16.09.2024
Trampkarze bez punktów (2011)
Mimo walki i wyrównanego meczu nie udało się zdobyć punktów Polonii 2011 w starciu z Górnikiem Konin. Poloniści prowadzili do przerwy 2:1 po bramkach Adama Jankowskiego oraz Kuby Kucharskiego, ale tuż po przerwie Górnik wyrównał. Decydujące dwa gole padły w ostatnich pięciu minutach spotkania. Drugi zespół na własnym boisku przegrał 0:3 (0:2) z Avią Kamionki.
Polonia 2011: 1. liga wojewódzka C2
15 września 2024, godz. 10:00 - Konin
Górnik Konin 4:2 (1:2) Polonia Środa Wielkopolska
Marcel Prusak 16, 42, 79, Maurycy Makowski 77 - Adam Jankowski 2, Kuba Kucharski 39
Polonia: 1. Daniel Burak - 5. Filip Majchrzak, 6. Jan Jankowiak, 7. Ignacy Ucinek, 11. Antoni Kaus, 16. Aleksander Bajer, 17. Marcel Łuczak, 19. Jeremiasz Wesołowski, 29. Giovani Henriquez-Gajda, 31. Mateusz Szklarski, 99. Adam Jankowski. Grali także: 9. Mikołaj Borczyk, 20. Adam Peiner, 23. Kuba Kucharski, 66. Krzysztof Kaźmierczak. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Łukasz Żegleń.
Mecz rozpoczął się dla naszego zespołu bardzo dobrze i po świetnej akcji Polonistów na prowadzenie wyprowadził Adam Jankowski. Następnie gra się wyrównała i przenosi do środka pola. Górnik wyrównał po uderzeniu z dystansu pod samą poprzeczkę. Koniec piewszej połowy to jednak cios ze strony Polonistów. W polu karnym fantastycznie zachował się Kucharski, dając Polonii prowadzenie.
W drugiej połowie Górnik ruszył do huraganowych ataków, a Polonia wydawała się zagubiona, co rywale wykorzystali zdobywając bramkę wyrównującą. Następnie gra znów się wyrównała, a zespoły walczyły mocno o każdą piłkę. Pierwszą "piłkę meczową" miała Polonia, lecz decyzji o strzale zabrakło jednemu z naszych napastników. Na prowadzenie Górnik wyszedł trzy minuty przed końcem meczu. Polonia chcąc atakować naraziła się na kontrataki, co Górnicy wykorzystali ustalajac wynik końcowy spotkoania na 4:2.
Polonia 2011 II: 1. liga okregowa C2, gr. Poznań 1
14 września 2024, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska
Polonia II Środa Wielkopolska 0:3 (0:2) Avia Kamionki
Mateusz Ciaciuch-Wegner 8, Paweł Jakubowski 37, Tomasz Ciesla 55
Polonia: 1. Daniel Burak - 4. Szymon Kiciński, 5. Filip Majchrzak, 9. Mikołaj Borczyk, 11. Antoni Kaus, 14. Ksawery Duchała, 17. Jeremiasz Wesołowski, 20. Adam Peiner, 21. Krzysztof Kaźmierczak, 22. Igor Nowak, 23. Kuba Kucharski. Grali także: 2. Jakub Ciesielski, 3. Hubert Kurka, 16. Stanisław Gorgolewski, 25. Jędrzej Słomczyński, 32. Piotr Pawlaczyk, 99. Marcel Nowaczyk. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Kornel Ladrowski.
W sobotę trampkarze młodsi rozegrali mecz ligowy z Avią Kamionki. Mimo mocnych opadów deszczu i silnego wiatru zawodnicy obu drużyn stworzyli dobre widowisko. Pierwsza połowa jak i cały mecz obfitował w sytuacje bramkowe z obu stron. Poloniści starali się kontrolować grę, tworzyć wielopodaniowe akcje, lecz brakowało im konkretnych sytuacji pod bramką, natomiast Avia bardzo dobrze broniła i była niebezpieczna w kontratakach, po których zdobyła dwie bramki. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Poloniści dążyli do bramki wyrównującej, lecz to Avia zdobyła trzecią bramkę zamykając tym samym mecz.
Najnowsze aktualności
-
20.11.2023
CLJ U-15: Zwycięstwo na zakończenie (2009)
W niedzielę w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo! Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego na wyjeździe pokonali 2:1 (1:0) Pogoń Szczecin 2010. Tym zwycięstwem nasz zespół pożegnał się z CLJ, którą zakończył na 7. miejscu. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Franciszek Błaszyk oraz Antoni Staszak.
-
20.11.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (18/19.11.2023)
Komplet punktów zainkasowali młodzicy młodsi (2012) po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 z Zawiszą Dolsk. Remisami zakończyły się oba domowe mecze Polonii. Trampkarze młodsi zremisowali na zakończenie rozgrywek z Sucharami Suchy Las 2:2, zaś mecz młodzików starszych z Zawiszą Dolsk zakończył się remisem 4:4.
Zespół trampkarzy starszych 2009 w sobotę wziął udział w eliminacjach halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Złotowie. Polonia wygrała wszystkie swoje mecze i zakwalifikowała się do dalszego etapu! W niedzielę w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo! Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego na wyjeździe pokonali 2:1 Pogoń Szczecin 2010. Tym zwycięstwem nasz zespół pożegnał się z CLJ, którą zakończył na 7. miejscu. Bramki na wagę trzech punktów strzelili dzisiaj Franciszek Błaszyk oraz Antoni Staszak.
-
19.11.2023
Remis w śniegu
W niedzielny poranek drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska rozegrał ostatnie domowe spotkanie w rundzie jesiennej. Rywalem polonistów był LKS Ślesin a spotkanie odbywało się w typowo zimowej scenerii przy intensywnie padającym śniegu.
-
18.11.2023
Lider pokonany
W sobotę 18 listopada piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku lidera trzecioligowych rozgrywek i jedyny do tej pory nie pokonany klub w naszej grupie trzeciej ligi – Świt Skolwin.
-
17.11.2023
Transmisja meczu ze Świtem
W sobotę 18 listopada podejmujemy na własnym boisku lidera trzecioligowych rozgrywek Świt Skolwin Szczecin. Z tego spotkania przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 12:45.
-
16.11.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (18/19.11.2023)
W weekend rozegranych zostanie ostatnich pięć meczów akademii w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024.
W sobotę na gminnych boiskach w Topoli i Zielnikach zostaną rozegrane dwa spotkania. W zaległym meczu ligi wojewódzkiej Polonia 2010 zmierzy się z Sucharami Suchy Las o godzinie 10:00. O 13:00 Polonia 2011 zagra z MKS Trzemeszno. Dziewczyny oraz zespół młodzików młodszych 2012 zagrają na wyjazdach.
W niedzielę ostatni mecz w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zagra Polonia 2009. W Szczecinie podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego stawią czoła Pogoni Szczecin 2010. Stawką meczu jest 7. miejsce w tabeli końcowej.
-
14.11.2023
Czwarte miejsce w Ustroniu Morskim (2008)
W dniach 10-12 listopada zespół juniorów Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2008) przebywał w Ustroniu Morskim, gdzie wziął udział w turnieju piłkarskim DoitPlay. Wzięło w nim udział sześć zespołów, które rywalizowały w systemie każdy z każdym. Najlepszym zespołem był ukraiński Szachtar Donieck, który przez cały turniej nie stracił żadnej bramki, natomiast Poloniści zajęli czwarte miejsce.
-
14.11.2023
Trzy gry żaków (2015)
Niedziela była bardzo intensywna dla rocznika 2015, który miał zaplanowane tego dnia aż trzy gry. Grupa czerwona i biała rywalizowały w Śremie z miejscową Wartą w ramach gry kontrolnej, natomiast grupa biała odrabiała odwołany wcześniej turniej w ramach ostatniej kolejki rozgrywek Wielkopolskiego ZPN, który w pierwotnym terminie został odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne.


























































