16.09.2024
Trampkarze bez punktów (2011)
Mimo walki i wyrównanego meczu nie udało się zdobyć punktów Polonii 2011 w starciu z Górnikiem Konin. Poloniści prowadzili do przerwy 2:1 po bramkach Adama Jankowskiego oraz Kuby Kucharskiego, ale tuż po przerwie Górnik wyrównał. Decydujące dwa gole padły w ostatnich pięciu minutach spotkania. Drugi zespół na własnym boisku przegrał 0:3 (0:2) z Avią Kamionki.
Polonia 2011: 1. liga wojewódzka C2
15 września 2024, godz. 10:00 - Konin
Górnik Konin 4:2 (1:2) Polonia Środa Wielkopolska
Marcel Prusak 16, 42, 79, Maurycy Makowski 77 - Adam Jankowski 2, Kuba Kucharski 39
Polonia: 1. Daniel Burak - 5. Filip Majchrzak, 6. Jan Jankowiak, 7. Ignacy Ucinek, 11. Antoni Kaus, 16. Aleksander Bajer, 17. Marcel Łuczak, 19. Jeremiasz Wesołowski, 29. Giovani Henriquez-Gajda, 31. Mateusz Szklarski, 99. Adam Jankowski. Grali także: 9. Mikołaj Borczyk, 20. Adam Peiner, 23. Kuba Kucharski, 66. Krzysztof Kaźmierczak. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Łukasz Żegleń.
Mecz rozpoczął się dla naszego zespołu bardzo dobrze i po świetnej akcji Polonistów na prowadzenie wyprowadził Adam Jankowski. Następnie gra się wyrównała i przenosi do środka pola. Górnik wyrównał po uderzeniu z dystansu pod samą poprzeczkę. Koniec piewszej połowy to jednak cios ze strony Polonistów. W polu karnym fantastycznie zachował się Kucharski, dając Polonii prowadzenie.
W drugiej połowie Górnik ruszył do huraganowych ataków, a Polonia wydawała się zagubiona, co rywale wykorzystali zdobywając bramkę wyrównującą. Następnie gra znów się wyrównała, a zespoły walczyły mocno o każdą piłkę. Pierwszą "piłkę meczową" miała Polonia, lecz decyzji o strzale zabrakło jednemu z naszych napastników. Na prowadzenie Górnik wyszedł trzy minuty przed końcem meczu. Polonia chcąc atakować naraziła się na kontrataki, co Górnicy wykorzystali ustalajac wynik końcowy spotkoania na 4:2.
Polonia 2011 II: 1. liga okregowa C2, gr. Poznań 1
14 września 2024, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska
Polonia II Środa Wielkopolska 0:3 (0:2) Avia Kamionki
Mateusz Ciaciuch-Wegner 8, Paweł Jakubowski 37, Tomasz Ciesla 55
Polonia: 1. Daniel Burak - 4. Szymon Kiciński, 5. Filip Majchrzak, 9. Mikołaj Borczyk, 11. Antoni Kaus, 14. Ksawery Duchała, 17. Jeremiasz Wesołowski, 20. Adam Peiner, 21. Krzysztof Kaźmierczak, 22. Igor Nowak, 23. Kuba Kucharski. Grali także: 2. Jakub Ciesielski, 3. Hubert Kurka, 16. Stanisław Gorgolewski, 25. Jędrzej Słomczyński, 32. Piotr Pawlaczyk, 99. Marcel Nowaczyk. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Kornel Ladrowski.
W sobotę trampkarze młodsi rozegrali mecz ligowy z Avią Kamionki. Mimo mocnych opadów deszczu i silnego wiatru zawodnicy obu drużyn stworzyli dobre widowisko. Pierwsza połowa jak i cały mecz obfitował w sytuacje bramkowe z obu stron. Poloniści starali się kontrolować grę, tworzyć wielopodaniowe akcje, lecz brakowało im konkretnych sytuacji pod bramką, natomiast Avia bardzo dobrze broniła i była niebezpieczna w kontratakach, po których zdobyła dwie bramki. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Poloniści dążyli do bramki wyrównującej, lecz to Avia zdobyła trzecią bramkę zamykając tym samym mecz.
Najnowsze aktualności
-
12.09.2023
Poloniści głodni zwycięstwa
Słoneczna sobota 16 września zbliża się wielkimi krokami, a z nią nadchodzi moment na kolejne emocjonujące starcie naszej drużyny na własnym stadionie przy Sportowej 12. Tym razem poloniści podejmować będą Cartusię Kartuzy. To będzie prawdziwe piłkarskie widowisko, którego nie można przegapić!
-
12.09.2023
Skrzaty grały we Wrześni (2017/2018)
W sobotę grupa skrzatów G1 wzięła udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN, którego gospodarzem była Victoria Września.
-
12.09.2023
Turniej żaków w Strzałkowie (2016)
W niedzielę zespół żaków młodszych Polonii rozegrał pierwszy w sezonie 2023/2024 turniej ligowy rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Strzałkowie.
-
12.09.2023
Żacy zagrali z orlikami (2015)
W sobotę obie grupy rocznika 2015 i orlicy z rocznika 2014 rozegrały między sobą gry kontrolne. Była to świetna okazja, aby młodsi chłopcy mogli zmierzyć się z kolegami posiadającymi lepsze warunki fizyczne.
-
12.09.2023
Turniej ligowy orlików w Śremie (2013)
W sobotnie upalne popołudnie zespół orlików starszych E1 Polonii (2013 II) rozegrał na boiskach stadionu w Śremie mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek był UKS Śrem, a do rywalizacji przystąpiły jeszcze Warta Śrem, Avia Kamionki oraz nasz zespół.
-
12.09.2023
Z Jedynką na remis (2013)
W sobotę kolejny mecz w rozgrywkach I ligi okręgowej D2 rozegrali orlicy starsi z rocznika 2013. W wyjazdowym spotkaniu zremisowali 4:4 (2:2) z Jedynką Luboń. Dla Polonistów trzy bramki strzelił Paweł Szumski, a jedna Jakub Przybyłek. Po czterech spotkaniach nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.
-
12.09.2023
Remisowe derby (2012)
W sobotni poranek młodzicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejny mecz ligowy w ramach II ligi okręgowej. Rywalem naszej drużyny był zespół Kłosa Zaniemyśl. Ciekawy dla widzów pojedynek po kilku zwrotach akcji zakończył się ostatecznie remisem 3:3. Dla Polonii dwa gole zdobył Timur Tsarenko, a jedną bramkę strzelił Gabriel Banaszak.
-
12.09.2023
Domowa porażka z Lesznem (2012)
W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych D2 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał na własnym boisku 2:5 (1:3) z Polonią 1912 Leszno. Bramki dla średzkiej drużyny strzelili Piotr Nowaczyk oraz Jeremi Sójka. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Miłosza Chojnackiego zajmują obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli.



























































