17.02.2014
Trampkarze zagrali w WągrowcuTo był już przedostatni turniej halowy , w którym wzięli udział nasi trampkarze. Tym razem udali się w sobotę 15 lutego do Wągrowca, aby tam zmierzyć się z czołowymi zespołami naszego Okręgu ale nie tylko.
Zagrały tam bowiem : Warta Poznań, Kopernik Poznań, Dwa Zespoły Nielby , MOSIR Piła, Gwiazda Bydgoszcz i Polonia Środa. Turniej rozegrano systemem ,,każdy z każdym’’, a mecz trwał 14 min . Nasz zespół był świeżo po zakończeniu obozu i w tych zawodach widać było brak świeżości i błysku w jego postawie. Po trzech remisach – z Wartą 1 :1, Gwiazdą 1 : 1 i Nielbą i 1: 1 oraz trzech minimalnych porażkach z – Kopernikiem 2 : 3, Nielbą II 2 : 3 i Mosir-em Piła 1:2 Poloniści zajęli dopiero siódme miejsce . Bramki dla Polonistów strzelali : B. Bartkowiak -4, G. Małolepszy -3, R. Szymczak -1. Ten wynik trampkarze osiągnęli ,, na własne życzenie”, bo każdy z tych meczów byli w stanie przy lepszej skuteczności wygrać. Mimo wszystko potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji pod bramką przeciwnika ale często brakowało im zimnej krwi w ich wykończeniu. Przed nimi ostatni turniej halowy – tym razem gospodarzem będzie Kopernik Poznań- i zobaczymy czy tym razem na ,,świeżości’’ +ich gra i skuteczność będą lepsze. Od marca drużyna ma już zaplanowane cztery mecze kontrolne z silnymi rywalami , aby jak najlepiej wystartować w rozgrywkach Grupy Mistrzowskiej.
W Wągrowcu zagrali:
F. Górski, K. Szymczak, K. Gołębiewski, R. Szymczak, W. Dominiczak, B. Bartkowiak, G. Małolepszy, F. Radek, Ł. Buczma.
Ostateczna kolejność turnieju :
1.Nielba II Wągrowiec
2.Kopernik Poznań
3.Mosir Piła
4.Nielba I Wągrowiec
5.Warta Poznań
6.Gwiazda Bydgoszcz
7.Polonia Środa
Najnowsze aktualności
-
02.02.2023
Gry kontrolne i turniej orlików (2012/2013)
Zespoły orlików z roczników 2012 oraz 2013 mają za sobą bardzo intensywne dni. Drużyny rozgrywały gry wewnętrzne pomiędzy sobą, a ponadto orlicy starsi wzięli udział w turnieju Rehau Football Park Cup w Śremie.
-
02.02.2023
Towarzyska porażka z Zagłębiem Lubin (2009)
W rozegranym w Lubinie meczu towarzyskim Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:2 (0:1) z Zagłębiem Lubin. Mecz był pełny walki i obie drużyny miały swoje okazje, ale to gospodarze byli skuteczniejsi.
-
01.02.2023
Dwie gry orlików (2012)
Drużyna orlików starszych (rocznik 2012) w piątek rozegrała mecz towarzyski z Arką Gdynia, natomiast w niedzielę rywalem Polonii był Mieszko Gniezno.
-
01.02.2023
Co czeka Polonię w lutym?
Za piłkarzami Polonii Środa pierwszy miesiąc przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2022/23. W tym czasie poloniści przeszli szczegółowe badania a także rozegrali cztery gry kontrolne. Teraz przygotowania do wiosny wkraczają w decydującą fazę a w lutym poloniści będą bardzo intensywnie trenować żeby być w pełni gotowym na pierwszy weekend marca kiedy to rozegrają pierwszą kolejkę ligową.
-
01.02.2023
Kontrolne porażki trampkarzy (2008)
W ubiegły weekend przygotowujący się do gry w Centralnej Lidze Juniorów trampkarze starsi (rocznik 2008) rozegrali dwa mecze kontrolne. Średzki zespół przegrał 0:2 z Poznańską 13 (rocznik 2007), a także 0:1 z UKS AP Reissa Poznań.
-
31.01.2023
Wygrana rezerw w Krotoszynie
Okazałym zwycięstwem 3:0 rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej zawodnicy zespołu rezerw Polonii Środa. W pierwszym zimowym sparingu poloniści wygrali z grającą w V lidze (kaliska) Astrą Krotoszyn. Wynik powinien być jeszcze wyższy, jednak Oskarowi Janosiowi zabrakło trochę precyzji pod bramką przeciwnika.
-
30.01.2023
Młodziczki halowymi mistrzyniami Wielkopolski!
Zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska zostały Halowymi Mistrzyniami Wielkopolski do lat 13! Polonistki z kompletem zwycięstw i bez straty gola zakończyły fazę grupową, a w półfinale po rzutach karnych pokonały Akademię Talentów Krotoszyn. W finale nasze piłkarki bezbramkowo zremisowały z Wartą Poznań, ale ponownie skuteczniej egzekwowały rzuty karne. Poza końcowym triumfem zawodniczka Polonii - Julia Brzęcka - została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.
-
28.01.2023
Kanonada Polonii Środa
W sobotę 28 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem naszego zespołu był inny trzecioligowiec Chrobry II Głogów a spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Głogowie.


























































