26.07.2016
Trudny sprawdzian Polonii ŚrodaW środę 27 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają siódme tego lata spotkanie towarzyskie. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie przebywający w Opalenicy na zgrupowaniu przedstawiciel Cypryjskiej Ekstraklasy – Anarthosis Famagusta.
Poloniści mają za sobą ciężki okres przygotowawczy z którego wychodzą tak aby być w jak najbardziej optymalnej formie przed startem rozgrywek ligowych. Trener Mariusz Bekas będzie miał już do dyspozycji wszystkich zawodników znajdujących się w kadrze pierwszego zespołu. Jednak nasz zespół czeka trudne spotkanie. Silny rywal powoduje że nasz zespół będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności aby pokazać się z jak najlepszej strony i spróbować osiągnąć korzystny wynik. Dodatkowo dla naszych piłkarzy to będzie dodatkowa atrakcja i na pewno miły przerywnik w treningach gra z tak renomowanym rywalem.
Anarthosis Famagusta poprzedni sezon Cypryjskiej Ekstraklasy zakończył na wysokim 5 miejscu. Po rundzie zasadniczej zespół ten był na trzeciej lokacie w tabeli ale słabsza w wykonaniu Anarthosisu była runda play off po której zespół ten spadł właśnie na 5 miejsce. Najlepszym strzelcem zespołu jest reprezentant Republiki Południowej Afryki Dino Ndlovu (w kadrze swojego kraju zawodnik ten zaliczył 5 spotkań) który bramkarzy rywali pokonywał 17 razy. Innym bardzo rozpoznawalnym zawodnikiem Anarthosisu jest Portugalczyk Helio Pinto. To ten sam zawodnik który w sezonie 2013/14 zdobył Mistrzostwo Polski z zespołem Legii Warszawa, a sezon później z tym samym zespołem wygrał Puchar i Superpuchar Polski. Ważnymi elementami zespołu są też bramkarz pochodzący ze Słowenii Jan Koprivec który ma za sobą występy w Serie A w zespole Cagliari i Udinese, a także pomocnik hiszpańskiego pochodzenia Toni Calvo – wychowanek hiszpańskiej Barcelony mający za sobą występy w Serie A w zespole Parmy. Trenerem zespołu jest Hiszpan Antonio Puche.
Do tej pory latem zespół Anorthosisu rozegrał następujące mecze towarzyskie:
14.07.2016 Anorthosis Famagusta - Cyprus Aris Limassol 1:1 - Larnaka
21.07.2016 Anorthosis Famagusta - Maccabi Sha'arayim 0:0 - Opalenica
24.07.2016 Anorthosis Famagusta - Hapoel Tel Aviv 0:2 – Opalenica
Spotkanie z Cypryjczykami odbędzie się w środę 27 lipca o godzinie 17:00 na głównym boisku w Opalenicy.
Najnowsze aktualności
-
06.02.2023
Gry orlików z żakami (2013/2014)
We wtorek i czwartek zespoły orlików młodszych oraz żaków starszych rozegrały gry wewnętrze, rywalizujac między sobą na orliku przy ulicy Lipowej.
-
06.02.2023
Zimowe zwycięstwo z Wisłą Borek (2010)
W sobotę w zimowej aurze Polonia Środa Wielkopolska pokonała 2:1 (1:0) Wisłę Borek Wielkopolski na boisku w Topoli. Obie bramki dla Polonii zdobył Bartosz Kurkowiak.
-
06.02.2023
Bolesna lekcja ze Stilonem (2009)
W niedzielne popołudnie drużyna trampkarzy młodszych rozegrała pierwszy mecz kontrolny po powrocie z obozu przygotowawczego w Bydgoszczy. Poloniści wysoko przegrali ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, a po zawodnikach było widać zmęczenie po intensywnych ostatnich tygodniach.
-
06.02.2023
Porażka z Medykiem
W sobotę w Licheniu Starym pierwszy zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska, przygotowujący się do rundy wiosennej Orlen I ligi sezonu 2022/2023 rozegrał mecz kontrolny z KKPK Medyk POLOmarket Konin.
-
06.02.2023
Kolejna towarzyska wygrana
W pierwszą sobotę lutego piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejną grę kontrolną. Tym razem rywalem naszego zespołu był wicelider czwartej ligi Noteć Czarnków.
-
04.02.2023
Gry młodzików z Resovią i Arką (2011)
Pododnie jak starsi koledzy, również młodzicy młodsi (rocznik 2011) mieli okazję sprawdzenia się na tle Resovii Rzeszów oraz Arki Gdynia. Nasi zawodnicy zebrali cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje już w niedalekiej przyszłości.
-
03.02.2023
Zagrali z Resovią i Arką Gdynia (2010)
W ubiegłym tygodniu drużyna młodzików starszych (rocznik 2010) rozegrała dwa mecze z silnymi rywalami - Resovią Rzeszów oraz Arką Gdynia. Oba mecze rozegrane zostały w Licheniu Starym i były bardzo cennym doświadczeniem dla Polonistów.
-
02.02.2023
Zagrali dla WOŚP (2014)
W sobotę drużyna żaków starszych (rocznik 2014) wzięła udział w turnieju Swarzędz Cup z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rywalizowali z pięcioma innymi zespołami: Meblorzem Swarzędz, Liderem Swarzędz, Pelikanem Niechanowo, Piastem Kobylnica oraz Sucharami Suchy Las.

























































