10.06.2012
Trampkarze pokonali AmikęDrużyna trampkarzy Polonii Środa Wlkp., pokonała lidera swojej grupy Amikę Wronki 2:0. Był to kolejny udany mecz naszych chłopców, którzy grają z meczu na mecz coraz lepiej. W dzisiejszym meczu zabrakło Jędrzeja Kujawy, lecz pod jego nieobecność bardzo dobrze z roli środkowego rozgrywającego wywiązał się Szymon Chudy. Na pochwałę zasługuje cały zespół, który walczył o piłkę na całej długości i szerokości boiska. Do swojej optymalnej formy dochodzi Michał Górzyński, który zmusza swoimi akcjami obrońców gości do maksymalnego wysiłku. Do przerwy licząc stworzone sytuacje bramkowe, nasz zespół mógł prowadzić różnicą trzech goli, jednak pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Polonii Środa. Gola zdobył po dośrodkowaniu Marcina Typańskiego, Maciej Jóźwiak, który strzałem w górny róg branki, nie dał szans bramkarzowi gości. Przy tej akcji należą się słowa pochwały Jakubowi Malusiakowi, który wcześniej zamykał akcję a odbitą piłkę przez bramkarza dobił Maciej Jóźwiak.
Druga połowa toczyła się przy lekkiej przewadze zespołu Amiki, lecz bramkę zdobył nasz zespół po strzale Michała Górzyńskiego, który po minięciu bramkarza gości wtoczył piłkę do pustej bramki bezradnych przeciwników. Przy prowadzeniu dwa do zera, zespół Amiki stworzył sobie trzy znakomite sytuacje bramkowe, jednak nasz bramkarz Dawid Machajewski był dzisiaj nieomylny a na dodatek szczęście było tym razem po jego stronie. Dwie sytuacje, które wybronił, były nagrodzone oklaskami wszystkich kibiców znajdujących się na stadionie.
Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy mecze, które poloniści rozegrają w najbliższym tygodniu.
Polonia: Dawid Machajewski - Piotr Skrobosiński, Adam Grabowski, Adam Cichoń, Bartosz Wolski - Szymon Chudy, Mariusz Krajewski, Mikołaj Janicki, Wojciech Leporowski, Rafał Kościelniak - Marcin Typański, Jakub Malusiak , Michał Górzyński, Maciej Jóźwiak, Mikołaj Zys i Adam Brzóstowicz.
Najnowsze aktualności
-
27.07.2022
Aleksander Kluczyński i Aleksander Kultys w Polonii Środa
Polonia Środa zasiliła swoje szeregi przed startem nowego sezonu kolejnymi dwoma młodymi i ambitnymi piłkarzami. Do naszego zespołu na zasadzie wypożyczenia z Warty Poznań przychodzą Aleksander Kluczyński i Aleksander Kultys.
-
27.07.2022
ZAPOWIEDŹ SPARINGÓW DRUŻYN SENIORSKICH (30-31 LIPCA)
Weekend 30-31 lipca będzie intensywny dla zespołów seniorskich naszego klubu. Wszystkie trzy drużyny rozegrają kolejne spotkania towarzyskie. Pierwszy zespół zmierzy się w sobotę na własnym boisku z IV-ligową Nielbą Wągrowiec. Także w sobotę swoje spotkanie rozegrają rezerwy Polonii Środa a rywalem polonistów będą juniorzy Unii Swarzędz. W niedzielę natomiast Polonistki zagrają na płycie głównej Stadionu Średzkiego z zespołem Medykiem Konin.
-
26.07.2022
Wysokość składek na sezon 2022/2023
1-go sierpnia Akademia Piłkarska Polonii Środa Wielkopolska rozpoczyna treningi w sezonie 2022/2023. Zarząd sekcji piłki nożnej podjął decyzję o wysokości składek za treningi w naszej Akademii.
-
25.07.2022
Wygrana z GSS Grodzisk
Piłkarki Polonii Środa pokonały w meczu towarzyskim rozgrywanym na boisku w Środzie Wlkp. GSS Grodzisk Wielkopolski 8:0 (5:0).
-
23.07.2022
Pewna wygrana z Kotwicą
W trzecim meczu towarzyskim rozgrywanym podczas okresu przygotowawczego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Kórniku z trzecim zespołem czwartej ligi poprzedniego sezonu – miejscową Kotwicą.
-
22.07.2022
Akademia: Terminarze lig wojewódzkich
Zespoły akademii, które będą rywalizować w ligach wojewódzkich w sezonie 2022/2023, poznały terminarze rozgrywek. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej wszystkich naszych przedstawicieli przydzielił do grup południowych, w których mierzyć się będą z zespołami z dawanych okręgów kaliskiego, konińskiego i leszczyńskiego.
-
21.07.2022
Zapowiedź sparingów drużyn seniorskich (23-24 lipca)
Weekend 23-24 lipca będzie intensywny dla zespołów seniorskich naszego klubu. Pierwszy zespół zmierzy się w sobotę na wyjeździe z IV-ligową Kotwicą Kórnik. W niedzielę natomiast rezerwy ponownie podejmą na Stadionie Lekkoatletycznym zespół V-ligowego Przemysława Poznań, a wcześniej pierwszy w letnim okresie przygotowawczym sparing rozegrają kobiety. Polonistki zagrają na płycie głównej Stadionu Średzkiego z zespołem GSS Grodzisk Wielkopolski.
-
21.07.2022
Sparing rezerw: Polonia II 3:2 Przemysław Poznań
W rozegranym wczoraj meczu sparingowym na Stadionie Lekkoatletycznym w Środzie Wielkopolskiej rezerwy Polonii wygrały 3:2 z V-ligowym Przemysławem Poznań. Bramki dla średzkiej drużyny strzelili Oskar Janoś, zawodnik testowany z rzutu karnego oraz Sławomir Budnik. W niedzielę oba zespoły ponownie zmierzą się na Rolibudzie o godzinie 19:30.






















































