26.07.2016
Trudny sprawdzian Polonii ŚrodaW środę 27 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają siódme tego lata spotkanie towarzyskie. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie przebywający w Opalenicy na zgrupowaniu przedstawiciel Cypryjskiej Ekstraklasy – Anarthosis Famagusta.
Poloniści mają za sobą ciężki okres przygotowawczy z którego wychodzą tak aby być w jak najbardziej optymalnej formie przed startem rozgrywek ligowych. Trener Mariusz Bekas będzie miał już do dyspozycji wszystkich zawodników znajdujących się w kadrze pierwszego zespołu. Jednak nasz zespół czeka trudne spotkanie. Silny rywal powoduje że nasz zespół będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności aby pokazać się z jak najlepszej strony i spróbować osiągnąć korzystny wynik. Dodatkowo dla naszych piłkarzy to będzie dodatkowa atrakcja i na pewno miły przerywnik w treningach gra z tak renomowanym rywalem.
Anarthosis Famagusta poprzedni sezon Cypryjskiej Ekstraklasy zakończył na wysokim 5 miejscu. Po rundzie zasadniczej zespół ten był na trzeciej lokacie w tabeli ale słabsza w wykonaniu Anarthosisu była runda play off po której zespół ten spadł właśnie na 5 miejsce. Najlepszym strzelcem zespołu jest reprezentant Republiki Południowej Afryki Dino Ndlovu (w kadrze swojego kraju zawodnik ten zaliczył 5 spotkań) który bramkarzy rywali pokonywał 17 razy. Innym bardzo rozpoznawalnym zawodnikiem Anarthosisu jest Portugalczyk Helio Pinto. To ten sam zawodnik który w sezonie 2013/14 zdobył Mistrzostwo Polski z zespołem Legii Warszawa, a sezon później z tym samym zespołem wygrał Puchar i Superpuchar Polski. Ważnymi elementami zespołu są też bramkarz pochodzący ze Słowenii Jan Koprivec który ma za sobą występy w Serie A w zespole Cagliari i Udinese, a także pomocnik hiszpańskiego pochodzenia Toni Calvo – wychowanek hiszpańskiej Barcelony mający za sobą występy w Serie A w zespole Parmy. Trenerem zespołu jest Hiszpan Antonio Puche.
Do tej pory latem zespół Anorthosisu rozegrał następujące mecze towarzyskie:
14.07.2016 Anorthosis Famagusta - Cyprus Aris Limassol 1:1 - Larnaka
21.07.2016 Anorthosis Famagusta - Maccabi Sha'arayim 0:0 - Opalenica
24.07.2016 Anorthosis Famagusta - Hapoel Tel Aviv 0:2 – Opalenica
Spotkanie z Cypryjczykami odbędzie się w środę 27 lipca o godzinie 17:00 na głównym boisku w Opalenicy.
Najnowsze aktualności
-
03.07.2023
Polonia 2013 II: Podsumowanie wiosny 2023
W rundzie wiosennej sezonu 2022/2023 drugi zespół orlików młodszych zgłoszony był do rozgrywek ligowych Wielkopolskiego ZPN rozgrywanych w formie turniejowej. Poloniści prowadzeni przez trenerów Macieja Sikorskiego i Macieja Bartkowiaka rywalizowali z zespołami Warty Śrem, Orlika Miłosław, Sklejki Orzechowo oraz Polonii Środa Wlkp. 2014. W zespole obecnie trenuje 22 zawodników, którzy na co dzień uprawiają piłkę nożną pod czujnym okiem doświadczonej kadry trenerskiej.
-
30.06.2023
Polonia 2012 II: Podsumowanie wiosny 2023
Orlicy starsi prowadzeni przez trenerów Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego w sezonie 2022/2023 uczestniczyli w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej prowadzonych w formie turniejów bez wyników. Poloniści rywalizowali z Wartą Śrem, Kotwicą Kórnik, Kłosem Zaniemyśl oraz Avią Kamionki. Ponadto zespół wziął udział w wielu turniejach, m.in. Polonia Cup, Piast Cup, Rehau Arena Cup, czy w turnieju Gzubów Wielkopolskiego ZPN.
-
30.06.2023
Polonia 2012 I: Podsumowanie wiosny 2023
Zespół orlików starszych (rocznik 2012) w sezonie 2022/2023 prowadzony był przez duet trenerów Bartosz Bejma oraz Miłosz Chojnacki. Drużyna ma za sobą bardzo intesnywny sezon, w którym odbyła aż 118 jednostek treningowych, 20 meczów kontrolnych, a także wzięła udział w 17 turniejach. Ponadto sześciu zawodników było regularnie powoływanych do kadry regionu, a wielu też brało udział w lidze wojewódzkiej młodzików młodszych z rocznikiem 2011.
-
30.06.2023
Polonia Dziewczyny: Podsumowanie wiosny 2023
Dziewczyny trenujące w Polonii rywalizowały nie tylko w III lidze okręgowej z chłopcami, w której zajęły 4. miejsce, ale też brały udział w rozgrywkach kobiecych. W kategorii juniorek Polonistki zagrały baraż o awans do Centralnej Ligi Juniorek, jednak nasz składający się w większości z dwa lata młodszych zawodniczek zespół przegrał z Wartą Poznań 0:8 i 3:5. W kategorii młodziczek Polonia rywalizowała w rozgrywkach ligowych, prowadzonych w formie turniejowej i zajęły drugie miejsce, za Medykiem Konin, wyprzedzając AS Amber Kalisz. Ponadto Polonistki brały udział w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski, w których wygrały w kategorii U-13. W lipcu wezmą udział w Mistrzostwach Polski LZS po zwycięstwie w wojewódzkim etapie turnieju Piłkarska Kadra Czeka.
-
29.06.2023
Polonia 2011: Podsumowanie wiosny 2023
Dwa zespoły prowadzone przez Kamila Kudłę i Kornela Ladrowskiego rywalizowały w rozgrywkach młodzików młodszych w I oraz II lidze okręgowej. Pierwsze drużyna do końca walczyła o podium, ale w ostatniej kolejce przesunęła się na czwarte miejsce, na którym zakończyła rywalizację. Niestety nie był to udany sezon dla drugiej drużyny, która wygrala tylko trzy mecze i spadła do III ligi okręgowej.
-
29.06.2023
Polonia 2010 II: Podsumowanie wiosny 2023
Zespół młodzików starszych Polonii Środa Wielkopolska z dużymi nadziejami rozpoczął rundę wiosenną sezonu 2022/2023. Po udanym początku zawodnicy zaczęli wierzyć w awans do wyższej ligi, a to jeszcze bardziej ich napędzało. Wiele meczów było niezwykle emocjonujących, a o zwycięstwie często decydowała końcówka meczu lub jedna bramka. Ostatecznie po niezwykłej walce do ostatniej kolejki Polonia Środa Wielkopolska zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając o jeden punkt Avię Kamionki. Tym samym nasz zespół wywalczył awans do II ligi okręgowej!
-
29.06.2023
Polonia 2010 I: Podsumowanie wiosny 2023
Pierwsza grupa młodzików starszych w rozgrywkach ligowych reprezentowana była przez dwa zespoły, które rywalizowały w lidze wojewódzkiej oraz II lidze okregowej. Pierwszy zespół był beniaminkiem na szczeblu wojewódzkim i dzielnie walczył w każdym meczu, a dzięki piorunującej końcówce sezonu drużyna utrzymałą się w tej lidze na kolejny sezon!
Drugi zespół rywalizował w II lidze okręgowej, w której bez problemów zapewnił sobie utrzymanie. W tych rozrgrywkach zawodnicy łapali dodatkowe minuty i mogli realizować założenia, które z racji różnicy poziomu trudno było przećwiczyć w warunkach meczowych na poziomie wojewódzkim.
-
29.06.2023
Polonia 2009: Podsumowanie wiosny 2023
W kategorii trampkarz młodszy Polonię reprezentowały dwa zespoły, które w swoich rozgrywach były beniaminkami po wywalczonym jesienią awansie. Pierwsza drużyna rywalizowała w lidze wojewódzkiej, a jej celem bylo utrzymanie się w lidze. Po zaciętej rywalizacji z KP Piła cel udało się zrealizować, a Poloniści w wielu meczach pokazali się z naprawdę dobrej strony. Podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa zajęli piąte miejsce, pokonując KP Piła lepszym bilansem meczów bezpośrednich i tracąc punkt do Unii Swarzędz.
Drugi zespół rywalizował z II lidze okręgowej, a szansę gry dostawali m.in. zawodnicy z rocznika 2010. Polonia zajęła trzecie miejsce, za plecami Błękitnych Owińska i LPFA Poznań/Wełny Skoki.
Wraz z końcem sezonu pracę z zespołem zakończyli dotychczasowi trenerzy - Miłosz Twardowski oraz Marcin Parus, którym dziękujemy za owocny i pełen sukcesów rok. W sezonie 2023/2024 rocznik 2009 już pod wodzą nowych trenerów będzie reprezentował Polonię w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15.






















































