28.01.2014
Trampkarze na drugim miejscuW sobotę 25 stycznia w hali sportowej Gimnazjum nr 1 drużyna trampkarzy wraz z rodzicami zorganizowała turniej dla drużyn , które awansowały do Grupy Mistrzowskiej.
Oprócz naszych dwóch zespołów zagrały jeszcze : WARTA POZNAŃ, KOPERNIK POZNAŃ, NIELBA WĄGROWIEC, VICTORIA WRZEŚNIA, WARTA ŚREM. Zagrano systemem ,, każdy z każdym’’ , a mecz trwał 14 min. Polonia- Czerwoni trzy mecze przegrali : z Wartą Śrem 0: 2, z Victorią Września 1 : 4 i z Polonią Niebieskimi 1 : 3.Z Wartą Poznań zremisowali 1 : 1 , a pozostałe dwa mecze wygrali : z Kopernikiem 2 : 1 i z Nielbą 3 : 2.Natomiast Niebiescy oprócz zwycięstwa z Czerwonymi pokonali jeszcze Kopernika 2 : 1 i Wartę Poznań 2 : 1. Jeden mecz z Nielbą zremisowali 1:1, a dwa spotkania przegrali : z Wrześnią 1 : 2 i Wartą Śrem 0 : 1.Jak przystało na drużyny z Grupy Mistrzowskiej – poziom tych zawodów był wysoki, a poszczególne mecze bardzo wyrównane . Zadecydowała dyspozycja dnia. Dopiero w ostatnim meczu, w którym zagrali Niebiescy ( niestety już bez swojego najlepszego strzelca – M. Chudego, który doznał kontuzji ) przeciwko Warcie Śrem wyłonił się zwycięzca turnieju. Poloniści musieli wygrać w tym meczu , aby zająć pierwsze miejsce w turnieju. Niestety po dramatycznym pojedynku nieznacznie i pechowo ulegli Warcie 0 : 1.Dzięki temu Śremianie mogli cieszyć się z końcowego sukcesu. Oto ostateczna klasyfikacja turnieju :
1.Warta Śrem
2.Polonia Środa - Niebiescy
3.Kopernik Poznań
4.Warta Poznań
5.Victoria Września
6.Polonia Środa – Czerwoni
7. Nielba Wągrowiec
Czerwoni zagrali w składzie: Markiewicz Jakub, Radek Filip, Bartkowiak Bartek, Ratajczak Patryk, Wujek Mateusz, Skibiński Marcin, Maliński Jakub, Furmanek Kacper, Sokowicz Patryk, Szymczak Kacper, Ratajczak Jakub, Glabus Szymon.
Zespól niebieskich utworzyli : Spychała Łukasz, Górski Filip, Widera Bartek, Łuczak Wojtek, Chudy Maciej, Szymczak Robert, Małolepszy Grzegorz, Lesiński Filip, Graczyk Marcel, Świderski Batrek, Dominiczak Waldek, Gołębiewski Kacper.
Rodzice naszych piłkarzy przygotowali znakomity ,,słodki poczęstunek’’ dla zawodników i kibiców. Każdy uczestnik otrzymał także ciepły posiłek i napoje. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i medale. Trenerzy wybrali też najlepszego strzelca , zawodnika i bramkarza turnieju. Tytuły te przypadły: Pawłowi Skrzypkowi z Warty Śrem – najlepszy strzelec, Rogerowi Szulcowi z Kopernika Poznań- najlepszy zawodnik i Łukaszowi Spychale z Polonii – Niebieskich – najlepszy bramkarz.
Kolejne turnieje z udziałem tych drużyn odbędą się 15.02.2014 w Wągrowcu, a 22.02.2014 w Poznaniu, gdzie gospodarzem będzie Kopernik Poznań.
Najnowsze aktualności
-
26.10.2024
Ostre strzelanie w Kórniku
W ostatni weekend października piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejną kolejkę ligową. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego udali się do Kórnika na pojedynek z tamtejszą Kotwicą. Była to 21 oficjalna potyczka obu ekip, a dotychczasowy bilans był zdecydowanie po stronie średzkiego zespołu który odniósł 13 zwycięstw.
-
24.10.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (26/27.10.2024)
Już w piątek rozpoczynamy pełen piłkarskich emocji weekend meczem 1. ligi wojewódzkiej C2, w którym Polonia 2010 zagra z Górnikiem Konin. W sobotę rozegranych zostanie pięć meczów, a wśród nich dwa starcia lig wojewódzkich - Polonia 2008 zagra z Notecią Czarnków, a juniorki na wyjeździe stawią czoła Sparcie Miejska Górka. Niedziela także będzie ciekawa, bo zagrają między innymi Polonia 2009, Polonia 2011 oraz Polonia 2012 w kolejnych meczach ligi wojewódzkiej.
-
24.10.2024
Gry orlików z AP Reissa Dębiec (2015)
Miniony weekend był bardzo intensywny dla naszego rocznika 2015. W sobie grupa biała i grupa czerwona udały się do Poznania, gdzie rozgrały mecze kontrolne z zespołem AP Reissa Dębiec. Ponadto w niedzielę grupa biała rozegrała kolejny turniej rozgrywek Wielkopolskiego ZPN, którego gospodarzem tym razem był UKS AP Reissa Jarocin.
-
23.10.2024
Gra kontrolna młodzików z LPFA (2013)
Zespół Polonii 2013 II z powodu pauzy w rozgrywkach w sobotę rozegrał wyjazdowy mecz kontrolny z LPFA Poznań/Dominowo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:5, a dla Polonii bramki strzelili Artur Szatkowski oraz Jerzy Diduszko.
-
23.10.2024
Wysoka forma młodzików (2012/2013)
Dobrą formę podtrzymują młodzicy Polonii rywalizujący w ligach wojewódzkich. Polonia 2012 niezmiennie prowadzi w ligowej tabeli, a w miniony weekend wygrała 9:1 (6:0) ze Stalą Pleszew. Polonia 2013 była jeszcze skuteczniejsza i wygrała aż 17:1 (11:0) wyjazdowe spotkanie z Lubońskim Klubem Sportowym. Szczególnie skuteczni byli Jakub Przybyłek (sześć goli) oraz Sebastian Ciszewicz (pięć goli). Druga drużyna rocznika 2012/2013 przegrała 1:4 z prowadzącą w 1. lidze okręgowej Pogonią Książ Wielkopolski, a Polonia III przegrała 3:14 z Kłosem Zaniemyśl.
-
23.10.2024
Porażka z AP Reissa (2011)
Polonia 2011 nie zaliczy wyjazdu do Baranowa do udanych. Nasz zespół przegrał z grającą tam drużyną AP Reissa Poznań 0:8 (0:6). Poloniści w tabeli 1. ligi wojewódzkiej zajmują aktualnie 10. miejsce wśród piętnastu zespołów. Druga drużyna przegrywała do przerwy 0:2 z Mieszkiem II Gniezno, ale zdołała odwrócić losy meczu i wygrać 3:2, bramkę na wagę trzech punktów strzelając w ostatniej minucie gry.
-
23.10.2024
Trampkarze wygrywają (2010)
W miniony weekend rywalizowały dwa zespoły trampkarzy - drugi oraz trzeci zespół. Bardzo ważny mecz rozgrywała Polonia III, która na wyjeździe mierzyła się z wiceliderem rozgrywek, Clescevią Kleszczewo. Poloniści wyszli z tego pojedynku zwycięsko po bramkach Marcela Kalety, Bartosza Kurkowiaka i Kamila Zenkera. Polonia II natomiast bardzo wysoko pokonała na boisku CTP1 zespół OTPS Winogrady Poznań.
-
23.10.2024
TRÓJPAK jesienny wkracza do gry...
Kup KARNET na trzy ostatnie jesienne mecze seniorów w Betclic III lidze w super cenie i wspieraj średzką Polonię z trybun Nowego Stadionu Średzkiego.




























































