OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.10.2009

Trampkarze II kontynuują serię zwycięstw

W sobotę 3 października, na dolnym boisku Polonii, drużyna trampkarzy II gościła zespół Zawiszy Dolsk. Po wysokim zwycięstwie chłopców ze Środy Wlkp. w poprzednim meczu tych drużyn (11-0), tym razem przyjezdni zaprezentowali się znacznie lepiej. Piłkarze Polonii pewnie zwyciężyli 3-0 (2-0), odnosząc już kolejne- piąte- zwycięstwo w sezonie, będąc drużyną lepszą piłkarsko i posiadającą wyższe umiejętności.

Już od pierwszych minut nasza drużyna przejęła inicjatywę, będąc częściej przy piłce, a akcje kończyły się groźnymi strzałami na bramkę Zawiszy. Już w 7 minucie meczu po wrzutce piłki z autu futbolówka trafiła pod nogi Szymona Rozmiarka, a ten mocnym i precyzyjnym strzałem dał prowadzenie Polonii 1-0. Minutę później goście znaleźli się w znakomitej sytuacji na wyrównanie, ale wspaniałą interwencją, będąc sam na sam z napastnikiem, popisał się nasz bramkarz Wiktor Kasperski. W następnej akcji, po kolejnym rzucie rożnym piłkę wybitą przed pole karne uderzył minimalnie nad poprzeczkę Szymon Juskowiak. W 19 minucie znakomitą szansę na podwyższenie prowadzenia dla Polonii miał Maciej Szelągiewicz, lecz strzał z kilku metrów na pustą bramkę przeleciał nad poprzeczką.
 
W 30 minucie piłka trafiła do wybiegającego Wojtka Dolaty a ten mając przed sobą już tylko bramkarza strzelił tuż obok prawego słupka. Trzy minuty później zapanowała radość w obozie Polonii, gdyż piłkę na prawej stronie przejął Klaudiusz Filipiak i precyzyjnie dograł do Szymona Grzelaka, a ten ustalił wynik na 2-0 do przerwy.
 
Na początku drugiej połowy gra się wyrównała, a akcje toczyły się raz pod jedną i raz pod drugą bramką. Na wyróżnienie zasługuje gra Szymona Grzelaka, który walczył na całym boisku asekurując kolegów i odbierając piłkę przyjezdnym. W 31 minucie drugiej połowy po dokładnym podaniu od Szymona Rozmiarka piłkę przejął Klaudiusz Filipiak- niestety strzał dość pechowo minął słupek bramkarza z Dolska. Na minutę przed końcem obrońcy Zawiszy sfaulowali Wojtka Dolatę. Piłkę podaną od znakomicie grającego w tym meczu Szymona Grzelaka przejął przeziębiony tego dnia Szymon Rozmiarek i technicznym strzałem ustalił wynik meczu na  3-0 dla Polonii.
 
Trampkarze II nie rozegrali dzisiaj najlepszego meczu, ale bardzo zimna aura, osłabienia i choroby w zespole nie pozwoliły na pokazanie w pełni swoich umiejętności.
Cieszy komplet zwycięstw w rozgrywkach, a następny mecz młodzi Poloniści rozegrają na wyjeździe 10 października o godz. 11.00 w Zaniemyślu. 
 
 
Polonia II wystąpiła w składzie:
Wiktor Kasperski – Mateusz Juskowiak, Szymon Juskowiak, Bartosz Duszczak, Paweł Burchacki, Szymon Rozmiarek, Szymon Grzelak, Maciej Szelągiewicz, Sebastian Górski, Wojtek Dolata, Klaudiusz Filipiak.
Na zmiany wchodzili: Wiesiu Dolata, Marcin Stawiak, Jakub Naganowski, Adrian Kosmowski i Krzysztof Mizgier.

Najnowsze aktualności

  • 02.03.2026

    Polonia Cup 2026: Polonia wygrała turniej żaków (2017)

    Zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał turniej Polonia Cup 2026 dla żaków z rocznika 2017. Dwa nasze zespoły rywalizowały z Essą Mieszków oraz Lechem Future Luboń.

  • 03.03.2026

    Zrobić kolejny krok

    Przed nami kolejny hit w trzeciej lidze grupa druga! Już w najbliższej kolejce tej oznaczonej numerem dwadzieścia jeden Polonia Środa Wielkopolska zmierzy się na wyjeździe z Elaną Toruń – drużyną, która po zimowych transferach i pokazie siły w meczach towarzyskich chce się włączyć do walki o awansu w tym sezonie.

  • 01.03.2026

    Rewelacyjny początek Polonii Środa

    Na inaugurację rundy wiosennej piłkarze Polonii Środa podejmowali rezerwy Pogoni Szczecin. Mecz ze względu na długo przeciągającą się zimę został rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu.

  • 26.02.2026

    Transmisja meczu z Pogonią

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania 20 kolejki III ligi grupy drugiej w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu z rezerwami Pogoni Szczecin.

    Transmisja oczywiście z komentarzem

    Początek transmisji w niedzielę 1 marca o godzinie 11:50

  • 23.02.2026

    Startuje runda rewanżowa

    Już w najbliższą 1 marca niedzielę do gry o ligowe punkty wrócą piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Poloniści w pierwszym meczu po zimowej przerwie podejmą rezerwy Pogoni Szczecin. Spotkanie ze względu na panujące warunki atmosferyczne i brak możliwości przygotowania boiska z naturalną nawierzchnią odbędzie się na boisku z nawierzchnią syntetyczną w Poznaniu przy ulicy Warmińskiej 1, a jego początek zaplanowano na godzinę 12:00.

  • 01.03.2026

    Szymona Doba wzmacnia ofensywę Polonii Środa

    Końcówka okienka transferowego była bardzo intensywna w gabinetach Polonii Środa. U progu startu rundy wiosennej działacze średzkiego klubu zakontraktowali jeszcze jednego gracza. Jest nim 20 letni napastnik Szymon Doba.

  • 22.02.2026

    Pewna towarzyska wygrana

    W niedzielne południe zespół Polonii Środa rozgrał dodatkowe spotkanie kontrolne. Rywalem polonistów był czwartoligowy LKS Gołuchów. Sztab szkoleniowy Polonii Środa na to spotkanie zabrał wszystkich graczy, którzy w meczu pucharowym byli na ławce oraz kilku graczy testowanych.

  • 21.02.2026

    Próba generalna na szóstkę z plusem

    W trzeci weekend lutego 2026 roku piłkarze Polonii Środa wrócili do gry o stawkę. W pierwszym meczu podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w ramach Wielkopolskiego Pucharu Polski mierzyli się z rezerwami Pogoni Nowe Skalmierzyce. A z racji że spotkanie odbywało się tak wcześnie jak na warunki pogodowe panujące w Polsce musiało zostać rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Pleszewie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.