26.09.2022
Trudny mecz w Słupcy (2008)
W meczu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska po trudnym meczu pokonała 2:0 (2:0) SKP MOS Słupca. Oba gole zdobył w końcówce pierwszej części meczu Jakub Michalak. Zespół prowadzony przez Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego z dużą przewagą zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
W sobotnie popołudnie na doskonałym boisku w Słupcy młodzi piłkarze Polonii mierzyli się z miejscowym SKP MOS. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo dynamiczny. Zespół gospodarzy chciał tego dnia zgarnąć pierwszy komplet punktów. Zawodnicy SKP Słupca byli bardzo zaangażowani i waleczni grając z naszymi zawodnikami w kontakcie. Pomimo takiej gry udawało nam się w pierwszej połowie dobrze kontrolować grę i stwarzać bardzo dobre sytuacje bramkowe. Pierwsze trafienie padło po uderzeniu Kuby Michalaka, wcześniej uderzenie Wiktora Motyla zatrzymało się na poprzeczce gospodarzy. Druga bramka padła po podaniu z bocznego sektora boiska. Wtedy to prawym skrzydłem pobiegł Wiktor Motyl, gdzie wygrał pojedynek 1 na 1 i zagrał piłkę wzdłuż bramki. Całą akcje ponownie dobrze zamknął Kuba Michalak. Druga połowa to również dużo walki, ale przy mniejszej dynamice w grze. Wkradło się dużo chaosu, w którym lepiej radzili sobie gospodarze meczu. Pomimo kilku sytuacji stworzonych po obu stronach nie padła żadna bramka. Ważne, że kolejny mecz udało nam się zagrać na zero z tyłu.
Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II
24 września 2022, godz. 14:30 - Słupca
SKP MOS Słupca 0:2 (0:2) Polonia Środa Wielkopolska
Jakub Michalak 35, 40+1
Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk - 4. Kamil Orwat, 7. Mikołaj Szymański, 8. Mikołaj Kowalski, 9. Patryk Karczewski, 10 Wiktor Motyl, 11. Filip Zawodni, 12. Nikodem Bliskowski, 14. Paweł Sarna, 19. Adrian Wojciechowski, 77. Oliwier Pacholski. Grali także: 2. Alan Nowakowski, 13. Filip Stasiak, 20. Szymon Makowiecki, 27. Marcel Jankowiak, 30. Szymon Zając, 99. Jakub Michalak.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gasiorowski.
żółte kartki: Jakub Zamiatała, Wojciech Rosadowski - Oliwier Pacholski.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#48605
| I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II (2008) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Środa Wielkopolska | 8 | 40:9 | 24 |
| 2. | KKS 1925 Kalisz | 7 | 19:7 | 16 |
| 3. | Amber Kalisz | 8 | 14:9 | 16 |
| 4. | Kania Gostyń | 8 | 16:20 | 12 |
| 5. | Polonia 1912 Leszno | 7 | 12:13 | 9 |
| 6. | Ostrovia 1909 | 7 | 15:19 | 6 |
| 7. | Rawia Rawicz | 7 | 7:28 | 4 |
| 8. | SKP MOS Słupca | 8 | 6:24 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
02.05.2022
Akademia: Podsumowanie weekendu majowego
Nie udał się weekend majowy reprezentantom Polonii, którzy w ligach wojewódzkich odnieśli tylko jedno zwycięstwo za sprawą trampkarzy z rocznika 2008. Podopieczni trenera Przemysława Otuszewskiego wygrali aż 6:0 z Polonią 1912 Leszno. Remisy odniosły ekipy juniorów starszych oraz juniorow młodszych B1. Świetnie w weekend spisały się żaki z rocznika 2013, które zajęły 3. miejsce w turnieju Marathon Cup w Poznaniu. Lepsze okazły się tylko Warta Poznań oraz Pogoń Szczecin.
-
30.04.2022
W Gdyni bez punktów
W sobotę 30 kwietnia 2022 roku w Gdyni piłkarze Polonii Środa zmierzyli się z miejscowym Bałtykiem. Polonia Środa zagrała w tym meczu ponownie w mocno odmłodzonym składzie, ale i Bałtyk przed meczem zgłaszał swoje aspiracje do wystawienia młodych graczy i walki o jak najwyższe miejsce w Pro Junior System.
-
28.04.2022
Weekend majowy zaczną w Gdyni
W sobotę 30 kwietnia piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie Bałtyk Gdynia. Jest to zespół bardzo dobrze znany Polonii Środa bo od kilku ładnych lat obie jedenastki regularnie rywalizują ze sobą na boiskach trzecioligowych. Sobotnie spotkanie odbędzie się w Gdyni i zostanie rozegrane na Narodowym Stadionie Rugby na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
-
28.04.2022
Akademia: Zapowiedź weekendu (30.04-01.05)
Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na nadchodzący weekend majowy. Zdecydowana większość meczów zostanie rozegrana w sobotę. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny do kibicowania młodym Polonistom.
-
28.04.2022
Punkty pojechały do Stargardu
Tempa nabrały rozgrywki III ligi grupy drugiej a piłkarzom przychodzi grać co trzy dni. Takie tempo i gra na dwóch frontach wymusza na trenerach Polonii Środa rotacje w składzie. Nie inaczej było podczas środowego spotkania Polonii Środa z Kluczevią Stargard który odbył się na Stadionie Średzkim. W składzie Polonii Środa pojawiło się wielu młodzieżowców dla których ten mecz był okazją do pokazania swoich umiejętności na poziomie trzecioligowym.
-
26.04.2022
Gra wewnętrzna i turniej ligowy żaków (2013)
Żaki z rocznika 2013 zagrały w weekend grę wewnętrzną oraz wzięły udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy rywalizowali z rówieśnikami z Kotwicy Kórnik oraz Warty Śrem.
-
26.04.2022
Młodziczki: Zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym (2009)
Młodziczki Polonii Środa Wielkopolska wygrały turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Młodziczek U-13 rozgrywany w Środzie Wielkopolskiej i uzyskały awans do półfinałów! Polonistki były bezkonkurencyjne i wygrały wszystkie swoje mecze bez utraty gola. Ponadto Amelia Guzenda została wybrana najlepszą zawodniczką, a Julia Brzęcka najlepszą bramkarką turnieju.
-
26.04.2022
Turniej ligowy skrzatów w Jarocinie (2015/2016)
Zespoły skrzatów z roczników 2015 oraz 2016 wzięły udział w swoim drugim turnieju ligowym Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W Jarocinie nasze drużyny współzawodniczyły z Jarotą Jarocin oraz Akademią Piłkarską Reissa Jarocin.

























































