16.09.2024
Trampkarze bez punktów (2011)
Mimo walki i wyrównanego meczu nie udało się zdobyć punktów Polonii 2011 w starciu z Górnikiem Konin. Poloniści prowadzili do przerwy 2:1 po bramkach Adama Jankowskiego oraz Kuby Kucharskiego, ale tuż po przerwie Górnik wyrównał. Decydujące dwa gole padły w ostatnich pięciu minutach spotkania. Drugi zespół na własnym boisku przegrał 0:3 (0:2) z Avią Kamionki.
Polonia 2011: 1. liga wojewódzka C2
15 września 2024, godz. 10:00 - Konin
Górnik Konin 4:2 (1:2) Polonia Środa Wielkopolska
Marcel Prusak 16, 42, 79, Maurycy Makowski 77 - Adam Jankowski 2, Kuba Kucharski 39
Polonia: 1. Daniel Burak - 5. Filip Majchrzak, 6. Jan Jankowiak, 7. Ignacy Ucinek, 11. Antoni Kaus, 16. Aleksander Bajer, 17. Marcel Łuczak, 19. Jeremiasz Wesołowski, 29. Giovani Henriquez-Gajda, 31. Mateusz Szklarski, 99. Adam Jankowski. Grali także: 9. Mikołaj Borczyk, 20. Adam Peiner, 23. Kuba Kucharski, 66. Krzysztof Kaźmierczak. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Łukasz Żegleń.
Mecz rozpoczął się dla naszego zespołu bardzo dobrze i po świetnej akcji Polonistów na prowadzenie wyprowadził Adam Jankowski. Następnie gra się wyrównała i przenosi do środka pola. Górnik wyrównał po uderzeniu z dystansu pod samą poprzeczkę. Koniec piewszej połowy to jednak cios ze strony Polonistów. W polu karnym fantastycznie zachował się Kucharski, dając Polonii prowadzenie.
W drugiej połowie Górnik ruszył do huraganowych ataków, a Polonia wydawała się zagubiona, co rywale wykorzystali zdobywając bramkę wyrównującą. Następnie gra znów się wyrównała, a zespoły walczyły mocno o każdą piłkę. Pierwszą "piłkę meczową" miała Polonia, lecz decyzji o strzale zabrakło jednemu z naszych napastników. Na prowadzenie Górnik wyszedł trzy minuty przed końcem meczu. Polonia chcąc atakować naraziła się na kontrataki, co Górnicy wykorzystali ustalajac wynik końcowy spotkoania na 4:2.
Polonia 2011 II: 1. liga okregowa C2, gr. Poznań 1
14 września 2024, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska
Polonia II Środa Wielkopolska 0:3 (0:2) Avia Kamionki
Mateusz Ciaciuch-Wegner 8, Paweł Jakubowski 37, Tomasz Ciesla 55
Polonia: 1. Daniel Burak - 4. Szymon Kiciński, 5. Filip Majchrzak, 9. Mikołaj Borczyk, 11. Antoni Kaus, 14. Ksawery Duchała, 17. Jeremiasz Wesołowski, 20. Adam Peiner, 21. Krzysztof Kaźmierczak, 22. Igor Nowak, 23. Kuba Kucharski. Grali także: 2. Jakub Ciesielski, 3. Hubert Kurka, 16. Stanisław Gorgolewski, 25. Jędrzej Słomczyński, 32. Piotr Pawlaczyk, 99. Marcel Nowaczyk. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Kornel Ladrowski.
W sobotę trampkarze młodsi rozegrali mecz ligowy z Avią Kamionki. Mimo mocnych opadów deszczu i silnego wiatru zawodnicy obu drużyn stworzyli dobre widowisko. Pierwsza połowa jak i cały mecz obfitował w sytuacje bramkowe z obu stron. Poloniści starali się kontrolować grę, tworzyć wielopodaniowe akcje, lecz brakowało im konkretnych sytuacji pod bramką, natomiast Avia bardzo dobrze broniła i była niebezpieczna w kontratakach, po których zdobyła dwie bramki. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Poloniści dążyli do bramki wyrównującej, lecz to Avia zdobyła trzecią bramkę zamykając tym samym mecz.
Najnowsze aktualności
-
18.10.2023
Aktywna niedziela orlików (2014)
W niedzielę zespół orlików młodszych rozegrał dwa turnieje ligowe Wielkopolskiego ZPN. Pierwszy z nich odbył się w Środzie Wielkopolskiej, gdzie naszym młodym zawodnikom przyszło zmierzyć się z Avią Kamionki i Wartą Śrem. Chłopcy pokazali co potrafią, tworzyli miłe dla oka sytuacje zwieńczone zdobytymi golami. Druga część drużyny pojechała do Kórnika. Tam mieli okazje zagrać z Kotwicą Kórnik, Wartą Śrem, Spartą Sklejka Orzechowo oraz Kłosem Zaniemyśl. Niestety kontuzja palca naszego bramkarza w pierwszym meczu wykluczyła go z gry między słupkami, a godnie zastąpił go nasz obrońca. Chłopcy stosowali wysoki pressing, świetnie przechwytywali piłkę i zdobyli efektowne bramki.
-
18.10.2023
Transmisja ze Stargardu
Oczywiście ze spotkania trzynastej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Błękitnymi Stargard przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 11:45.
-
18.10.2023
Orlicy grali w Śremie (2013)
W sobotnie południe zespół orlików E1 Polonii Środa Wielkopolska (2013) rozegrał na boiskach ze sztuczną nawierzchnią w Śremie mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy Polonii rywalizowali z zespołami Warty Śrem, UKS Śrem, Avii Kamionki oraz Orlika Miłosław.
-
17.10.2023
Pewne zwycięstwo z Avią (2013)
W meczu I ligi okręgowej młodzików świetnie spisują się orlicy starsi Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Drzewieckiego odnotowali kolejne zwycięstwo ze starszymi kolegami, tym razem pokonując 6:3 Avię Kamionki. Hat tricka ustrzelił Karol Maleszka, dwie bramki dołożył Jakub Przybyłek, a raz do siatki rywali trafił Paweł Szumski. Polonia zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli.
-
17.10.2023
SMS APR Ślesin pokonany (2012)
Polonia Środa 2012 odniosła kolejne bardzo ważne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Miłosza Chojnackiego na swoim boisku wygrali z SMS AP Reissa Ślesin 2:0 (0:0) po dwóch golach Witolda Chojnackiego.
-
17.10.2023
Zwycięstwo z Orlikiem Miłosław (2005)
W niedzielę 15.10.2023 o godz. 10.00. na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Orlika Miłosław. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 8-0. Bramki dla Polonii strzelili: Michał Bańkowski - 2, Adrian Olejniczak - 2, Jakub Łoda - 1, Kuba Jankowski - 1, Dominik Wojtkowiak - 1, Maksym Trehub - 1.
-
17.10.2023
Trzy punkty z GKS-em
Zespół rezerw Polonii Środa w kolejnym meczu ligowym mierzył się w Dopiewie z tamtejszym GKS-em.
-
17.10.2023
Komplet punktów młodzików (2011)
Młodzicy starsi Polonii Środa Wielkopolska wygrali oba weekendowe spotkania ligowe. Pierwsza drużyna po ciekawym widowisku wygrała 3:2 (2:2) z Avią Kamionki. Poloniści po trzynastu minutach przegrywali 0:2, ale szybko złapali kontakt, a następnie odwrócili losy meczu i wywalczyli trzy punkty. Drugi zespół również źle wszedł w mecz II ligi okręgowej z Błękitnymi Psary Polskie, ale mimo to potrafił wywalczyć trzy punkty. Polonia II wygrała 6:3, a hat tricka zdobył Marcel Łuczak.


























































