28.01.2014
Trampkarze na drugim miejscuW sobotę 25 stycznia w hali sportowej Gimnazjum nr 1 drużyna trampkarzy wraz z rodzicami zorganizowała turniej dla drużyn , które awansowały do Grupy Mistrzowskiej.
Oprócz naszych dwóch zespołów zagrały jeszcze : WARTA POZNAŃ, KOPERNIK POZNAŃ, NIELBA WĄGROWIEC, VICTORIA WRZEŚNIA, WARTA ŚREM. Zagrano systemem ,, każdy z każdym’’ , a mecz trwał 14 min. Polonia- Czerwoni trzy mecze przegrali : z Wartą Śrem 0: 2, z Victorią Września 1 : 4 i z Polonią Niebieskimi 1 : 3.Z Wartą Poznań zremisowali 1 : 1 , a pozostałe dwa mecze wygrali : z Kopernikiem 2 : 1 i z Nielbą 3 : 2.Natomiast Niebiescy oprócz zwycięstwa z Czerwonymi pokonali jeszcze Kopernika 2 : 1 i Wartę Poznań 2 : 1. Jeden mecz z Nielbą zremisowali 1:1, a dwa spotkania przegrali : z Wrześnią 1 : 2 i Wartą Śrem 0 : 1.Jak przystało na drużyny z Grupy Mistrzowskiej – poziom tych zawodów był wysoki, a poszczególne mecze bardzo wyrównane . Zadecydowała dyspozycja dnia. Dopiero w ostatnim meczu, w którym zagrali Niebiescy ( niestety już bez swojego najlepszego strzelca – M. Chudego, który doznał kontuzji ) przeciwko Warcie Śrem wyłonił się zwycięzca turnieju. Poloniści musieli wygrać w tym meczu , aby zająć pierwsze miejsce w turnieju. Niestety po dramatycznym pojedynku nieznacznie i pechowo ulegli Warcie 0 : 1.Dzięki temu Śremianie mogli cieszyć się z końcowego sukcesu. Oto ostateczna klasyfikacja turnieju :
1.Warta Śrem
2.Polonia Środa - Niebiescy
3.Kopernik Poznań
4.Warta Poznań
5.Victoria Września
6.Polonia Środa – Czerwoni
7. Nielba Wągrowiec
Czerwoni zagrali w składzie: Markiewicz Jakub, Radek Filip, Bartkowiak Bartek, Ratajczak Patryk, Wujek Mateusz, Skibiński Marcin, Maliński Jakub, Furmanek Kacper, Sokowicz Patryk, Szymczak Kacper, Ratajczak Jakub, Glabus Szymon.
Zespól niebieskich utworzyli : Spychała Łukasz, Górski Filip, Widera Bartek, Łuczak Wojtek, Chudy Maciej, Szymczak Robert, Małolepszy Grzegorz, Lesiński Filip, Graczyk Marcel, Świderski Batrek, Dominiczak Waldek, Gołębiewski Kacper.
Rodzice naszych piłkarzy przygotowali znakomity ,,słodki poczęstunek’’ dla zawodników i kibiców. Każdy uczestnik otrzymał także ciepły posiłek i napoje. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i medale. Trenerzy wybrali też najlepszego strzelca , zawodnika i bramkarza turnieju. Tytuły te przypadły: Pawłowi Skrzypkowi z Warty Śrem – najlepszy strzelec, Rogerowi Szulcowi z Kopernika Poznań- najlepszy zawodnik i Łukaszowi Spychale z Polonii – Niebieskich – najlepszy bramkarz.
Kolejne turnieje z udziałem tych drużyn odbędą się 15.02.2014 w Wągrowcu, a 22.02.2014 w Poznaniu, gdzie gospodarzem będzie Kopernik Poznań.
Najnowsze aktualności
-
16.10.2024
Grad goli w meczu juniorów (2009)
Bardzo specyficzny przebieg miał niedzielny mecz juniorów z rocznika 2009. Poloniści wygrali aż 8:4, choć do przerwy prowadzili tylko 2:1. Cztery bramki strzelił Benjamin Wałuszko, a trzy z nich zdobył z rzutów karnych. Ponadto do siatki trafiali Wojciech Wojciechowski, Filip Staszak, a także dwukrotnie Michał Deręgowski.
-
16.10.2024
Suchary pokonane (2008)
Polonia 2008 zapomniała już o ubiegłotygodniowej porażce i w niedzielę pokonała 2:0 (1:0) Suchary Suchy Las po golach Juliusza Gawlikowskiego i Jana Gałki. Poloniści są na 1. miejscu w rozgrywkach. Drugi zespół rywalizujący w 1. lidze okręgowej pewnie wygrał 4:0 z Pelikanem Niechanowo.
-
16.10.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (12/13.10.2024)
W rozegranych w sobotę meczach zespoły akademii odniosły cztery zwycięstwa, dwa razy dzieliły się punktami z rywalami i doznały tylko jednej porażki. Nie do zatrzymania jest Polonia 2010, która wygrała już jedenasty mecz, tym razem aż 5:0 pokonując wicelidera. Polonia 2011 zremisowała z Olimpią Koło, a zwycięstwa odnieśli nasi reprezentanci w ligach wojewódzkich młodzików - roczniki 2012 oraz 2013. Pierwsze zwycięstwo odniosła Polonia 2013 II, która udanie zrewanżowała się dziewczynom z Warty Poznań!
Wszystkie drużyny juniorskie, które rywalizowały w niedzielę, zdobyły komplet punktów! Polonia 2008 wygrała 2:0 z Sucharami Suchy Las i prowadzi w ligowej tabeli, Polonia 2009 po zwycięstwie 8:4 z Poznańską 13 nie odpuszcza kroku liderowi, natomiast juniorki wygrały 2:0 ze Sparks Poznań i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mają cztery punkty przewagi nad drugim zespołem!
-
16.10.2024
Przełamać złą passę
Po raz kolejny w piątek piłkarze Polonii Środa rozegrają swoje spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzy się z innym Wielkopolskim trzecioligowcem – Pogonią Nowe Skalmierzyce. Spotkania obu ekip zawsze obfitują w sporą ilość emocji i bramek.
-
16.10.2024
Remis Polonii w Kamionkach
W niedzielę 13 października trzeci zespół seniorski pojechał do wicelidera rozgrywek Avii Kamionki. Pomimo prowadzenia do przerwy mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.
-
16.10.2024
Wygrana po ciężkim meczu
W kolejnym ligowym meczu drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku Przemysława Poznań. Po sukcesie w okręgowym Pucharze Poloniści mieli wielką ochotę na ligowe zwycięstwo.
-
16.10.2024
Remisowe derby w Orlen I lidze
W niedzielny wieczór na Nowym Stadionie Średzkim odbyło się spotkanie Orlen I ligi kobiet w którym piłkarki Polonii Środa podejmowały zawodniczki Medyka Konin. Spadkowicz z Ekstraligi kobiet przyjeżdżał na fali ostatnich zwycięstw z chęcią podtrzymania dobrej passy.
-
12.10.2024
Bez punktów w Gdańsk
W sobotnie południe zespół seniorów Polonii Środa rozgrywał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści udali się do Gdańska na pojedynek z miejscową Gednią. Dla obu zespołów znajdujących się w dolnych rejonach ligowej tabeli był to mecz za przysłowiowe sześć punktów.



























































