26.09.2022
Trudny mecz w Słupcy (2008)
W meczu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska po trudnym meczu pokonała 2:0 (2:0) SKP MOS Słupca. Oba gole zdobył w końcówce pierwszej części meczu Jakub Michalak. Zespół prowadzony przez Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego z dużą przewagą zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
W sobotnie popołudnie na doskonałym boisku w Słupcy młodzi piłkarze Polonii mierzyli się z miejscowym SKP MOS. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo dynamiczny. Zespół gospodarzy chciał tego dnia zgarnąć pierwszy komplet punktów. Zawodnicy SKP Słupca byli bardzo zaangażowani i waleczni grając z naszymi zawodnikami w kontakcie. Pomimo takiej gry udawało nam się w pierwszej połowie dobrze kontrolować grę i stwarzać bardzo dobre sytuacje bramkowe. Pierwsze trafienie padło po uderzeniu Kuby Michalaka, wcześniej uderzenie Wiktora Motyla zatrzymało się na poprzeczce gospodarzy. Druga bramka padła po podaniu z bocznego sektora boiska. Wtedy to prawym skrzydłem pobiegł Wiktor Motyl, gdzie wygrał pojedynek 1 na 1 i zagrał piłkę wzdłuż bramki. Całą akcje ponownie dobrze zamknął Kuba Michalak. Druga połowa to również dużo walki, ale przy mniejszej dynamice w grze. Wkradło się dużo chaosu, w którym lepiej radzili sobie gospodarze meczu. Pomimo kilku sytuacji stworzonych po obu stronach nie padła żadna bramka. Ważne, że kolejny mecz udało nam się zagrać na zero z tyłu.
Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II
24 września 2022, godz. 14:30 - Słupca
SKP MOS Słupca 0:2 (0:2) Polonia Środa Wielkopolska
Jakub Michalak 35, 40+1
Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk - 4. Kamil Orwat, 7. Mikołaj Szymański, 8. Mikołaj Kowalski, 9. Patryk Karczewski, 10 Wiktor Motyl, 11. Filip Zawodni, 12. Nikodem Bliskowski, 14. Paweł Sarna, 19. Adrian Wojciechowski, 77. Oliwier Pacholski. Grali także: 2. Alan Nowakowski, 13. Filip Stasiak, 20. Szymon Makowiecki, 27. Marcel Jankowiak, 30. Szymon Zając, 99. Jakub Michalak.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gasiorowski.
żółte kartki: Jakub Zamiatała, Wojciech Rosadowski - Oliwier Pacholski.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#48605
| I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II (2008) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Środa Wielkopolska | 8 | 40:9 | 24 |
| 2. | KKS 1925 Kalisz | 7 | 19:7 | 16 |
| 3. | Amber Kalisz | 8 | 14:9 | 16 |
| 4. | Kania Gostyń | 8 | 16:20 | 12 |
| 5. | Polonia 1912 Leszno | 7 | 12:13 | 9 |
| 6. | Ostrovia 1909 | 7 | 15:19 | 6 |
| 7. | Rawia Rawicz | 7 | 7:28 | 4 |
| 8. | SKP MOS Słupca | 8 | 6:24 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
25.04.2022
Wysoka wygrana w Ostrowie Wielkopolskim (2007)
W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy Polonia Środa pokonała wyjeździe Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 4:0 (1:0). Bramki dla podopiecznych trenera Radosława Mnicha strzelali Oskar Walczak, Rafał Kapuściński oraz Jakub Grzegorczyk, a jeden gol padł po samobójczym uderzeniu zawodnika gospodarzy. Dzięki tej wygranej Poloniści awansowali na pozycję lidera w ligowej tabeli!
-
25.04.2022
Kolejna porażka juniorów (2006)
W meczu piątej serii gier I ligi wojewódzkiej juniorów B2 zespół Polonii przegrał na swoim boisku 2:3 (1:2) z Kanią Gostyń. Goście w 21. minucie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Bramki dla Polonii strzelali Aleksander Wyderkiewicz oraz Jakub Wawroski. Po tej porażce Kania wyprzedziła w tabeli nasz zespół, który zajmuje aktualnie siódmą pozycję.
-
25.04.2022
Cenne zwycięstwo z Obrą (2005)
W meczu siódmej kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 5:3 (2:0) z Obrą 1912 Kościan. Bramki na wagę bardzo ważnych trzech punktów strzelali Mikołaj Pacyna - dwie, Maksymilian Łoniewski - dwie, a także Marcel Wawroski. W ligowej tabeli Poloniści przesunęli się na szóste miejsce.
-
25.04.2022
Wywalczyli punkt w ośmiu! (2003/2004)
W niedzielę zobaczyliśmy ośmiu wspaniałych - ambitnych i walecznych zawodników w koszulkach Polonii Środa Wielkopolska! Właśnie tylu naszych piłkarzy dzielnie stawiało opór jedenastce gospodarzy, doskonale broniąc własnej bramki i wykorzystując nadarzające się okazje. Wydawałoby się, że Poloniści nie będą mieć większych szans w takim starciu, jednak do triumfu zabrakło dokładnie tylu czasu, ile doliczył sędzia - 3 minuty.
-
25.04.2022
Sześć bramek w Rybniku
Cóż to był za mecz w wykonaniu zespołu seniorek Polonii Środa. Pojechałyśmy do Rybnika po pełną pulę punktową i to zadanie udało się nam zrealizować w 100%. Spodziewałyśmy się bardzo trudnego meczu i pomimo wyniku, który może lekko mylić w swoich przeczuciach się nie pomyliłyśmy. Grę prowadziły gospodynie i to one miały więcej z gry ofensywnej ale nasza determinacja w obronie i ambicja w ataku spowodowały, że w sam mecz i w całe spotkanie jak się później okazało lepiej weszłyśmy my. Byłyśmy bardzo skuteczne co ostatnimi czasy dużo lepiej funkcjonuje w naszym zespole. Procentowo mamy może mniejsze posiadanie piłki ale skuteczność mamy niemal 100%.
-
25.04.2022
Trzy punkty z Liderem
W 21 kolejce spotkań drużyna rezerw Polonii Środa zmierzyła się na wyjeździe z Liderem Swarzędz. Gospodarze tego meczu znakomicie prezentują się tej wiosny, bowiem na 5 meczy tylko jeden zremisowali i aż 4 wygrali. Zapowiadało to niezwykle trudne 90 minut dla naszych piłkarzy , którzy znowu nie mogli zagrać w optymalnym składzie ze względu na choroby i kontuzje. Po ostatnim gwizdku sędziego możemy stwierdzić, że faktycznie byliśmy świadkami bardzo intensywnego i emocjonującego widowiska, które na pewno musiało się podobać zgromadzonym kibicom.
-
25.04.2022
Akademia: Podsumowanie weekendu 23-24 kwietnia
Kolejny piłkarski weekend za zawodnikami naszej akademii. Mecze dostarczyły wielu emocji zarówno kibicom jak i zawodnikom. W ligach wojewódzkich Poloniści odnieśli dwa zwycięstwa, trzykrotnie remisowali i dwukrotnie przegrali. Natomiast w niedzielnych eliminacjach Mistrzostw Polski Młodziczek nasze piłkarki okazały się bezkonkurencyjne i bez straty bramki wygrały wszystkie trzy spotkania!
-
23.04.2022
Bez punktów w Szczecinie
W meczu 25. kolejki III ligi grupy 2 piłkarze Polonii Środa udali się do Szczecina na pojedynek z miejscowym Świtem Skolwin. Spotkania obu zespołów zawsze obfitowały w sporo ciekawych akcji i bramek i podobnego meczu spodziewano się i tym razem.























































