07.11.2010
Trampkarze zwyciężają w meczu na szczycie
Trampkarze w dniu 6 listopada na głównej płycie Polonii, rozegrali ostatni mecz rundy jesiennej. Przeciwnikiem był dotąd niepokonany zespół Jaroty Jarocin, który zgromadził komplet punktów ze stosunkiem bramek 82-2. Jak się okazało, drużyna ze Środy wzmocniona kilkoma piłkarzami na co dzień trenującymi w juniorach młodszych, ale również z rocznika ‘96 zwyciężyła 2-1 (1-1).
Mecz był wyrównany i bardzo zacięty do ostatnich minut. Zwycięstwo z mocnym zespołem i liderem grupy, pokazuje duży potencjał chłopców z rocznika ‘96, co może zaowocować w przyszłości dla Polonii. Pierwsze minuty w grze młodych zawodników ze Środy Wlkp. były dość nerwowe, a w grze brakowało dokładności, co próbowali wykorzystać przyjezdni groźnie kontratakując. W 11 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartka Nowaka, dobrze główkował Szymon Grzelak, lecz piłka o metr minęła prawy słupek bramki gości. Po pięciu minutach drużyna z Jarocina przeprowadziła składną akcję, co mogło zagrozić utracie gola Polonii, lecz obrońcy stanęli na wysokości zadania i zblokowali futbolówkę na rzut rożny. Niestety w 29 minucie zawodnik gości mając dużo miejsca oddał silny strzał zza pola karnego, a piłka niesiona wiatrem wpadła pod poprzeczkę i Jarota objęła prowadzenie. W 34 minucie Marcin Malusiak dograł prostopadłe podanie do Szymona Grzelaka, który wyprzedził obrońcę i minął interweniującego bramkarza, a celnym strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania (1-1). Piłkarze z Jarocina przed przerwą zagrozili jeszcze bramce Polonii, kończąc akcję strzałem w słupek.
Po zmianie stron gra polonistów wyglądała jeszcze lepiej, czego efektem było przejęcie kontroli nad przebiegiem i prowadzeniem gry. W 50 minucie Maciej Polody uciekł prawym skrzydłem defensywie Jaroty i mocno uderzył w światło bramki, a piłka odbita jeszcze od rękawicy bramkarza wylądowała w siatce i Polonia objęła prowadzenie 2-1. Pięć minut później średzcy piłkarze ponownie zagrozili bramce gości, ale mocno i dokładnie wrzuconą piłkę przez Mateusza Juskowiaka nikt nie potrafił w polu karnym skierować do bramki przyjezdnych. W 60 minucie groźnej kontuzji doznał bramkarz z Jarocina po zderzeniu z obrońcą, po czym został odwieziony karetką do szpitala. Po dłuższej przerwie sędzia wznowił grę, ale mimo doliczenia 14 minut do regulaminowego czasu gry żadnej z drużyn nie udało się zmienić rezultatu i Polonia w tym prestiżowym pojedynku zwyciężyła Jarotę 2-1. Trampkarze ze Środy Wlkp. zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie, muszą czekać na rozstrzygnięcia w pozostałych grupach, by dowiedzieć się czy awansowali do grupy mistrzowskiej.
Polonia wystąpiła w składzie: Dawid Pleskacz, Jarek Guszczak, Paweł Burchacki, Mateusz Juskowiak, Jasia Janasik, Maciej Polody, Grzegorz Filipiak, Bartek Nowak, Artur Kaczmarek, Marcin Malusiak, Szymon Grzelak. Na zmianach: Karol Witucki, Wojtek Dolata, Kuba Kurasiński, Mateusz Lipiecki, Klaudiusz Filipiak, Karol Kaźmierczak, Wiesiu Dolata.
Najnowsze aktualności
-
17.08.2014
Wysokie zwycięstwo juniorów
16 sierpnia meczem na własnym boisku juniorzy młodsi Polonii zainaugurowali rozgrywki ligowe w wielkopolskiej lidze juniorów. Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Nielby Wągrowiec.
-
17.08.2014
Skrót meczu z Tarnovią
Już jest dostępny skrót z sobotniego spotkania 2 kolejki III ligii w którym Polonia Środa pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne 1:0 (0:0). Zapraszamy do oglądania!
-
16.08.2014
Wyniki 2. kolejki III ligi
W meczach już zakończonych drugiej kolejki padły następujące rezultaty:
-
16.08.2014
Skromne zwycięstwo Polonii
W spotkaniu drugiej kolejki III ligi piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku zespół Tarnovii Tarnowo Podgórne.
-
16.08.2014
Przyjdź na mecz! Wygraj z Polonią!
Dla wszystkich sympatyków Polonii Środa którzy przyjdą i zakupią bilet na dzisiejsze spotkanie drugiej kolejki pomiędzy naszą Polonią Środa, a Tarnovią Tarnowo Podgórne przygotowaliśmy niespodziankę.
-
15.08.2014
Zagrają rezerwy, juniorzy i młodzicy
W ten weekend po za meczem pierwszego zespołu w III lidze kujawsko pomorsko wielkopolskiej swoje spotkania rozegrają także pozostałe grupy naszej sekcji.
-
15.08.2014
Zapowiedź 2 kolejki III ligii
W piątek 15 sierpnia rozpocznie się druga kolejka III ligi naszej grupy. Ze względu na święto przypadające w ten dzień tym razem kolejka ligowa potrwa aż trzy dni.
-
15.08.2014
Okazała wygrana polonistek
Kolejny mecz towarzyski rozegrał żeński zespół Polonii Środa który przygotowuje się do rozgrywek II ligi kobiet. Tym razem ich przeciwnikiem był zespół Victoria Aglomeracja Wałbrzyska. Spotkanie trwały 3x30 minut, a rozgrywane było na boisku w Zaniemyślu.





















































