17.02.2014
Trampkarze zagrali w WągrowcuTo był już przedostatni turniej halowy , w którym wzięli udział nasi trampkarze. Tym razem udali się w sobotę 15 lutego do Wągrowca, aby tam zmierzyć się z czołowymi zespołami naszego Okręgu ale nie tylko.
Zagrały tam bowiem : Warta Poznań, Kopernik Poznań, Dwa Zespoły Nielby , MOSIR Piła, Gwiazda Bydgoszcz i Polonia Środa. Turniej rozegrano systemem ,,każdy z każdym’’, a mecz trwał 14 min . Nasz zespół był świeżo po zakończeniu obozu i w tych zawodach widać było brak świeżości i błysku w jego postawie. Po trzech remisach – z Wartą 1 :1, Gwiazdą 1 : 1 i Nielbą i 1: 1 oraz trzech minimalnych porażkach z – Kopernikiem 2 : 3, Nielbą II 2 : 3 i Mosir-em Piła 1:2 Poloniści zajęli dopiero siódme miejsce . Bramki dla Polonistów strzelali : B. Bartkowiak -4, G. Małolepszy -3, R. Szymczak -1. Ten wynik trampkarze osiągnęli ,, na własne życzenie”, bo każdy z tych meczów byli w stanie przy lepszej skuteczności wygrać. Mimo wszystko potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji pod bramką przeciwnika ale często brakowało im zimnej krwi w ich wykończeniu. Przed nimi ostatni turniej halowy – tym razem gospodarzem będzie Kopernik Poznań- i zobaczymy czy tym razem na ,,świeżości’’ +ich gra i skuteczność będą lepsze. Od marca drużyna ma już zaplanowane cztery mecze kontrolne z silnymi rywalami , aby jak najlepiej wystartować w rozgrywkach Grupy Mistrzowskiej.
W Wągrowcu zagrali:
F. Górski, K. Szymczak, K. Gołębiewski, R. Szymczak, W. Dominiczak, B. Bartkowiak, G. Małolepszy, F. Radek, Ł. Buczma.
Ostateczna kolejność turnieju :
1.Nielba II Wągrowiec
2.Kopernik Poznań
3.Mosir Piła
4.Nielba I Wągrowiec
5.Warta Poznań
6.Gwiazda Bydgoszcz
7.Polonia Środa
Najnowsze aktualności
-
06.02.2023
Gry orlików z żakami (2013/2014)
We wtorek i czwartek zespoły orlików młodszych oraz żaków starszych rozegrały gry wewnętrze, rywalizujac między sobą na orliku przy ulicy Lipowej.
-
06.02.2023
Zimowe zwycięstwo z Wisłą Borek (2010)
W sobotę w zimowej aurze Polonia Środa Wielkopolska pokonała 2:1 (1:0) Wisłę Borek Wielkopolski na boisku w Topoli. Obie bramki dla Polonii zdobył Bartosz Kurkowiak.
-
06.02.2023
Bolesna lekcja ze Stilonem (2009)
W niedzielne popołudnie drużyna trampkarzy młodszych rozegrała pierwszy mecz kontrolny po powrocie z obozu przygotowawczego w Bydgoszczy. Poloniści wysoko przegrali ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, a po zawodnikach było widać zmęczenie po intensywnych ostatnich tygodniach.
-
06.02.2023
Porażka z Medykiem
W sobotę w Licheniu Starym pierwszy zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska, przygotowujący się do rundy wiosennej Orlen I ligi sezonu 2022/2023 rozegrał mecz kontrolny z KKPK Medyk POLOmarket Konin.
-
06.02.2023
Kolejna towarzyska wygrana
W pierwszą sobotę lutego piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejną grę kontrolną. Tym razem rywalem naszego zespołu był wicelider czwartej ligi Noteć Czarnków.
-
04.02.2023
Gry młodzików z Resovią i Arką (2011)
Pododnie jak starsi koledzy, również młodzicy młodsi (rocznik 2011) mieli okazję sprawdzenia się na tle Resovii Rzeszów oraz Arki Gdynia. Nasi zawodnicy zebrali cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje już w niedalekiej przyszłości.
-
03.02.2023
Zagrali z Resovią i Arką Gdynia (2010)
W ubiegłym tygodniu drużyna młodzików starszych (rocznik 2010) rozegrała dwa mecze z silnymi rywalami - Resovią Rzeszów oraz Arką Gdynia. Oba mecze rozegrane zostały w Licheniu Starym i były bardzo cennym doświadczeniem dla Polonistów.
-
02.02.2023
Zagrali dla WOŚP (2014)
W sobotę drużyna żaków starszych (rocznik 2014) wzięła udział w turnieju Swarzędz Cup z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rywalizowali z pięcioma innymi zespołami: Meblorzem Swarzędz, Liderem Swarzędz, Pelikanem Niechanowo, Piastem Kobylnica oraz Sucharami Suchy Las.

























































