08.10.2011
Trampkarze nie zwalniają tempaDzisiejszy mecz naszych trampkarzy z drużyną Clescevi Kleszczewo, to kolejny popis umiejętności piłkarskich, które mają już Ci młodzi chłopcy. Mecz od samego początku zaczął się od przejęcia inicjatywy przez moich chłopaków. W środku pola regularnie przejmował piłkę Jędrzej Kujawa, wspierany przez Szymona Chudego i Macieja Jóźwiaka. Obronę przeciwników absorbował w środku Michał Górzyński, którego pilnowało dwóch obrońców gości. Na skrzydłach ataku swoje akcje rozwijali Marcin Typański i Jakub Malusiak. Zabezpieczenie naszej bramki, w której jako pierwszy bramkarz gra Dawid Machajewski, spoczywało na barkach środkowych obrońców Adama Grabowskiego i Mikołaja Janickiego, którym pomagali bez zarzutu boczni obrońcy Rafał Kościelniak i Adam Cichoń. Pierwszą bramkę zdobył dzisiaj Jędrzej Kujawa, po akcji środkiem boiska. Kolejne dwie bramki do przerwy dołożyli: Marcin Typański i zmieniający Jakuba Malusiaka- Adam Brzóstowicz. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji bramkowych, które miał nasz zespół, do przerwy wynik meczu utrzymał się w stosunku 3 : 0. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i drużyną kontrolująca przebieg meczu był cały czas nasz zespół. W prowadzeniu płynnej gry w drugiej połowie meczu przeszkadzał padający bardzo zimny deszcz, który paraliżował poczynania obydwóch drużyn. Mimo trudnych warunków atmosferycznych, swoją obecność na boisku potwierdził zdobyciem dwóch bramek, najskuteczniejszy strzelec naszego zespołu Michał Górzyński, który ustalił wynik dzisiejszego spotkania na 5 : 0. Zmiennikami w naszym zespole dzisiaj byli: Dawid Włodarczak- bramkarz, Mariusz Krajewski i Jakub Chmielewski- obrońcy, Wojciech Leporowski- pomocnik, Adam Brzóstowicz i Mikołaj Zys- napastnicy. Kolejny mecz naszej ligi rozegramy za tydzień na swoim boisku z zespołem Przemysława Poznań.
Najnowsze aktualności
-
23.03.2026
Akademia: Raport ligowy (21/22.03.2026)
Wyniki meczów ligowych drużyn akademii w dniach 21/22 marca 2026.
-
22.03.2026
Podział punktów w starciu z Olimpią
W kolejnym meczu zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Olimpię Koło. Dla młodych polonistów była to kolejna okazja na odniesienie zwycięstwa i zainkasowania kompletu punktów.
-
22.03.2026
Pewna wygrana w Koninie
Po bardzo długiej przerwie rundę wiosenną w Orlen I lidze kobiet zainaugurowały piłkarki Polonii Środa. Polonistki w pierwszym meczu mierzyły się z jednym z kandydatów do awansu – zespołem Medyka Konin.
-
21.03.2026
Podział punktów we Wronkach
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa udali się do Wronek na spotkanie z rezerwami Ekstraklasowego Lecha Poznań. Derby Wielkopolski zawsze dostarczają kibicom wielu emocji i nie inaczej zanosiło się tym razem. Polonia chciała powetować sobie porażkę z Wikędem Luzino, a Lech miał świadomość, że w przypadku wygranej podłącza się do walki o awans do drugiej ligi.
-
21.03.2026
Transmisja z meczu CLJ
Zapraszamy Was na transmisję z meczu Centralnej Ligi Juniorek U16 w którym polonistki zmierzą się z Poognią Szczecin. Mecz odbędzie się w niedzielę 22 marca o godzinie 18:00. Transmisja oczywiście z komentarzem.
-
20.03.2026
Akademia: Zapowiedź (21/22.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 21/22 marca 2026.
-
18.03.2026
Polonia trzynasta w SBG Jarocin Cup (2013)
W miniony weekend zespół Polonii 2013 wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy wygrali dwa mecze - z Chemikiem Bydgoszcz oraz Karkonoszami Jelenia Góra - i zostali sklasyfikowani na trzynastym miejscu.
-
18.03.2026
Stracone punkty z Krotoszynem (2014)
Mimo dwubramkowego prowadzenia nie udało się zdobyć pierwszych ligowych punktów Polonii 2014 w 1. lidze wojewódzkiej. Zespół Akademii Talentów Krotoszyn odpowiedział trzema trafieniami i ze Środy Wielkopolskiej wyjechał z kompletem punktów. Dla średzkiej drużyny bramki strzelili Filip Pietrzak i Karol Krawczewski. Druga drużyna przegrała 0:5 (0:3) z SF Luboń.























































