OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.10.2009

Trampkarze II kontynuują serię zwycięstw

W sobotę 3 października, na dolnym boisku Polonii, drużyna trampkarzy II gościła zespół Zawiszy Dolsk. Po wysokim zwycięstwie chłopców ze Środy Wlkp. w poprzednim meczu tych drużyn (11-0), tym razem przyjezdni zaprezentowali się znacznie lepiej. Piłkarze Polonii pewnie zwyciężyli 3-0 (2-0), odnosząc już kolejne- piąte- zwycięstwo w sezonie, będąc drużyną lepszą piłkarsko i posiadającą wyższe umiejętności.

Już od pierwszych minut nasza drużyna przejęła inicjatywę, będąc częściej przy piłce, a akcje kończyły się groźnymi strzałami na bramkę Zawiszy. Już w 7 minucie meczu po wrzutce piłki z autu futbolówka trafiła pod nogi Szymona Rozmiarka, a ten mocnym i precyzyjnym strzałem dał prowadzenie Polonii 1-0. Minutę później goście znaleźli się w znakomitej sytuacji na wyrównanie, ale wspaniałą interwencją, będąc sam na sam z napastnikiem, popisał się nasz bramkarz Wiktor Kasperski. W następnej akcji, po kolejnym rzucie rożnym piłkę wybitą przed pole karne uderzył minimalnie nad poprzeczkę Szymon Juskowiak. W 19 minucie znakomitą szansę na podwyższenie prowadzenia dla Polonii miał Maciej Szelągiewicz, lecz strzał z kilku metrów na pustą bramkę przeleciał nad poprzeczką.
 
W 30 minucie piłka trafiła do wybiegającego Wojtka Dolaty a ten mając przed sobą już tylko bramkarza strzelił tuż obok prawego słupka. Trzy minuty później zapanowała radość w obozie Polonii, gdyż piłkę na prawej stronie przejął Klaudiusz Filipiak i precyzyjnie dograł do Szymona Grzelaka, a ten ustalił wynik na 2-0 do przerwy.
 
Na początku drugiej połowy gra się wyrównała, a akcje toczyły się raz pod jedną i raz pod drugą bramką. Na wyróżnienie zasługuje gra Szymona Grzelaka, który walczył na całym boisku asekurując kolegów i odbierając piłkę przyjezdnym. W 31 minucie drugiej połowy po dokładnym podaniu od Szymona Rozmiarka piłkę przejął Klaudiusz Filipiak- niestety strzał dość pechowo minął słupek bramkarza z Dolska. Na minutę przed końcem obrońcy Zawiszy sfaulowali Wojtka Dolatę. Piłkę podaną od znakomicie grającego w tym meczu Szymona Grzelaka przejął przeziębiony tego dnia Szymon Rozmiarek i technicznym strzałem ustalił wynik meczu na  3-0 dla Polonii.
 
Trampkarze II nie rozegrali dzisiaj najlepszego meczu, ale bardzo zimna aura, osłabienia i choroby w zespole nie pozwoliły na pokazanie w pełni swoich umiejętności.
Cieszy komplet zwycięstw w rozgrywkach, a następny mecz młodzi Poloniści rozegrają na wyjeździe 10 października o godz. 11.00 w Zaniemyślu. 
 
 
Polonia II wystąpiła w składzie:
Wiktor Kasperski – Mateusz Juskowiak, Szymon Juskowiak, Bartosz Duszczak, Paweł Burchacki, Szymon Rozmiarek, Szymon Grzelak, Maciej Szelągiewicz, Sebastian Górski, Wojtek Dolata, Klaudiusz Filipiak.
Na zmiany wchodzili: Wiesiu Dolata, Marcin Stawiak, Jakub Naganowski, Adrian Kosmowski i Krzysztof Mizgier.

Najnowsze aktualności

  • 24.03.2026

    Akademia: Zapowiedź (24.03.2026)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniu 24 marca 2026.

  • 23.03.2026

    Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (21/22.03.2026)

    Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 21/22 marca 2026.

  • 23.03.2026

    Triumf orlików w Hary Cup (2016)

    Polonia 2016 miniony weekend spędziła w Łodzi, gdzie wzięła udział w turnieju Hary Cup. Nasi zawodnicy pod wodzą Pawła Hoffmanna spisali się doskonale i okazali się najlepsi w stawce jedenastu drużyn, a najlepszem bramkarzem turnieju został Tobiasz Wesołowski! Poza udziałem w turnieju nasi orliczy mieli okazję z trybun obejrzeć spotkanie pierwszej ligi ŁKS Łódź - Ruch Chorzów.

  • 23.03.2026

    Turniejowe granie w Błażejewku (2012)

    Polonia 2012 w weekend uczestniczyła w turnieju z cyklu Pro-Turnieje, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół rozegrał pięć meczów, pokonując Avię Kamionki, Śląsk Wrocław i MUKS 11 Zielona Góra, a przegrywając z FC Wrocław Academy i Wartą Poznań. Druga drużyna rocznika 2012 rozegrała mecz 2. ligi okręgowej C2 z Orlikiem Mosina, który zakończył się bezbramkowym remisem.

  • 23.03.2026

    Skuteczni młodzicy (2013)

    Weekend był bardzo udany dla młodzików z rocznika 2013. Pierwsza drużyna wygrała aż 7:0 (4:0) mecz 1. ligi wojewódzkiej D1 z Fair-Play Złotów. Cztery gole zaaplikował rywalom Ksawery Siejak, dwa razy trafił Jakub Przybyłek, a raz Adam Stachowski. Dobrze spisała się też druga drużyna grająca w 2. lidze okręgowej. Poloniści na boisku treningowym pokonali 3:2 (0:1) z Lechem Poznań/Gniezno. Gole strzelali Denys Bakulin, Ksawery Adaszak oraz Szymon Jagodziński.

  • 23.03.2026

    U siebie ze zmiennym szczęściem (2011)

    Dwa mecze w miniony weekend rozegrała Polonia 2011. W piątek zespół Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka wygrała 3:2 (2:2) ze Spartą Złotów po golach Mikołaja Podlaka, Huberta Kowalskiego i Wojciecha Śnitki. W niedzielę natomiast Poloniści prowadzili już 2:0 po golach Adama Jankowskiego i Kuby Kucharskiego, ale jednak przegrali 2:4 z Unią Swarzędz.

  • 23.03.2026

    Pierwsze zwycięstwo juniorów (2010)

    Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej wywalczyła Polonia 2010. Nasz zespół na wyjeździe pokonał 2:0 (2:0) po golach Dawida Ebelewicza i Borysa Jarki. Mniej szczęścia miał drugi zespół także rywalizujący w 1. lidze wojewódzkiej B2. Poloniści prowadzili do przerwy po trafieniu Krzysztofa Chudego, ale ostatecznie przegrali 1:2 z Mieszkiem Gniezno.

  • 23.03.2026

    Pewne zwycięstwo juniorów z SKP (2009)

    W sobotę Polonia 2009 odniosła pewne domowe zwycięstwo z SKP Słupca w 1. lidze wojewódzkiej B1. Nasz zespół już po kwadransie prowadził 2:0, a przed przerwą podwyższył jeszcze prowadzenie. Do siatki trafiali dwukrotnie Tymoteusz Torzewski oraz Bartosz Szczepaniak. W drugiej połowie gole już nie padły i Polonia zasłużenie zainkasowała komplet punktów.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.