26.07.2016
Trudny sprawdzian Polonii ŚrodaW środę 27 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają siódme tego lata spotkanie towarzyskie. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie przebywający w Opalenicy na zgrupowaniu przedstawiciel Cypryjskiej Ekstraklasy – Anarthosis Famagusta.
Poloniści mają za sobą ciężki okres przygotowawczy z którego wychodzą tak aby być w jak najbardziej optymalnej formie przed startem rozgrywek ligowych. Trener Mariusz Bekas będzie miał już do dyspozycji wszystkich zawodników znajdujących się w kadrze pierwszego zespołu. Jednak nasz zespół czeka trudne spotkanie. Silny rywal powoduje że nasz zespół będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności aby pokazać się z jak najlepszej strony i spróbować osiągnąć korzystny wynik. Dodatkowo dla naszych piłkarzy to będzie dodatkowa atrakcja i na pewno miły przerywnik w treningach gra z tak renomowanym rywalem.
Anarthosis Famagusta poprzedni sezon Cypryjskiej Ekstraklasy zakończył na wysokim 5 miejscu. Po rundzie zasadniczej zespół ten był na trzeciej lokacie w tabeli ale słabsza w wykonaniu Anarthosisu była runda play off po której zespół ten spadł właśnie na 5 miejsce. Najlepszym strzelcem zespołu jest reprezentant Republiki Południowej Afryki Dino Ndlovu (w kadrze swojego kraju zawodnik ten zaliczył 5 spotkań) który bramkarzy rywali pokonywał 17 razy. Innym bardzo rozpoznawalnym zawodnikiem Anarthosisu jest Portugalczyk Helio Pinto. To ten sam zawodnik który w sezonie 2013/14 zdobył Mistrzostwo Polski z zespołem Legii Warszawa, a sezon później z tym samym zespołem wygrał Puchar i Superpuchar Polski. Ważnymi elementami zespołu są też bramkarz pochodzący ze Słowenii Jan Koprivec który ma za sobą występy w Serie A w zespole Cagliari i Udinese, a także pomocnik hiszpańskiego pochodzenia Toni Calvo – wychowanek hiszpańskiej Barcelony mający za sobą występy w Serie A w zespole Parmy. Trenerem zespołu jest Hiszpan Antonio Puche.
Do tej pory latem zespół Anorthosisu rozegrał następujące mecze towarzyskie:
14.07.2016 Anorthosis Famagusta - Cyprus Aris Limassol 1:1 - Larnaka
21.07.2016 Anorthosis Famagusta - Maccabi Sha'arayim 0:0 - Opalenica
24.07.2016 Anorthosis Famagusta - Hapoel Tel Aviv 0:2 – Opalenica
Spotkanie z Cypryjczykami odbędzie się w środę 27 lipca o godzinie 17:00 na głównym boisku w Opalenicy.
Najnowsze aktualności
-
14.04.2023
Czwarta z rzędu wygrana Polonii
W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Unię Swarzędz. Oba zespoły mierzyły się ze sobą już wielokrotnie ale ostatnie ligowe zwycięstwo poloniści nad Unią odnieśli dziesięć lat temu.
-
13.04.2023
Transmisja meczu z Unią
Ze spotkania 24. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Unią Swarzędz przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 16:45.
-
11.04.2023
Wygrana z FASE Szczecin (2008)
W trzecim meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegranym na obiektach Polonii Środa Wielkopolska nasi zawodnicy pokonali FASE Szczecin 3:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej odsłonie spotkania, który była ciekawa, szybka i obfitująca w starcia pod bramkami obu zespołów.
-
11.04.2023
Towarzyskie granie orlików (2013)
W piątek w ramach gry kontrolnej nasze Orliki Młodsze Polonii rozegrały mecz kontrolny z chłopcami rok starszymi czyli zespołem Orlików Starszych Polonii rocznik 2012.
-
11.04.2023
Świąteczne granie młodzików (2011)
W Wielki Czwartek młodzicy młodsi rozgrywali dwa mecze mistrzowskie.
-
11.04.2023
Piątkowe derby z Unią
Tym razem w piątek kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. 14 kwietnia do naszego miasta przyjedzie inny Wielkopolski trzecioligowiec Unia Swarzędz. Zapowiadają się zatem małe lokalne derby, trzecie z rzędu po meczach z Jarotą i Pogonią dla naszego zespołu w tej rundzie.
-
11.04.2023
Minimalna porażka rezerw
W Wielką Sobotę zespół rezerw Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści podejmowali na własnym boisku Naszą Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski.
-
08.04.2023
Dreszczowiec z Pogonią
W Wielką Sobotę piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół udał się do Nowych Skalmierzyc na pojedynek z tamtejszą Pogonią.
























































