23.10.2024
Trampkarze wygrywają (2010)
W miniony weekend rywalizowały dwa zespoły trampkarzy - drugi oraz trzeci zespół. Bardzo ważny mecz rozgrywała Polonia III, która na wyjeździe mierzyła się z wiceliderem rozgrywek, Clescevią Kleszczewo. Poloniści wyszli z tego pojedynku zwycięsko po bramkach Marcela Kalety, Bartosza Kurkowiaka i Kamila Zenkera. Polonia II natomiast bardzo wysoko pokonała na boisku CTP1 zespół OTPS Winogrady Poznań.
Polonia 2010 II: 2. liga okręgowa C1, gr. Poznań 1
20 października 2024, godz. 11:00 - Kleszczewo
Clescevia Kleszczewo 2:3 (0:2) Polonia III Środa Wielkopolska
Filip Walczak 56, Adam Robak 75 - Marcel Kaleta 9, Bartosz Kurkowiak 38, Kamil Zenker 65
Polonia: 1. Wiktor Nossow - 2. Filip Cichosz, 7. Jan Muszyński, 10. Dawid Gołębiak, 13. Franciszek Kaczmarek, 14. Jakub Mikołajczak, 20. Marcel Kaleta, 22. Dawid Buczma, 24. Oskar Tkaczyk, 25. Bartosz Stachowiak, 68. Wojciech Ignaszewski. Grali także: 16. Wiktor Dimitrov, 17. Adam Poloszyk, 23. Franciszek Smoliński, 30. Bartosz Stachowiak, 47. Kamil Zenker, 99. Adam Kłopocki. Trener: Kornel Ladrowski.
W emocjonującym meczu pomiędzy Clescevią Kleszczewo a Polonią Środa Wielkopolska, kibice mogli obserwować zaciętą rywalizację, która dostarczyła wielu emocji. Spotkanie rozpoczęło się od intensywnej gry obu drużyn, ale to Polonia szybko przejęła inicjatywę. W 9. minucie piłka wrzucona w rzutu rożnego znalazła Franka Kaczmarka, który podał głową do Marcela Kalety, a ten z bliskiej odległości umieścił ją w bramce. W 27. minucie bramkę po strzale z dystansu strzelił Bartosz Kurkowiak. Clescevia starała się podjąć walkę.
Po przerwie w 56. minucie gospodarze zdołali zdobyć kontaktową bramkę. Nossow obronił strzał w sytuacji sam na sam, ale przy dobitce nie miał szans. W 65. minucie trzecią bramkę dla Polonii zdobył Kamil Zenker, który wbiegł za linię obrony i w sytuacji 1 na 1 pokonał bramkarza gospodarzy. W 75. minucie Clescevia strzeliła drugą bramkę, wykorzystując błąd obrony Polonii. Ostatecznie to Poloniści wygrali emocjonujące spotkanie 3:2 i są bliżej awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.
Polonia 2010: 1. liga okręgowa C1, gr. Poznań 1
20 października 2024, godz. 11:30 - Środa Wielkopolska (boisko CTP2)
Polonia II Środa Wielkopolska 25:1 (13:0) OTPS Winogrady Poznań
Bartosz Nowicki 2, 17, 25, Dawid Ebelewicz 3, 31, 75, 79, Jakub Przybylski 5, 33, 39, 49, 63, Sviatoslav Melnykov 10, 13, 14, 27, Artsiom Kisliakou 24, 58, 72, 78, Filip Maćkowiak 41, Wiktor Kujawa 45, Aleksy Stratyński 63, 68, Adam Nadobnik 72 - Tymoteusz Szeligowski 80
Polonia: 1. Krzysztof Stefański - 2. Antoni Zając, 3. Filip Maćkowiak, 4. Stanisław Wieczorek, 5. Wiktor Kujawa, 6. Aleksander Niemczewski, 7. Bartosz Nowicki, 8. Artsiom Kisliakou, 9. Jakub Przybylski, 10. Sviatoslav Melnykov, 11. Dawid Ebelewicz. Grali także: 12. Mateusz Manyś - 13. Fabian Nowaczyk, 14. Adam Nadobnik, 15. Aleksy Stratyński, 16. Filip Szubstarski. Trenerzy: Michał Furmańczyk oraz Marcin Grabowski.
Najnowsze aktualności
-
24.05.2021
Porażka w Gnieźnie (2011)
W sobotni poranek, jedna z drużyn składająca się z zawodników rocznika 2011, wyjechała do Gniezna na mecz z tamtejszą drużyną LPFA.
-
24.05.2021
W Łubowie wróciła skuteczność (2005)
W sobotę zespół juniorów młodszych Polonii Środa mierzył się na wyjeździe z Piastem Łubowo.
-
24.05.2021
Dwadzieścia bramek w meczu orlików (2010)
W sobotnie przedpołudnie Orlicy starsi rozegrali kolejne spotkanie, tym razem przeciwnikiem polonistów był zespół Koziołka Poznań.
-
24.05.2021
Turniejowy dzień żaków (2013)
W sobotnie przedpołudnie zawodnicy Polonii z rocznika 2013 wystąpili w Owińskach w drugim Turnieju Żaków organizowanym przez Wielkopolski ZPN. W turnieju wzięły udział drużyny AP Reiss Poznań I i II, AP Błękitni Owińska, Koziołek Poznań, Unia Swarzędz I i II, Warta Poznań I i II oraz nasze dwa zespoły.
-
24.05.2021
Polonia z awansem do baraży (2007)
Drużyna trampkarza 2007 udała się na mecz 16 kolejki ligowej do Kalisza gdzie zagrała z miejscowa zespołem Calisii . Mecz miała dla naszego zespołu duży ciężar gatunkowy a zdobycie trzech punktów definitywnie pieczętowało zdobycie tytułu ligowego mistrza.
-
24.05.2021
Porażka z Lechem na własnym terenie (2006)
W niedzielne słoneczne południe trampkarze starsi naszego klubu rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem polonistów był zespół Lecha Poznań.
-
24.05.2021
Pracowity weekend żaków (2012)
Miniony weekend zawodnicy z rocznika 2012 spędzili bardzo pracowicie. W piątek rywalizowali w rozgrywkach Orlika E2, w których zmierzyli się z zespołem MKS Trzemeszno, natomiast w sobotę wzięli udział w turnieju Żaków w Śremie.
-
24.05.2021
Bez punktów w Wodzisławiu
W sobotę 22 maja o godzinie 13.00 w Wodzisławiu Śląskim piłkarki Polonii Środa rozpoczęły kolejną batalie o punkty ligowe. Rywalem naszego zespołu był miejscowy Klub Sportowy.



























































