05.05.2016
Trudny wyjazd do WronekW sobotę 7 maja polonistów czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni Mariusza Bekasa spotkają się we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań które po dwudziestu pięciu kolejkach zajmują trzecią lokatę w ligowej tabeli. Mecz ten będzie pierwszym z dwóch z rezerwami Lecha jakie Polonia rozegra w ciągu czterech dni. Drugie spotkanie odbędzie się 11 maja w środę na stadionie przy ulicy Bułgarskiej a stawką tego meczu będzie zdobycie okręgowego Pucharu Polski.
Piłkarze Polonii Środa w ostatniej kolejce pokonali na własnym boisku Włókniarza Kalisz 2:0 czym umocnili swoją pozycję w górnej części tabeli i znacznie oddalili się od strefy spadkowej. Atmosfera w średzkim zespole jest doskonała. Po spotkaniu z Włókniarzem żaden z zawodników nie narzeka na kontuzje. Żaden ze średzkich piłkarzy nie musi też pauzować za nadmiar żółtych kartek, a na dodatek do zespołu wraca po odcierpieniu kary Jakub Solarek. To po raz kolejny daje spore możliwości manewru osiemnastką meczową naszemu szkoleniowcowi. Mariusz Bekas podkreśla że jego zespół po to ciężko pracował zimą aby teraz grać dobre spotkania co trzy dni i w pełni wytrzymywać takie obciążenia.
Lech II Poznań po dwudziestu pięciu kolejkach zajmuje trzecią lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 49 punktów. Złożyło się na niego 14 zwycięstw, siedem remisów i tylko 4 porażki. Bilans bramkowy zespołu z Poznania to 57:19, a najlepszym strzelcem jest Piotr Kurbiel który bramkarzy rywali pokonywał trzynastokrotnie. Lechici tracą do liderującej Warty Poznań pięć punktów i cały czas po cichu liczą na zajęcie pierwszego miejsca i gry w barażach o drugą ligę. Szkoleniowcem rezerw Lecha jest doskonale znany z występów w Polskiej Ekstraklasie Ivan Djurdjevic.
Jesienią w spotkaniu obu zespołów na stadionie w Środzie Wlkp. Polonia pokonała swojego rywala 2:0 po bramkach Aleksandra Giczeli i Igora Jurgi. Ogólnie w sześciu spotkaniach obu zespołów do jakich doszło po dołączeniu rezerw zespołów Ekstraklasy do III lig Polonia odniosła trzy zwycięstwa, jeden raz padł remis i dwukrotnie lepsi byli rywale. Bilans bramkowy to 14:11 na korzyść średzkiego zespołu.
Spotkanie 26 kolejki III ligi pomiędzy Lechem II Poznań a średzką Polonią odbędzie się w sobotę 7 maja o godzinie 12:00 na stadionie we Wronkach.
Najnowsze aktualności
-
17.05.2021
Sześć bramek z Polonią Leszno (2007)
Kolejne pewne zwycięstwo odnieśli trampkarze młodsi KS Polonia Środa Wielkopolska którzy tym razem w niedzielne południe pokonali na własnym boisku swoją imienniczkę z Leszna w stosunku 6-1.
-
17.05.2021
Porażka z Ostrovią Ostrów (2002/03)
W niedzielę 16.05.2021 o godz. 10.00 na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Ostrovii Ostrów. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2-0.
-
17.05.2021
Pewne zwycięstwo kobiet
W sobotę 15 maja na boisku przy ulicy Kosynierów nasze dziewczyny przystąpiły do kolejnego meczu ligowego z MUKS Praga Warszawa. Na „papierze” polonistki były zdecydowanym faworytem.
-
17.05.2021
Porażka z liderem
W niedzielę 16 maja druga drużyna Polonii podejmowała lidera swojej grupy – Piasta Kobylnica. Dla naszych zawodników było to już 5 spotkanie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Niewątpliwie taka dawka minut spędzonych na boisku nie pomagała naszym młodym piłkarzom w tym meczu.
-
15.05.2021
Pogrom w Starogardzie
W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze Polonii Środa mierzyli się w Starogardzie Gdańskim z miejscowym Klubem Piłkarskim. Nasz zespół do tego meczu przystąpił w najsilniejszym składzie i chciał powalczyć o kolejne trzy punkty które zwiększyły by przewagę nad grupą pościgową której przewodzi właśnie nasz sobotni rywal.
-
13.05.2021
Porażka z Polonią Leszno (2002/03)
W środę 12.05.2021 o godz. 17.00 na boisku w Lesznie drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Polonii Leszno. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 6-2. Bramki dla Polonii strzelili: Wojciech Pinczak - 1, Kacper Cyka - 1.
-
13.05.2021
Avia Kamionki pokonana
W środę 12 maja drużyna rezerw podejmowała na własnym boisku rywali z Kamionek. Było to niezwykle istotne spotkanie dla układu tabeli, bowiem nasi goście tracili do nas tylko jeden punkt i bardzo zależało im na wywiezieniu ze Środy kompletu punktów.
-
11.05.2021
Zrewanżować się za jesień
W sobotę 15 maja piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Starogardu Gdańskiego aby zmierzyć się z zajmującym czwartą lokatę miejscowym Klubem Piłkarskim. Patrząc na pozycję obu zespołów w ligowej tabeli na pewno możemy się spodziewać ciekawego i emocjonującego spotkania.
























































