . Napastnik gości nie zmarnował takiej okazji i tym samym ustalił wynik spotkania .
 Do końca meczu poloniści jeszcze kilkukrotnie mogli podwyzszyć prowadzenie lecz zabrakło precyzji, szczęścia a przed wszystkim w bramce Sparty Szamotuły wysmienicie w tym dniu spisywał się Tomasz Ptak i głównie jego postawie goście mogą zawdzięczać , że rozmiary porazki nie były bardziej druzgocące .
 
Średzianie rozegrali już trzy mecze w czwartej lidze i wszystkie trzy pojedynki zakończyły się zwycięstwami naszego zespołu. Widać , że trener Ryszard Rybak potrafił dobrze przygotować zespół do pierwszych meczy i liczymy , że dobra passa średzkich piłkarzy będzie jeszcze trwać .
 Dobra grę Polonii doceniają średzcy kibice , którzy bardzo licznie zgromadzili się w sobote na boisku przy ul.Sportowej . Na mecz zostało sprzedanych trzysta biletów a doliczając jeszcze włascicieli karnetów oraz młodziez i kobiety, które wstep mają za darmo na stadionie było ponad pięćset kibiców piłki noznej . To bardzo cieszy .
 
 Za tydzień czeka Polonię sprawdzian bardzo poważny, gdyż zagramy z także niepokonanym Leśnikiem Bro-Margo Margonin i to na wyjeżdzie . Zapraszamy kibiców do wyjazdu , pomóżmy naszym piłkarzom dobrze zaprezentowac się w Margoninie .
 
 
 
 
 
 
 
 

Najnowsze aktualności

  • 28.05.2016

    Pierwsza stolica Polski zdobyta (2004)

    Dość nietypowo bo w Boże Ciało przyszło rozegrać młodzikom młodszym spotkanie dziesiątej kolejki w grupie mistrzowskiej. Poloniści udali się do Gniezna na mecz z tamtejszym Mieszkiem.

  • 28.05.2016

    Kolejne punkty zostały Środzie (2004)

    W dziewiątej kolejce ligowej młodzi poloniści z rocznika 2004 gościli na własnym boisku Akademię z Nowego Tomyśla. W pierwszym meczu tych drużyn nasz zespół wygrał na wyjeździe 3-0.

  • 27.05.2016

    Ciężki mecz w Gnieźnie (2006)

    Dość nietypowo bo w czwartek 26.05.2016r o godzinie  10:00 na boisku w Gnieźnie młodzi zawodnicy Polonii Środa zmierzyli się w meczu o mistrzostwo ligi mistrzowskiej zespołem Chrobry Gniezno. Fakt iż mecz odbywał się w święto i biorąc pod uwagę iż orlik młodszy jest rocznikiem komunijnym kilku zawodników na mecz pojechać nie mogło, dlatego szansę pokazania się w większym wymiarze czasowym mieli zmiennicy. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy z Gniezna 9-2. zawodników  Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Szymon Rauhut oraz Mariusz Nowakowski.

  • 27.05.2016

    Grają poloniści

    W najbliższy weekend osiem zespołów Polonii Środa rozegra swoje spotkania ligowe. Pięć spotkań odbędzie się na boiskach Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki, a trzy odbędą się na obiektach rywali.

  • 27.05.2016

    Daleki wyjazd do beniaminka

    Przed piłkarzami Polonii Środa przedostanie spotkanie w obecnym sezonie trzeciej ligi. Tym razem podopiecznych Mariusza Bekasa czeka wyjazd do beniaminka który okupuje ostatnią lokatę w ligowej tabeli – Kujawianki Izbica Kujawska.

  • 27.05.2016

    Łukasz Jasiak poprowadzi mecz z Kujawianką

    Łukasz Jasiak z Krotoszyna poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie 29 kolejki III ligi w którym średzka Polonia zagra na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska. Asystować na liniach będą mu Karol Krawczyński i Kamil Kaźmierczak. Całą trójka reprezentuje kolegium sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

  • 26.05.2016

    Skrót meczu z Wełną Skoki

    Prezentujemy skrót meczu półfinałowego Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym Polonia Środa pokonała Wełnę Skoki 4:0 (2:0).

  • 26.05.2016

    W finale z Włókniarzem Kalisz

    W finale Wielkopolskiego Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa zagrają z innym trzecioligowcem – Włókniarzem Kalisz. Spotkanie to odbędzie się 8 czerwca na Stadionie Miejskim w Kaliszu.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.