OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.01.2014

Trampkarze na drugim miejscu

W sobotę 25 stycznia w hali sportowej Gimnazjum nr 1 drużyna trampkarzy wraz z rodzicami zorganizowała  turniej dla drużyn , które awansowały do Grupy Mistrzowskiej.

Oprócz naszych dwóch zespołów zagrały jeszcze : WARTA POZNAŃ, KOPERNIK POZNAŃ, NIELBA WĄGROWIEC, VICTORIA WRZEŚNIA, WARTA ŚREM. Zagrano systemem ,, każdy z każdym’’ , a mecz trwał 14 min. Polonia- Czerwoni trzy mecze przegrali : z Wartą Śrem 0: 2, z Victorią Września 1 : 4 i z Polonią Niebieskimi 1 : 3.Z Wartą Poznań zremisowali 1 : 1 , a pozostałe dwa mecze wygrali : z Kopernikiem 2 : 1 i z Nielbą 3 : 2.Natomiast Niebiescy oprócz zwycięstwa z Czerwonymi pokonali jeszcze Kopernika 2 : 1 i Wartę Poznań 2 : 1. Jeden mecz z Nielbą zremisowali 1:1, a dwa spotkania przegrali : z Wrześnią 1 : 2 i Wartą Śrem 0 : 1.Jak przystało na drużyny z Grupy Mistrzowskiej – poziom tych zawodów był wysoki, a poszczególne mecze bardzo wyrównane . Zadecydowała dyspozycja dnia. Dopiero w ostatnim meczu, w którym zagrali Niebiescy ( niestety już bez swojego najlepszego strzelca – M. Chudego, który doznał kontuzji ) przeciwko Warcie Śrem wyłonił się zwycięzca turnieju. Poloniści musieli wygrać w tym meczu , aby zająć pierwsze miejsce w turnieju. Niestety po dramatycznym pojedynku nieznacznie i pechowo ulegli Warcie 0 : 1.Dzięki temu Śremianie mogli cieszyć się z końcowego sukcesu. Oto ostateczna klasyfikacja turnieju :
1.Warta Śrem
2.Polonia Środa - Niebiescy
3.Kopernik Poznań
4.Warta Poznań
5.Victoria Września
6.Polonia Środa – Czerwoni
7. Nielba Wągrowiec

Czerwoni zagrali w składzie: Markiewicz Jakub, Radek Filip, Bartkowiak Bartek, Ratajczak Patryk, Wujek Mateusz, Skibiński Marcin, Maliński Jakub, Furmanek Kacper, Sokowicz Patryk, Szymczak Kacper, Ratajczak Jakub, Glabus Szymon.

Zespól niebieskich utworzyli : Spychała Łukasz, Górski Filip, Widera Bartek, Łuczak Wojtek, Chudy Maciej, Szymczak Robert, Małolepszy Grzegorz, Lesiński Filip, Graczyk Marcel, Świderski Batrek, Dominiczak Waldek, Gołębiewski Kacper.

Rodzice naszych piłkarzy przygotowali znakomity ,,słodki poczęstunek’’ dla zawodników i kibiców. Każdy uczestnik otrzymał także ciepły posiłek i napoje. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i medale. Trenerzy wybrali też najlepszego strzelca , zawodnika i bramkarza turnieju. Tytuły te przypadły: Pawłowi Skrzypkowi z Warty Śrem – najlepszy strzelec, Rogerowi Szulcowi z Kopernika Poznań- najlepszy zawodnik i Łukaszowi Spychale z Polonii – Niebieskich – najlepszy bramkarz.

Kolejne turnieje z udziałem tych drużyn odbędą się 15.02.2014 w Wągrowcu, a 22.02.2014 w Poznaniu, gdzie gospodarzem będzie Kopernik Poznań.

Zdjęcia z turnieju

Najnowsze aktualności

  • 28.10.2024

    Polonia wygrała z Górnikiem (2010)

    Polonia 2010 dzięki piątkowemu zwycięstwu 9:0 (4:0) z Górnikiem Konin utrzymała sześciopunktową przewagę nad drugą Victorią Września, z którą zmierzy się już w nadchodzącą niedzielę w bezpośrednim pojedynku.

    Druga drużyna na wyjeździe wygrała 6:4 (3:2) z Unią Swarzędz, czyli z bezpośrednim rywalem w walce o awans do II ligi wojewódzkiej, mimo że po kwadransie rywali prowadzili 2:0. Poloniści mają cztery punkty przewagi, ale rozegrali jedno spotkanie więcej.

  • 28.10.2024

    KKS 1925 Kalisz pokonany (2009)

    Nie bez problemów Polonia 2009 zdobyła kolejne w trwającej rundzie trzy punkty. KKS 1925 Kalisz zaskoczył nasz zespół już w 2. minucie gry i Poloniści musieli gonić wynik. Do przerwy wynik się jednak nie zmienił, a kluczowy okazał się pierwszy kwadrans drugiej połowy, kiedy to nasz zespół dwa razy trafił do bramki rywali. Najpierw w 55. minucie bramkarza pokonał Filip Staszak, a trzy minuty później gola na wagę trzech punktów zdobył Benjamin Wałuszko.

  • 28.10.2024

    Stracone punkty z Czarnkowem (2008)

    Polonia 2008 w sobotę podejmowała na własnym boisku Noteć Czarnków, która mocno przeciwstawiła się naszemu zespołowi. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale w 56. minucie Polonistów na prowadzenie wyprowadził Antoni Storozum. Kiedy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Środzie Wielkopolskiej to w 89. minucie goście wykorzystali błąd średzkiej defensywy i strzelili bramkę wyrównującą. Następnego dnia drugi zespół rocznika 2008/2009 rywalizował z Wełnianką Kiszkowo, która dotąd nie zdobyła punktów. Mecz był jednostronny i Polonia wygrała aż 14:1 (7:0), a najskuteczniejszym zawodnikiem średzkiej drużyny był zdobywca czterech bramek - Filip Stasiak.

  • 28.10.2024

    Wysoka wygrana w Jarosławcu

    W niedzielę 27 października w ramach 11 kolejki ligowej doszło do pojedynku derbowego pomiędzy trzecim zespołem Polonii a Pompą II Team Jarosławiec. Mecz rozegrano na boisku w Jarosławcu.

  • 28.10.2024

    Akademia: Raport z rozgrywek (26/27.10.2024)

    Małymi krokami rozgrywki młodzieżowe w rundzie jesiennej zmierzają ku końcowi. W miniony weekend nasze zespoły rozegrały trzynaście meczów i odniosły w nich sześć zwycięstw, a dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów. W piątek Polonia 2010 wygrała aż 9:0 z Górnikiem Konin. Polonia 2008 w domowym meczu niespodziewanie zremisowała z Notecią Czarnków i straciła prowadzenie w tabeli na rzecz KKS-u 1925 Kalisz, z którym zmierzy się już w nadchodzący weekend w bezpośrednim starciu. Komplet punktów wywalczyły jeszcze roczniki 2008 II, 2009, 2010 II, 2010 III oraz 2012, a podziałem punktów zakończył się wyjazdowy mecz juniorek ze Spartą Miejska Górka.

  • 28.10.2024

    Dziewczyny zagrały na płycie głównej (Młodziczki)

    W sobotę 19 października zespół młodziczek rozgrał ostatni jesienny turniej w ramach rozgrywek Wielkopolskiego ZPN. Młode Polonistki były jego gospodarzem, a zawody zostały rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Budujący się zespół zebrał w tej rundzie bardzo cenne doświadczenie, które w kolejnych grach z pewnością zaprocentuje.

  • 28.10.2024

    Pro-Turnieje Grassroots Cup #2 (2016)

    Poprzedni weekend zespół Polonii 2016 spędził w Licheniu Starym, gdzie wziął udział w dwudniowym turnieju Pro-Turnieje Grassroots Cup #2 rozgrywanym w formule 5x5. Do turnieju zgłoszone zostały dwa zespoły, które zajęły ósme i szesnaste miejsce.

  • 27.10.2024

    Bez punktów z Meblorzem

    W niedzielne przedpołudnie zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku Meblorza Swarzędz w ramach spotkania V ligi grupa 2. Młodzi poloniści podrażnieni porażką w półfinale okręgowego Pucharu Polski przystąpili do meczu mocno zmobilizowani i z chęcią odniesienia wygranej.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.