21.09.2009
Trampkarze I lepsi od Mieszka GnieznoW sobotnie popołudnie trampkarze I podejmowali na własnym boisku Mieszka Gniezno. Po ostatnim- pechowym- remisie 1:1 z Liderem Swarzędz nasi zawodnicy pragnęli pokonać przeciwników i tym samym podbudować się psychicznie przed 4 wyjazdowymi meczami. Cały czas walczą o awans do grupy mistrzowskiej i każdy punkt jest bezcenny. Zadanie to udało się wykonać wzorowo. Pewnie i zasłużenie Poloniści wygrali 6:1.
Początek spotkania był w miarę wyrównany ale od 20 min. średzianie osiągnęli już zdecydowaną przewagę, którą w 24 min. udokumentował K. Olczyk pokonując bramkarza z bliskiej odległości. 5min. później wynika na 2:0 podwyższył G. Filipiak, który po indywidualnej akcji, płaskim strzałem pokonał bramkarza. Nasi przeciwnicy przez całe spotkanie mieli problemy z zawiązaniem składnej akcji, a w ostateczności na wysokości zadania stawali obrońcy wraz z bramkarzem.
II połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków naszych zawodników. Na ich efekt nie trzeba było długo czekać. Naciskana obrona przeciwnika popełniała coraz więcej błędów, które nasi napastnicy bezlitośnie wykorzystali. Piłka jeszcze czterokrotnie lądowała w bramce gnieźnian. Łupem bramkowym podzielili się K. Olczyk, A. Olczyk-2, i M. Szkudlarek.
Gościom tylko raz udało się pokonać naszego bramkarza. Na nic więcej średzka drużyna nie pozwoliła. Nasi zawodnicy byli dzisiaj lepiej dysponowani i przy zachowaniu więcej zimnej krwi oraz koncentracji, wynik spotkania mógłby być jeszcze bardziej okazały.
Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach trampkarze zaprezentują się równie dobrze i udowodnią, że sa godnymi kandydatami do awansu.
Polonia wystąpiła w składzie:
B. Borowiak (B. Kurasiak)- J. Loga (M. Malusiak) K. Witucki P. Kudła J. Janasik (M. Nyczak)- J. Filipiak (A. Kaczmarek) G. Filipiak M. Polody B. Nowak K. Olczyk A. Olczyk (M. Szkudlarek).
Najnowsze aktualności
-
31.08.2021
Kolejne spotkanie w Środzie Wlkp.
W piątek 3 września piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie KP Starogard Gdański a mecz odbędzie się na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Jego początek zaplanowano na godzinę 17:00. Będzie to drugie z rzędu ligowe spotkanie polonistów rozgrywane na własnym stadionie.
-
31.08.2021
Wysoka porażka z Victorią (2003/04)
Niestety, po dwóch wysokich zwycięstwach zanotowaliśmy równie wysoką porażkę. Nie bez znaczenia było to, że kilku zawodników wracało po przerwie spowodowanej kontuzją oraz to, że kilku kolejnych nie zdążyło się wykurować na ten mecz. Mimo wszystko, nawet przy mocno okrojonym składzie nie powinniśmy tak łatwo dać się ograć.
-
31.08.2021
Remis z Calisią (2007)
Trampkarze starsi KS Polonia Środa Wielkopolska w trzeciej kolejce rozgrywek ligi wojewódzkiej na własnych obiektach podejmowali obecnego lidera Calisię Kalisz.
-
30.08.2021
Wygrana z Sokołem Kleczew (2005)
W niedzielę o godzinie 10:00 zespół juniorów młodszych Polonii Środa podejmował u siebie zespół Sokoła Kleczew.
-
30.08.2021
Aktywna sobota skrzatów (2015)
Aktywne sobotnie przedpołudnie spędziły drużyny rocznika 2015. Tego dnia odbyła się gra wewnętrzna Skrzatów Starszych na płycie głównego boiska KS Polonii przy ulicy Sportowej.
-
30.08.2021
Skromna wygrana młodzików (2010)
W sobotnie popołudnie młodzicy młodsi udali się na kolejna kolejkę ligowa do Baranowa na mecz z APR Poznań.
-
30.08.2021
Wygrana w pierwszym meczu (2009)
W minioną sobotę zespół Młodzika starszego występujący na co dzień w I Lidze Okręgowej rozegrał mecz z LPFA Skoki. Spotkanie odbyło się na boisku Centrum Treningowego o godz. 10:00.
-
30.08.2021
Minimalna przegrana z AP Reissa (2006)
W sobotę 28 sierpnia juniorzy młodsi B2 rozegrali mecz trzeciej kolejki ligowej, a przeciwnikiem polonistów była Akademia Reissa Poznań. Spotkanie zakończyło się minimalną wygraną gości 3-2.























































