26.05.2014
Trampkarze najlepsi w turniej Biała Dama Cup 2014W dniach 25-26 maja w Kórniku odbył się silnie obsadzony turniej ,,Biała Dama Cup 2014 ‘’.Oprócz naszego zespołu zagrały jeszcze : Lech Poznań, Warta Poznań, Kadra Wzpn, Polonia Warszawa I Kotwica Kórnik.
Turniej rozegrano (przy znakomitej pogodzie) systemem ,, każdy z każdym’’, a mecze trwały 2 x 15 minut.
Miło jest nam poinformować ,że nasi młodzi piłkarze spisali się znakomicie zostawiając w pokonanym polu wszystkie zespoły. W pierwszym dniu pokonali 1 : 0 kadrę WZPN po bramce M. Chudego i 2 : 1 Polonię Warszawa znowu po celnych strzałach - tym razem dwóch - M. Chudego.
W drugim dniu Poloniści potwierdzili swoją dobrą dyspozycję wygrywając dwa mecze i remisując jedno spotkanie. Najpierw wyraźnie pokonali 3 : 0 gospodarzy turnieju –bramki zdobyli : M. Wujek, M. Chudy i G. Małolepszy. W drugim meczu tego dnia spotkali się z Lechem i mimo , że przegrywali 0 : 1 to potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Stało się tak dzięki bramkom M. Chudego i B. Bartkowiaka. W swoim ostatnim meczu turnieju spotkali się z Wartą . Już przed meczem było pewne pierwsze miejsce dla naszego zespołu , co chyba troszeczkę zdekoncentrowało Polonistów. Mimo paru dogodnych sytuacji tylko zremisowali 1 : 1 . Autorem tej jedynej bramki był M. Chudy, który jak się później okazało został królem strzelców tego turnieju.
Słowa uznania należą się całej drużynie, która zaprezentowała się- zarówno na boisku , jak i również poza nim- z bardzo dobrej strony. Ale już od poniedziałku ruszają przygotowania do kolejnego meczu ligowego , w którym przyjdzie im się zmierzyć ponownie z Wartą Poznań. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 31 maja o godz. 10.00 na obiektach Warty .
Oto końcowa klasyfikacja turnieju :
1. Polonia Środa Wlkp
2. Kadra WZPN
3. Warta Poznań
4. Polonia Warszawa
5. Lech Poznań
6. Kotwica Kórnik
W Kórniku zagrali: Ł. Spychała, P. Ratajczak, F. Lesiński, P. Sokowicz, J. Maliński, R. Szymczak, Ł. Buczma, W. Łuczak, K. Grabowski, G. Małolepszy, B. Bartkowiak, M. Chudy, W. Dominiczak, F. Radek, B. Widera, M. Skibiński, B. Świderski, K. Gołębiewski, M. Wujek, K. Szymczak.
Najnowsze aktualności
-
11.10.2024
Transmisje w Polonia TV
Zapraszamy Was na weekendowe transmisje na antenie PoloniaTV.
-
10.10.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (12/13.10.2024)
Już w piątek akademia rozpocznie kolejny intensywny weekend, obfitujący w wiele ciekawych pojedynków piłkarskich. Jako pierwsi na boisko wybiegną juniorzy z drugiego zespołu roczników 2008/2009. Poloniści w meczu 1. ligi okręgowej podejmą Pelikana Niechanowo na boisku CTP1.
W sobotę do gry przystąpią trampkarze oraz młodzicy. W 1. lidze wojewódzkiej Polonia 2010 zmierzy się z Polonią Leszno, natomiast Polonia 2011 o punkty powalczy z Olimpią Koło. Młodzicy w ligach wojewódzkich zagrają z Kanią w Gostyniu (2012), a oraz z Wartą Poznań w Środzie (2013).
W niedzielę rywalizować będą najstarsze grupy akademii, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Polonia 2008 zagra z Sucharami Suchy Las, Polonia 2009 z Poznańską Trzynastką, a juniorki na wyjeździe będą chciały ograć Sparks Poznań.
-
10.10.2024
Sparing orlików z Jarotą (2015)
W sobotę młodzi Poloniści z rocznika 2015 rozegrali bardzo ciekawy mecz kontrolny z Jarotą Jarocin, natomiast grupa czerwona rozegrała mecz treningowy.
-
10.10.2024
Domowe zwycięstwo z Kotwicą (Juniorki)
Zespół dziewcząt w środę rozegrał mecz w ramach 2. ligi okręgowej trampkarzy C2. Na płycie głównej podejmowały zespół chłopców Kotwicy Kórnik. Polonistki dobrze się spisały, choć do przerwy nie potrafiły udokumentować golem swojej dobrej dyspozycji. W drugiej połowie były już skuteczniejsze i po golach Weroniki Jacków, Blanki Olejnik i Antoniny Stachowiak wygrały 3:0.
-
10.10.2024
Zwycięstwo po wyrównanym meczu (2013)
W rozgrywanym w środę zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2 zespół Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) wygrał po zaciętym boju 2:1 (2:1) z Polonią 1912 Leszno. Goście objęli prowadzenie w 27. minucie, ale już trzy minuty później do remisu doprowadził Patryk Tórz, a chwilę przed przerwą Sebastian Ciszewicz wyprowadził średzką drużynę na prowadzenie. W drugiej połowie bramki nie padły i średzka Polonia mogła cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.
-
09.10.2024
Wygrana z AP Dębiec Poznań
W niedzielę 6 października trzeci zespół Polonii gościł na własnym boisku AP Dębiec Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-2 na korzyść naszej drużyny. W tym spotkaniu cztery bramki zdobył Mateusz Rosiak a jedno trafienie zaliczył Oskar Popis.
-
08.10.2024
Porażka z Wartą (Juniorki)
Zespół juniorek w niedzielę rywalizował w rozgrywkach 2. ligi okręgowej trampkarzy C2, co ciekawe Polonistki zmierzyły się z innym zespołem dziewcząt - Wartą Poznań. Polonistki dzielnie walczyły i do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. W drugiej połowie jednak zespół Warty uzyskał przewagę i wygrał 9:0.
-
08.10.2024
Domowa porażka z Clescevią (2013)
W sobotnim meczu 2. ligi okręgowej D2 zespół Polonii 2013 II przegrał 1:7 (1:4) z Clescevią Kleszczewo. Poloniści zaskoczyli rywali szybko strzelając gola na 1:0, ale w kolejnych minutach to goście byli stroną dominującą i pewnie wygrali to spotkanie.



























































