OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.10.2009

Trampkarze II kontynuują serię zwycięstw

W sobotę 3 października, na dolnym boisku Polonii, drużyna trampkarzy II gościła zespół Zawiszy Dolsk. Po wysokim zwycięstwie chłopców ze Środy Wlkp. w poprzednim meczu tych drużyn (11-0), tym razem przyjezdni zaprezentowali się znacznie lepiej. Piłkarze Polonii pewnie zwyciężyli 3-0 (2-0), odnosząc już kolejne- piąte- zwycięstwo w sezonie, będąc drużyną lepszą piłkarsko i posiadającą wyższe umiejętności.

Już od pierwszych minut nasza drużyna przejęła inicjatywę, będąc częściej przy piłce, a akcje kończyły się groźnymi strzałami na bramkę Zawiszy. Już w 7 minucie meczu po wrzutce piłki z autu futbolówka trafiła pod nogi Szymona Rozmiarka, a ten mocnym i precyzyjnym strzałem dał prowadzenie Polonii 1-0. Minutę później goście znaleźli się w znakomitej sytuacji na wyrównanie, ale wspaniałą interwencją, będąc sam na sam z napastnikiem, popisał się nasz bramkarz Wiktor Kasperski. W następnej akcji, po kolejnym rzucie rożnym piłkę wybitą przed pole karne uderzył minimalnie nad poprzeczkę Szymon Juskowiak. W 19 minucie znakomitą szansę na podwyższenie prowadzenia dla Polonii miał Maciej Szelągiewicz, lecz strzał z kilku metrów na pustą bramkę przeleciał nad poprzeczką.
 
W 30 minucie piłka trafiła do wybiegającego Wojtka Dolaty a ten mając przed sobą już tylko bramkarza strzelił tuż obok prawego słupka. Trzy minuty później zapanowała radość w obozie Polonii, gdyż piłkę na prawej stronie przejął Klaudiusz Filipiak i precyzyjnie dograł do Szymona Grzelaka, a ten ustalił wynik na 2-0 do przerwy.
 
Na początku drugiej połowy gra się wyrównała, a akcje toczyły się raz pod jedną i raz pod drugą bramką. Na wyróżnienie zasługuje gra Szymona Grzelaka, który walczył na całym boisku asekurując kolegów i odbierając piłkę przyjezdnym. W 31 minucie drugiej połowy po dokładnym podaniu od Szymona Rozmiarka piłkę przejął Klaudiusz Filipiak- niestety strzał dość pechowo minął słupek bramkarza z Dolska. Na minutę przed końcem obrońcy Zawiszy sfaulowali Wojtka Dolatę. Piłkę podaną od znakomicie grającego w tym meczu Szymona Grzelaka przejął przeziębiony tego dnia Szymon Rozmiarek i technicznym strzałem ustalił wynik meczu na  3-0 dla Polonii.
 
Trampkarze II nie rozegrali dzisiaj najlepszego meczu, ale bardzo zimna aura, osłabienia i choroby w zespole nie pozwoliły na pokazanie w pełni swoich umiejętności.
Cieszy komplet zwycięstw w rozgrywkach, a następny mecz młodzi Poloniści rozegrają na wyjeździe 10 października o godz. 11.00 w Zaniemyślu. 
 
 
Polonia II wystąpiła w składzie:
Wiktor Kasperski – Mateusz Juskowiak, Szymon Juskowiak, Bartosz Duszczak, Paweł Burchacki, Szymon Rozmiarek, Szymon Grzelak, Maciej Szelągiewicz, Sebastian Górski, Wojtek Dolata, Klaudiusz Filipiak.
Na zmiany wchodzili: Wiesiu Dolata, Marcin Stawiak, Jakub Naganowski, Adrian Kosmowski i Krzysztof Mizgier.

Najnowsze aktualności

  • 07.04.2026

    Młodzicy w kratkę (2014)

    Dwa mecze w czwartek rozegrała Polonia 2014. Pierwszy zespół w 1. lidze wojewódzkiej przegrał 3:7 (1:3) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dwie bramki w tym meczu strzelił Karol Krawczewski, a jedną Witold Artomski. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej, na własnym boisku wygrał 6:0 (2:0) z Kłosem Zaniemyśl.

  • 07.04.2026

    Porażka z Lesznem w końcówce (2013)

    Nie udało się w minioną środę wywalczyć punktów Polonii 2013. Mecz z Polonią 1912 był wyrównany i oba zespoły stwarzały sobie okazje bramkowe. Decydująca okazała się końcówka spotkania, kiedy to w 78. i 80. minucie goście zdobyli bramki na wagę trzech punktów. Po pięciu meczach Polonia jest 7. w ligowej tabeli.

  • 07.04.2026

    Pewne zwycięstwo z Dąbroczanką (2012)

    W czwartek na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2012 odniósł kolejne pewne zwycięstwo, pokonując 6:0 (3:0) Dąbroczankę Pępowo. Goście od początku skupili się na bronieniu własnej bramki i tylko sporadycznie wyprowadzali kontrataki, Poloniści zaś długimi fragmentami bili głową w mur, ale ostatecznie udało im się strzelić sześć bramek, które strzelali Tymoteusz Włodarczak i Szymon Kempski po dwie oraz Jakub Jacków i Piotr Nowaczyk po jednej.

  • 07.04.2026

    Na piątkę z Lechem (2011)

    W czwartek 2 kwietnia zespół Polonii 2011 odniósł swoje trzecie w tej rundzie zwycięstwo. Podopieczni Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka na własnym boisku wygrali 5:0 (3:0) z Lechem Poznań 2012. Po dwie bramki strzelili Kuba Kucharski oraz Mikołaj Podlak, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości. W ligowej tabeli nasza drużyna jest czwarta, mając jednak tyle samo punktów co wicelider i trzeci zespół.

  • 07.04.2026

    Pierwszy triumf drugiej drużyny (2010)

    Pierwsze zwycięstwo odniosła druga drużyna Polonii 2010, która w Baranowie pokonała 2:1 (2:1) UKS APR Lampart Poznań. Bramki dla Polonii strzelali Olivier Grodziski oraz Jakub Królak. Punktów nie udało się tym razem wywalczyć pierwszej drużynie, która rywalizowała z GES-em Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (0:2), a jedyną bramkę dla Średzian strzelił z rzutu karnego Sviatoslav Melnykov.

  • 07.04.2026

    Niedosyt po remisie (2009)

    W minioną środę zespół Polonii 2009 rywalizował w ramach 1. ligi wojewódzkiej B1 z GES Sport Academy. Rozgrywane w Poznaniu spotkanie, którego gospodarzem była Polonia, zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Gola dla średzkiej drużyny zdobył Benjamin Wałuszko. Zawodnicy czuli jednak spory niedosyt, bo mimo wielu okazji bramkowych nie udało się zdobyć gola na wagę trzech punktów. Polonia jest trzecia w tabeli, a w środę rozegra zaległy mecz z Unią Swarzędz.

  • 07.04.2026

    Klasa A: Porażka po walce

    Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.

  • 07.04.2026

    Kolejne derby Wielkopolski

    Nie zwalniają tempa rozgrywki trzecioligowe sezonu 2025/26. Już w najbliższy piątek piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejny mecz. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w kolejnych derbach Wielkopolski podejmą na własnym boisku Unię Swarzędz.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.