10.06.2012
Trampkarze pokonali AmikęDrużyna trampkarzy Polonii Środa Wlkp., pokonała lidera swojej grupy Amikę Wronki 2:0. Był to kolejny udany mecz naszych chłopców, którzy grają z meczu na mecz coraz lepiej. W dzisiejszym meczu zabrakło Jędrzeja Kujawy, lecz pod jego nieobecność bardzo dobrze z roli środkowego rozgrywającego wywiązał się Szymon Chudy. Na pochwałę zasługuje cały zespół, który walczył o piłkę na całej długości i szerokości boiska. Do swojej optymalnej formy dochodzi Michał Górzyński, który zmusza swoimi akcjami obrońców gości do maksymalnego wysiłku. Do przerwy licząc stworzone sytuacje bramkowe, nasz zespół mógł prowadzić różnicą trzech goli, jednak pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Polonii Środa. Gola zdobył po dośrodkowaniu Marcina Typańskiego, Maciej Jóźwiak, który strzałem w górny róg branki, nie dał szans bramkarzowi gości. Przy tej akcji należą się słowa pochwały Jakubowi Malusiakowi, który wcześniej zamykał akcję a odbitą piłkę przez bramkarza dobił Maciej Jóźwiak.
Druga połowa toczyła się przy lekkiej przewadze zespołu Amiki, lecz bramkę zdobył nasz zespół po strzale Michała Górzyńskiego, który po minięciu bramkarza gości wtoczył piłkę do pustej bramki bezradnych przeciwników. Przy prowadzeniu dwa do zera, zespół Amiki stworzył sobie trzy znakomite sytuacje bramkowe, jednak nasz bramkarz Dawid Machajewski był dzisiaj nieomylny a na dodatek szczęście było tym razem po jego stronie. Dwie sytuacje, które wybronił, były nagrodzone oklaskami wszystkich kibiców znajdujących się na stadionie.
Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy mecze, które poloniści rozegrają w najbliższym tygodniu.
Polonia: Dawid Machajewski - Piotr Skrobosiński, Adam Grabowski, Adam Cichoń, Bartosz Wolski - Szymon Chudy, Mariusz Krajewski, Mikołaj Janicki, Wojciech Leporowski, Rafał Kościelniak - Marcin Typański, Jakub Malusiak , Michał Górzyński, Maciej Jóźwiak, Mikołaj Zys i Adam Brzóstowicz.
Najnowsze aktualności
-
28.03.2022
Wyjazdowa porażka z Mieszkiem (2009)
W sobotę ligowe rozgrywki zainaugurował zespół młodzików starszych meczem w Gnieźnie. Wyjazd nie był jednak udany, gdyż Polonia przegrała 1:4 (0:1) z miejscowym Mieszkiem. Jedynego gola dla Średzian strzelił Stanisław Wieliński.
-
28.03.2022
Ligowe porażki młodzików (2010)
W sobotnie południe zespół młodzików młodszych prowadzony przez Kamila Kudłę przegrał 0:3 (0:1) z Mieszkiem Gniezno w pierwszym meczu rundy wiosennej. W niedzielę natomiast drugi zespół pod okiem Łukasza Żeglenia przegrał 1:2 (1:0) z AKF Poznań w spotkaniu II ligi okręgowej.
-
28.03.2022
Udana inauguracja juniorów (2006)
W sobotę na boisku CTP 1 rozgrywki ligi wojewódzkiej zainaugurował zespół juniorów B2. Podopieczni trenerów Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka wygrali 2:1 (0:0) z SKS Poznańska 13 Poznań.
-
28.03.2022
Podział punktów w Zaniemyślu
W drugiej kolejce rundy rewanżowej rezerwy Polonii zmierzyły się na wyjeździe z liderem grupy – Kłosem Zaniemyśl. Już to zapowiadało mnóstwo emocji, a dodatkowego smaczku dodawał fakt, że w drużynie gospodarzy wystąpiło wielu byłych zawodników Polonii z bogatą III – ligową przeszłością.
-
28.03.2022
Wyniki ligowe akademii (26-27 marca)
W weekend 26-27 marca zespoły akademii Polonii Środa Wielkopolska brały udział w meczach ligowych i turniejach pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W ligach wojewódzkich Poloniści odnieści trzy zwycięstwa, raz padł remis, a dwukrotnie lepsi byli rywale.
-
28.03.2022
Skrzaty grały towarzysko (2014-2016)
W niedzielny poranek zespoły skrzatów rozegrały dwie wewnętrzne gry kontrolne na boisku Centrum Treningowego Polonii. Trenerzy motywowali zawodników do podejmowania jak największej liczby prób dryblingów. Młodzi piłkarze byli bardzo aktywni, strzelali mnóstwo bramek i czerpali ogromną radość z gry na świeżym powietrzu.
-
26.03.2022
Dwie bramki Giełdy
W sobotę 26 marca piłkarze Polonii Środa w ramach 21 kolejki III ligi podejmowali na własnym stadionie Bałtyk Koszalin.
-
25.03.2022
Plan gier akademii (25-27 marca)
Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na weekend 25-27 marca 2022 roku. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny do kibicowania młodym Polonistom.
























































