OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.08.2009

Trzeci mecz - trzecie zwycięstwo

W trzeciej kolejce rozgrywek IV ligi drużyna Polonii Środa na własnych obiektach podejmowała zespół Sparta Szamotuły . Spotkanie zakończyło się zwycięstwem średzian 4:1(1:0).

 

W trzeciej kolejce rozgrywek IV ligi drużyna Polonii Środa na własnych obiektach podejmowała zespół Sparta Szamotuły . Spotkanie zakończyło się zwycięstwem średzian 4:1(1:0).
 
 
Bramki dla Polonii zdobyli : Maciej Grześkowiak(4.) , Marcin Duchała(47.) , Paweł Rydlewski(60.) , Ariel Mrowiński(72.)
 
 
Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie :
Adrian Szkudlarek -Sławek Łopatka Bartłomiej Górka Tomasz Dłużyk Adam Rogowski -Mikołaj Lasek Tomasz Nawrot Maciej Grześkowiak Ariel Mrowiński -Krzysztof Błędkowski Marcin Duchała
 
Sparta Szamotuły :
Tomasz Ptak Grzegorz Raszewski Jacek Gil Michał Łach Roman Tonak Dominik Rzeszowski Marcin Gad Jarosław Michalski Jarosław Bogacki Tomasz Paul Przemysław Szała
 
 
Sędzią głównym meczu był  Artur Mieloch a asystentami Tomasz Kordy i  Dariusz Mieloch.
 
Mecz od samego poczatku toczył się pod dyktando naszego zespołu . Już w czwartej minucie średzianie objęli prowadzenie po znakomitym strzale z rzutu wolnego Macieja Grześkowiaka Zawodnik naszego klubu ustawił piłkę na 17-tym metrze i silnym strzałem z lewej nogi umieścił piłke w samym okienku bramki gości .  W 11 minucie mogło być już 2:0 gdy po prostopadałym podaniu Mikołaja Laska sam na sam z Tomaszem Ptakiem znalazł się Marcin Duchała . Nasz najskuteczniejszy strzelec uprzedził bramkarza , minał go z prawej strony i uderzył z ostrego kąta na pustą już bramkę, niestety piłka wylądowała na słupku i wyszła w pole.  Średzianie nie ustawali w atakach i w 16 minucie była kolejna znakomita okazja, z prawej strony dośrodkował Duchała a pięknym strzałem głową popisał się Krzysztof Błędkowski. Niestety, mimo bardzo ambitnej postawy Błędka  piłka po jego strzale głową poleciała nad poprzeczką .  Dopiero w 25 minucie szamotulanie pierwszy raz znalezli się w polu karnym średzian ale strzał piłkarza gości został zablokowany przez kapitana średzian Sławka Łopatkę.  Przed przerwa poloniści jeszcze dwukrotnie poważnie zagrozili bramce Sparty . Najpierw w sytuacji sam na sam po solowym rajdzie znalazł się Mikołaj  Lasek lecz bramkarz gości okazał się lepszy , podobnie zresztą jak przy kolejnym rzucie wolnym wykonywanym przez Macieja Grześkowiaka. Tym razem bramkarz Sparty zdołał piłkę zmierzającą pod poprzeczkę wybić końcami palców na rzut rozny . Do przerwy średzianie prowadzili więc skromnie 1:0.
 
 
Na drugą połowę goście wyszli z jedną zmianą, za Dominiak Reszowskiego wszedł Marek Tacik . Trener Polonii Ryszard Rybak póki co roszad nie dokonywał . Była to skuteczna metoda gdyż już dwie minuty po przerwie faulowany w polu karnym był Krzysztof Błędkowski i sędzia główny zarządził rzut karny dla średzian . Skutecznym egzekutorem okazał się Marcin Duchała, choć trzeba przyznać że bramkarz Sparty wyczuł intencję strzelca i był blisko obronienia jedenastki . Goscie  nie  zamierzali łatwo się poddać i w 50 minucie mogli zdobyć kontaktową bramkę gdy po strzale jednego z napastników gości piłka wylądowała na poprzeczce . Na dwóch bramkach nie zamierzali poprzestać także poloniści więc mecz w drugiej połowie z minuty na minutę nabierał rumieńców . Trzeba przyznać jednak, że w bramce gości wysmienicie spisywał się Tomasz Ptak co skutecznie zapobiegło zdobywaniu bramek przez średzian . W 58 minucie Ryszard Rybak dokonał pierwszej zmiany, za Błędkowskiego wszedł Paweł Rydlewski . Zmiana była bardzo udana gdyż już dwie minuty póżniej Rydlewski strzelił pieknego gola . Prawym skrzydłem pociągnął Marcin Duchała i w pełnym biegu dosrodkował do Mikołaja Laska , który uderzył na bramkę ale bramkarz zdołał ta piłkę sparowac przed siebie . W pole karne wbiegł tymczasem Paweł Rydlewski , znakomicie złożył się do strzału z woleja i huknął pod poprzeczkę bramki gości . Tym razem bramkarz był już bez szans.
 
Kilka minut póżniej strzelec trzeciej bramki mógł jeszcze raz wpisać się na listę strzelców lecz w pojedynku z bramkarzem gosci lepszy okazał się zawodnik Sparty . W 68 minucie za Mikołaja Laska wszedł Kamil Krajewski a już cztery minuty pózniej poloniści strzelili czwartą bramkę . Tym razem prostopadłym podaniem popisał się Tomek Nawrot , Paweł Rydlewski uprzedził bramkarza i lekko podał do nadbiegającego Ariela Mrowińskiego . Naszemu pomocnikowi nie pozostało nic innego jak skutecznie strzelić do pustej bramki co strzałem z prawej nogi uczynił . Niestety w starciu z bramkarzem kontuzji doznał Paweł Rydlewski i chwilę póżniej musiał opuścic plac gry  . Za niego na boisku pojawił się Paweł Przybyłek i w tym samym czasie Łukasz Przybyłek wszedł za Tomka Nawrota .
 W 77 minucie goście zdobyli honorową bramke w tym meczu gdy po błędzie średzkich obrońców w sytuacji sam na sam z Adrianem Szkudlarkiem znalazł się Przemysław Szała . Napastnik gości nie zmarnował takiej okazji i tym samym ustalił wynik spotkania .
 Do końca meczu poloniści jeszcze kilkukrotnie mogli podwyzszyć prowadzenie lecz zabrakło precyzji, szczęścia a przed wszystkim w bramce Sparty Szamotuły wysmienicie w tym dniu spisywał się Tomasz Ptak i głównie jego postawie goście mogą zawdzięczać , że rozmiary porazki nie były bardziej druzgocące .
 
Średzianie rozegrali już trzy mecze w czwartej lidze i wszystkie trzy pojedynki zakończyły się zwycięstwami naszego zespołu. Widać , że trener Ryszard Rybak potrafił dobrze przygotować zespół do pierwszych meczy i liczymy , że dobra passa średzkich piłkarzy będzie jeszcze trwać .
 Dobra grę Polonii doceniają średzcy kibice , którzy bardzo licznie zgromadzili się w sobote na boisku przy ul.Sportowej . Na mecz zostało sprzedanych trzysta biletów a doliczając jeszcze włascicieli karnetów oraz młodziez i kobiety, które wstep mają za darmo na stadionie było ponad pięćset kibiców piłki noznej . To bardzo cieszy .
 
 Za tydzień czeka Polonię sprawdzian bardzo poważny, gdyż zagramy z także niepokonanym Leśnikiem Bro-Margo Margonin i to na wyjeżdzie . Zapraszamy kibiców do wyjazdu , pomóżmy naszym piłkarzom dobrze zaprezentowac się w Margoninie .
 
 
 
 
 
 
 
 

Najnowsze aktualności

  • 16.08.2016

    Obóz Ustka – dzień drugi

    Drugi dzień obozowych przygotowań rozpoczął się dla młodych Polonistów wcześnie rano. Tuż po godzinie 7 wszyscy uczestnicy byli gotowi do działania. Po wspólnie zjedzonym śniadaniu, przyszła kolej, na to - na co wszyscy czekali - początek obozowych treningów.

  • 16.08.2016

    Obóz Ustka – dzień pierwszy

    W poniedziałek 15 sierpnia grupa 98 piłkarzy Polonii Środa z różnych grup wiekowych wyjechała na obóz sportowy do Ustki. Jest to największy w historii naszego klubu obóz sportowy.

  • 16.08.2016

    Udana inauguracja juniorów (2000/01)

    W sobotę 13 sierpnia swoje rozgrywki w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych zainaugurowali nasi piłkarze z rocznika 2000-2001.Na własnym boisku podejmowali oni rówieśników z Jarocina. Właściwie przez całe spotkanie to Poloniści byli stroną dominującą i tylko kwestią czasu było to, kiedy otworzą worek z bramkami.  Jako pierwszy, w 18 minucie uczynił to Damian Słabikowski, który perfekcyjnie wykonał rzut wolny z ponad 20 m i Polonia prowadziła  1 : 0. Osiem minut później ten sam zawodnik precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego , a debiutujący w naszej drużynie Dawid Puchalski, podwyższył wynik spotkania na 2 : 0.

  • 15.08.2016

    Pracowity tydzień orlika starszego (2006)

    Po rozegraniu trzech gier kontrolnych podczas zgrupowania w Pobierowie drużyna orlika starszego po powrocie w kolejnym tygodniu rozegrała dwa mecze kontrolne. Rywalami były zespoły ze ścisłej czołówki Wielkopolski chłopców urodzonych w roczniku 2006, były to Akademia Reissa Poznań oraz Błękitni Owińska. Trenerzy Polonii Środa Leszek Maźwa i Grzegorz Nowak mieli okazję poeksperymentować w składzie, sprawdzić zawodników na poszczególnych pozycjach. Wynik był rzeczą drugorzędną. Podsumowując spotkanie można cieszyć się z gry tych młodych chłopców. Wiele ciekawych akcji w których brakowało finalizacji. Bardzo ciekawy materiał do analizy trenerów, teraz czeka ciężka i mozolna praca by poprawić kilka elementów.

  • 15.08.2016

    M. Korbik: Emocje są zdecydowanie większe

    Na pewno u Adama widać jeszcze brak doświadczenia na poziomie piłki seniorskiej. Myślę że z minuty na minutę ta gra w jego wykonaniu wygląda lepiej i wyglądać będzie jeszcze lepiej – mówił po meczu z Gwardią Koszalin Marcin Korbik trener bramkarzy Polonii Środa.

  • 15.08.2016

    Dwa mecze- dwie porażki

    W miniony weekend piłkarki Polonii Środa rozegrały dwa kolejne spotkania towarzyskie przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Niestety oba spotkania zakończyły się porażkami naszego zespołu.

  • 14.08.2016

    M. Bekas: Szanujemy ten punkt

    Słowa uznania należą się całemu zespołowi. Podnieść się z tej sytuacji w której znaleźliśmy się w spotkaniu z Gwardią nie jest łatwo. Trzeba jednak szanować zdobyty punkt bo przebieg wydarzeń na boisku mógł się zupełnie inaczej potoczyć – mówił Mariusz Bekas po spotkaniu z Gwardią Koszalin.

  • 14.08.2016

    Towarzysko z Kanią (2003)

    W sobotę 13 sierpnia na dolnym boisku Centrum Treningowym Polonia, piłkarze z rocznika 2003 czyli trampkarze młodsi rozegrali drugi sparing w okresie przygotowawczym. Rywalem naszych piłkarzy była drużyna Kani Gostyń. Trenerzy obu drużyn postanowili zagrać trzy części po 25 minut każda.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.