10.06.2012
Trampkarze pokonali AmikęDrużyna trampkarzy Polonii Środa Wlkp., pokonała lidera swojej grupy Amikę Wronki 2:0. Był to kolejny udany mecz naszych chłopców, którzy grają z meczu na mecz coraz lepiej. W dzisiejszym meczu zabrakło Jędrzeja Kujawy, lecz pod jego nieobecność bardzo dobrze z roli środkowego rozgrywającego wywiązał się Szymon Chudy. Na pochwałę zasługuje cały zespół, który walczył o piłkę na całej długości i szerokości boiska. Do swojej optymalnej formy dochodzi Michał Górzyński, który zmusza swoimi akcjami obrońców gości do maksymalnego wysiłku. Do przerwy licząc stworzone sytuacje bramkowe, nasz zespół mógł prowadzić różnicą trzech goli, jednak pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Polonii Środa. Gola zdobył po dośrodkowaniu Marcina Typańskiego, Maciej Jóźwiak, który strzałem w górny róg branki, nie dał szans bramkarzowi gości. Przy tej akcji należą się słowa pochwały Jakubowi Malusiakowi, który wcześniej zamykał akcję a odbitą piłkę przez bramkarza dobił Maciej Jóźwiak.
Druga połowa toczyła się przy lekkiej przewadze zespołu Amiki, lecz bramkę zdobył nasz zespół po strzale Michała Górzyńskiego, który po minięciu bramkarza gości wtoczył piłkę do pustej bramki bezradnych przeciwników. Przy prowadzeniu dwa do zera, zespół Amiki stworzył sobie trzy znakomite sytuacje bramkowe, jednak nasz bramkarz Dawid Machajewski był dzisiaj nieomylny a na dodatek szczęście było tym razem po jego stronie. Dwie sytuacje, które wybronił, były nagrodzone oklaskami wszystkich kibiców znajdujących się na stadionie.
Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy mecze, które poloniści rozegrają w najbliższym tygodniu.
Polonia: Dawid Machajewski - Piotr Skrobosiński, Adam Grabowski, Adam Cichoń, Bartosz Wolski - Szymon Chudy, Mariusz Krajewski, Mikołaj Janicki, Wojciech Leporowski, Rafał Kościelniak - Marcin Typański, Jakub Malusiak , Michał Górzyński, Maciej Jóźwiak, Mikołaj Zys i Adam Brzóstowicz.
Najnowsze aktualności
-
17.06.2022
Porażka na zakończenie
W ostatnim meczu ligowym sezonu 2021/22 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugi zespół Polonii Środa.
-
17.06.2022
Trzy punkty z Clescevią
W środę 15 czerwca rezerwy Polonii podejmowały rywali z Kleszczewa. Był to już ostatni mecz rozgrywany w tym sezonie na własnym boisku, toteż nasi zawodnicy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. W pierwszej połowie ta sztuka im się w pełni udała , bo swoją dominację udokumentowali trzema bramkami. Najpierw w 24 minucie idealnym strzałem pod poprzeczkę popisał się H. Kaźmierczak, , a autorem kolejnych dwóch bramek był J. Drame. Obie zdobył głową po idealnych dośrodkowaniach F. Łasochy – pierwszą z nich w 27 minucie , a drugą w 30 minucie. Oczywiście okazji do zdobycia bramki było dużo więcej ale niestety nie udało ich się zamienić na bramki. Za to rywale przy dużym szczęściu w 43 minucie pokonali naszego bramkarza, co pozwoliło im zejść na przerwę w trochę lepszych humorach.
-
15.06.2022
Akademia: Harmonogram meczów (16-20 czerwca)
Prezentujemy harmonogram na przedostatni już piłkarski weekend w sezonie 2021/2022. Najważniejszym wydarzeniem będzie wojewódzki baraż trampkarzy młodszych o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 18:00 na boisku głównym Stadionu Średzkiego. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę.
-
14.06.2022
Na zakończenie sezonu z Pogonią
W piątek 17 czerwca zakończą rozgrywki trzecioligowe piłkarze Polonii Środa. W ostatnim meczu sezonu 2021/22 poloniści podejmą na własnym boisku drugi zespół Ekstraklasowej Pogoni Szczecin, a spotkanie odbędzie się na stadionie w Środzie Wlkp. podczas tego meczu po raz ostatni w barwach Polonii Środa zagra aż ośmiu graczy więc będzie to dla kibiców doskonała okazja aby ich pożegnać.
-
14.06.2022
Zwycięstwo w SBG Cup! (2013)
W dniach 10-12 czerwca zespół rocznika 2013 wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Poloniści najpierw wygrali wszystkie mecze w grupie eliminacyjnej, a potem bez problemów doszli do finału, eliminując Czarnych Dobrzyca oraz AP Reissa Leszno. W finale podopieczni trenerów Piotra Kleczewskiego i Dominika Rogowskiego wygrali 7:2 z Wartą Poznań! Ponadto Szymon Plewiński został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju!
-
14.06.2022
2. miejsce w turnieju o Złoty Strug! (2012)
W rozgrywanym w Swarzędzu turnieju o Złoty Strug im. Józefa Bociana zespół Polonii Środa Wielkopolska zajął drugie miejsce, ulegając w finale 1:2 Lechowi Poznań! Podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmanna wygrali wszystkie mecze w fazie grupowej, w ćwierćfinale wygrali 5:0 z Meblorzem Swarzędz, a w półfinale po rzutach karnych wyeliminowali AP Reissa Poznań. Antoni Skowroński został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a najlepszym zawodnikiem naszego zespołu wybrano Franciszka Ratajczaka!
-
14.06.2022
Polonia z nowym zarządem
W poniedziałek popołudniu w Restauracji "U Moniki" odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze KS Polonia Środa Wielkopolska.
-
14.06.2022
Trampkarze w barażach o CLJ! (2008)
W ostatniej kolejce I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na własnym boisku GKS Grębanin 6:2 (3:0). Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Bartosza Bejmy strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, Mikołaj Szymański - dwie, Wiktor Motyl oraz Paweł Sarna. Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie zwycięstwo w rozgrywkach grupy II i awans do barażów o udział w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W pierwszym etapie baraży rywalem Polonii będzie UKS AP Reissa Poznań.


























































