17.02.2014
Trampkarze zagrali w WągrowcuTo był już przedostatni turniej halowy , w którym wzięli udział nasi trampkarze. Tym razem udali się w sobotę 15 lutego do Wągrowca, aby tam zmierzyć się z czołowymi zespołami naszego Okręgu ale nie tylko.
Zagrały tam bowiem : Warta Poznań, Kopernik Poznań, Dwa Zespoły Nielby , MOSIR Piła, Gwiazda Bydgoszcz i Polonia Środa. Turniej rozegrano systemem ,,każdy z każdym’’, a mecz trwał 14 min . Nasz zespół był świeżo po zakończeniu obozu i w tych zawodach widać było brak świeżości i błysku w jego postawie. Po trzech remisach – z Wartą 1 :1, Gwiazdą 1 : 1 i Nielbą i 1: 1 oraz trzech minimalnych porażkach z – Kopernikiem 2 : 3, Nielbą II 2 : 3 i Mosir-em Piła 1:2 Poloniści zajęli dopiero siódme miejsce . Bramki dla Polonistów strzelali : B. Bartkowiak -4, G. Małolepszy -3, R. Szymczak -1. Ten wynik trampkarze osiągnęli ,, na własne życzenie”, bo każdy z tych meczów byli w stanie przy lepszej skuteczności wygrać. Mimo wszystko potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji pod bramką przeciwnika ale często brakowało im zimnej krwi w ich wykończeniu. Przed nimi ostatni turniej halowy – tym razem gospodarzem będzie Kopernik Poznań- i zobaczymy czy tym razem na ,,świeżości’’ +ich gra i skuteczność będą lepsze. Od marca drużyna ma już zaplanowane cztery mecze kontrolne z silnymi rywalami , aby jak najlepiej wystartować w rozgrywkach Grupy Mistrzowskiej.
W Wągrowcu zagrali:
F. Górski, K. Szymczak, K. Gołębiewski, R. Szymczak, W. Dominiczak, B. Bartkowiak, G. Małolepszy, F. Radek, Ł. Buczma.
Ostateczna kolejność turnieju :
1.Nielba II Wągrowiec
2.Kopernik Poznań
3.Mosir Piła
4.Nielba I Wągrowiec
5.Warta Poznań
6.Gwiazda Bydgoszcz
7.Polonia Środa
Najnowsze aktualności
-
09.01.2023
Trójmecz orlików (2012)
W sobotę zawodnicy grupy drugiej orlików starszych (rocznik 2012) udali się do Poznania na trójmecz z UKS Salezjanie Poznań i Meblorzem Swarzędz. Dwumecze rozgrywane w systemie każdy z każdym zostały rozegrane na nietypowym boisku z bandami.
-
09.01.2023
Pierwsze gry orlików (2013)
Zespół orlików młodszych (rocznik 2013) rozpoczął piłkarski rok 2023 od gier kontrolnych i gry wewnętrznej. Chłopcy najpierw dwukrotnie rywalizowali z żakami starszymi (rocznik 2014), a następnie grali między sobą, kończąc grę konkursem rzutów karnych.
-
09.01.2023
Porażka w pierwszym sparingu (2010)
W niedzielę na boisku w Topoli zespół młodzików starszych Polonii Środa Wielkopolska podejmował AP Reissa Poznań, który ubiegły sezon zakończył na 2. miejscu w Lidze Wojewódzkiej. Goście okazali się lepsi, wygrywając spotkanie 11:3.
-
04.01.2023
Co czeka Polonię w styczniu
Ku końcowi zbliża się zimowa przerwa świąteczna naszych piłkarzy. Już niebawem nasi piłkarze spotkają się na pierwszych zajęciach treningowych w nowym roku. My dziś przedstawiamy kluczowe daty dla drużyny Pawła Juszczyka i Marcina Duchały w nadchodzących tygodniach.
-
03.01.2023
Świetne wyniki Polonii w mediach społecznościowych
Miniony rok przyniósł szerokie zainteresowanie działalnością Polonii w mediach społecznościowych. Nasze profile czy to na Facebooku czy na Instagramie, a także na You Tubie i Twitterze cieszyły się sporą popularnością. Nasi kibice chętnie śledzili naszą działalność właśnie poprzez media społecznościowe. Chętnie oglądaliście nasze materiały wideo, transmisje na żywo czy braliście udział w konkursach.
-
03.01.2023
Ron Wheels srebrnym partnerem Polonii Środa
Z początkiem roku mamy ogromną przyjemność ogłosić nową współpracę. RON Wheels został srebrnym partnerem KS Polonia Środa Wielkopolska.
-
30.12.2022
Życzenia noworoczne 2023
Kończy się rok 2022, a wielkimi krokami zbliża się rok 2023.
-
28.12.2022
Terminarz Ligi Wojewódzkiej młodzików starszych (2010)
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz I ligi wojewódzkiej młodzików starszych (rocznik 2010). Drużyna prowadzona przez Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego będzie beniaminkiem rozgrywek i trafiła do grupy północnej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.
Poloniści zainaugurują sezon meczem z Poznańską Trzynastką na własnym boisku, a tydzień później udadzą się do Gniezna na pojedynek z Mieszkiem.


























































