10.06.2012
Trampkarze pokonali AmikęDrużyna trampkarzy Polonii Środa Wlkp., pokonała lidera swojej grupy Amikę Wronki 2:0. Był to kolejny udany mecz naszych chłopców, którzy grają z meczu na mecz coraz lepiej. W dzisiejszym meczu zabrakło Jędrzeja Kujawy, lecz pod jego nieobecność bardzo dobrze z roli środkowego rozgrywającego wywiązał się Szymon Chudy. Na pochwałę zasługuje cały zespół, który walczył o piłkę na całej długości i szerokości boiska. Do swojej optymalnej formy dochodzi Michał Górzyński, który zmusza swoimi akcjami obrońców gości do maksymalnego wysiłku. Do przerwy licząc stworzone sytuacje bramkowe, nasz zespół mógł prowadzić różnicą trzech goli, jednak pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Polonii Środa. Gola zdobył po dośrodkowaniu Marcina Typańskiego, Maciej Jóźwiak, który strzałem w górny róg branki, nie dał szans bramkarzowi gości. Przy tej akcji należą się słowa pochwały Jakubowi Malusiakowi, który wcześniej zamykał akcję a odbitą piłkę przez bramkarza dobił Maciej Jóźwiak.
Druga połowa toczyła się przy lekkiej przewadze zespołu Amiki, lecz bramkę zdobył nasz zespół po strzale Michała Górzyńskiego, który po minięciu bramkarza gości wtoczył piłkę do pustej bramki bezradnych przeciwników. Przy prowadzeniu dwa do zera, zespół Amiki stworzył sobie trzy znakomite sytuacje bramkowe, jednak nasz bramkarz Dawid Machajewski był dzisiaj nieomylny a na dodatek szczęście było tym razem po jego stronie. Dwie sytuacje, które wybronił, były nagrodzone oklaskami wszystkich kibiców znajdujących się na stadionie.
Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy mecze, które poloniści rozegrają w najbliższym tygodniu.
Polonia: Dawid Machajewski - Piotr Skrobosiński, Adam Grabowski, Adam Cichoń, Bartosz Wolski - Szymon Chudy, Mariusz Krajewski, Mikołaj Janicki, Wojciech Leporowski, Rafał Kościelniak - Marcin Typański, Jakub Malusiak , Michał Górzyński, Maciej Jóźwiak, Mikołaj Zys i Adam Brzóstowicz.
Najnowsze aktualności
-
31.10.2022
Pierwszy punkt juniorek! (2008)
W meczu ostatniej kolejki ligi juniorek Polonia Środa Wielkopolska sprawiła niespodziankę, remisując na wyjeździe 3:3 z AZS UAM Poznań. Polonistki do przerwy przegrywały 1:2, a krótko po przerwie stracił trzecią bramkę. Mimo to walczyły dalej i szybko zdobyły gola kontaktowego, a pięć minut przed końcem meczu doprowadziły do wyrównania!
-
31.10.2022
Remis z Trzemesznem (2011)
W meczu 11. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików młodszych Polonia II Środa Wielkopolska zremisowała na boisku CTP 1 z MKS-em Trzemeszno 1:1 (0:0). Gola na wagę punktu dla podopiecznych Kamila Kudły strzelił Jan Marciniak.
-
31.10.2022
Ważne zwycięstwo z UKS Śrem (2010)
W meczu 11. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała aż 5:1 lidera tabeli - UKS Śrem. Po tym spotkaniu nasz zespół traci do rywala trzy punkty, ale ma jeszcze do rozegrania jeden mecz zaległy. Ponadto średzka drużyna ma lepszy bilans meczów bezpośrednich. Kwestia awansu do Ligi Wojewódzkiej pozostaje więc jedynie w nogach naszych piłkarzy!
Drugi zespół w hitowym starciu uległ 1:3 Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, a trzecia drużyna takim samym wynikiem przegrała z liderem III Ligi Okręgowej - Victorią Września.
-
31.10.2022
Polonia w Lidze Wojewódzkiej! (2009)
W meczu na szczycie tabeli I Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała aż 6:1 (5:0) wicelidera rozgrywek - Avię Kamionki. Tym zwycięstwem podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa zapewnili sobie awans do Ligi Wojewódzkiej!
Drugi zespół przegrał z wiceliderem III Ligi Okręgowej - Concordią Murowana Goślina - 3:5 (1:3). Porażka w takim stosunku pozwoliła jednak Polonii zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednich meczach!
-
31.10.2022
Zwycięstwo z Ostrovią (2008)
W spotkaniu przedostatniej 13. kolejki I Ligi Wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska po trudnym pojedynku wygrała 3:0 (1:0) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.
-
31.10.2022
Porażka juniorów z Ostrovią (2006)
W meczu 12. kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska przegrali 2:4 (1:2) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. W kolejnym spotkaniu rywalem średzkiej drużyny będzie wicelider rozgrywek - Jarota Jarocin.
-
31.10.2022
Staszkówka pokonana
W niedzielę punktualnie w południe rozpoczął się mecz z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Wiedziałyśmy, że czeka nas bardzo trudne zadanie, bo bilans meczów rozegranych z rywalkami na ich terenie nie był dla nas korzystny.
-
31.10.2022
Jeden punkt rezerw
W sobotę 29 października drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku Orkan Chorzemin.




























































