OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.09.2024

Trampkarze bez punktów (2011)

Mimo walki i wyrównanego meczu nie udało się zdobyć punktów Polonii 2011 w starciu z Górnikiem Konin. Poloniści prowadzili do przerwy 2:1 po bramkach Adama Jankowskiego oraz Kuby Kucharskiego, ale tuż po przerwie Górnik wyrównał. Decydujące dwa gole padły w ostatnich pięciu minutach spotkania. Drugi zespół na własnym boisku przegrał 0:3 (0:2) z Avią Kamionki.

Polonia 2011: 1. liga wojewódzka C2
15 września 2024, godz. 10:00 - Konin
Górnik Konin 4:2 (1:2) Polonia Środa Wielkopolska
Marcel Prusak 16, 42, 79, Maurycy Makowski 77 - Adam Jankowski 2, Kuba Kucharski 39

Polonia: 1. Daniel Burak - 5. Filip Majchrzak, 6. Jan Jankowiak, 7. Ignacy Ucinek, 11. Antoni Kaus, 16. Aleksander Bajer, 17. Marcel Łuczak, 19. Jeremiasz Wesołowski, 29. Giovani Henriquez-Gajda, 31. Mateusz Szklarski, 99. Adam Jankowski. Grali także: 9. Mikołaj Borczyk, 20. Adam Peiner, 23. Kuba Kucharski, 66. Krzysztof Kaźmierczak. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Łukasz Żegleń.

Mecz rozpoczął się dla naszego zespołu bardzo dobrze i po świetnej akcji Polonistów na prowadzenie wyprowadził Adam Jankowski. Następnie gra się wyrównała i przenosi do środka pola. Górnik wyrównał po uderzeniu z dystansu pod samą poprzeczkę. Koniec piewszej połowy to jednak cios ze strony Polonistów. W polu karnym fantastycznie zachował się Kucharski, dając Polonii prowadzenie.

W drugiej połowie Górnik ruszył do huraganowych ataków, a Polonia wydawała się zagubiona, co rywale wykorzystali zdobywając bramkę wyrównującą. Następnie gra znów się wyrównała, a zespoły walczyły mocno o każdą piłkę. Pierwszą "piłkę meczową" miała Polonia, lecz decyzji o strzale zabrakło jednemu z naszych napastników. Na prowadzenie Górnik wyszedł trzy minuty przed końcem meczu. Polonia chcąc atakować naraziła się na kontrataki, co Górnicy wykorzystali ustalajac wynik końcowy spotkoania na 4:2.


Polonia 2011 II: 1. liga okregowa C2, gr. Poznań 1
14 września 2024, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska
Polonia II Środa Wielkopolska 0:3 (0:2) Avia Kamionki
Mateusz Ciaciuch-Wegner 8, Paweł Jakubowski 37, Tomasz Ciesla 55

Polonia: 1. Daniel Burak - 4. Szymon Kiciński, 5. Filip Majchrzak, 9. Mikołaj Borczyk, 11. Antoni Kaus, 14. Ksawery Duchała, 17. Jeremiasz Wesołowski, 20. Adam Peiner, 21. Krzysztof Kaźmierczak, 22. Igor Nowak, 23. Kuba Kucharski. Grali także: 2. Jakub Ciesielski, 3. Hubert Kurka, 16. Stanisław Gorgolewski, 25. Jędrzej Słomczyński, 32. Piotr Pawlaczyk, 99. Marcel Nowaczyk. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Kornel Ladrowski.

W sobotę trampkarze młodsi rozegrali mecz ligowy z Avią Kamionki. Mimo mocnych opadów deszczu i silnego wiatru zawodnicy obu drużyn stworzyli dobre widowisko. Pierwsza połowa jak i cały mecz obfitował w sytuacje bramkowe z obu stron. Poloniści starali się kontrolować grę, tworzyć wielopodaniowe akcje, lecz brakowało im konkretnych sytuacji pod bramką, natomiast Avia bardzo dobrze broniła i była niebezpieczna w kontratakach, po których zdobyła dwie bramki. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Poloniści dążyli do bramki wyrównującej, lecz to Avia zdobyła trzecią bramkę zamykając tym samym mecz.

Najnowsze aktualności

  • 02.04.2024

    Remis z AP Reissa (2009)

    W czwartej kolejce ligi profesjonalnej C1 Polonia rozegrała swój pierwszy mecz w roli gospodarza. Na boisku CTP 1 padł remis 1:1 (1:1). Pierwsi do siatki trafili Poloniści, a autorem bramki był Antoni Łukaszewski. Radość nie trwała długo, bo już po dwóch minutach goście doprowadzili do remisu.

  • 02.04.2024

    Towarzysko z Dunkami (Juniorki)

    W piątek juniorki Polonii udały się do Opalenicy, aby rozegrać dwa mecze kontrolne z duńskim zespołem Nykøbing FC U16, który przebywał w tym czasie na obozie. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem drużyny z Danii - 8:3 oraz 9:2.

  • 30.03.2024

    Trzy bramki w Świnoujściu

    W Wielką Sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Świnoujścia na mecz z miejscową Flotą. Spotkanie ważne dla obu ekip. Średzka drużyna chciała podtrzymać dobrą passę zwycięstw, a walcząca o utrzymanie Flota łaknęła punktów jak kania dżdżu.

  • 29.03.2024

    Polonia ze zmiennym szczęściem (2011)

    Ze zmiennym szczęściem w czwartek radzili sobie młodzicy Polonii (rocznik 2011). Pierwsza drużyna nie bez kłopotów wygrała z Wartą Śrem 7:3 (2:1), a ważny okazał się fragment gry, kiedy to Giovani Henriquez-Gajda strzelił trzy bramki w przeciągu 7 minut. Druga drużyna na boisku w Topoli przegrała 2:4 z Koziołkiem Poznań. Choć nasz zespół długimi fragmentami utrzymywał się dłużej przy piłce to nie przełożyło się to na zdobycz bramkową.

  • 29.03.2024

    Pierwszy punkt juniorów (2008)

    W 3. kolejce ligi profesjonalnej juniorów B1 zespół Polonii Środa 2008 wywalczył swój pierwszy punkt. Drużyna prowadzona przez Przemysława Otuszewskiego i Marcina Duchałę wywiozła remis z Leszna, gdzie zmierzyła się ze swoją imienniczką - Polonią. Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Gabriel Baszczyński (33') oraz Serhii Pankratov (84').

  • 29.03.2024

    Akademia: Raport z rozgrywek (27/28.03.2024)

    Środa i czwartek obfitowały w mecze ligowe akademii, które przyniosły wiele emocji! Spośród dziewięciu meczów Poloniści wygrali cztery, a trzy zakończyły się remisem. Zwycięską passę kontynuują trampkarze z rocznika 2010, którzy tym razem pokonali 4:0 Polonię 1912 Leszno. Komplet punktów mają także młodzicy starsi 2011 (7:3 z Wartą Śrem), młodzicy młodsi 2012 (5:3 z Obrą 1912 Kościan), a także orlicy starsi 2013 (3:1 z Avią Kamionki w rozgrywkach młodzików). Dzięki remisom pierwsze punkty w ligach profesjonalnych zdobyły Polonia 2008 oraz Polonia 2009.

  • 28.03.2024

    Wysoki remis trampkarzy (2010)

    W środowy wieczór zespół trampkarzy Polonii II Środa Wielkopolska (rocznik 2010) na boisku CTP 1 podejmował Unię Swarzędz. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, było pełne bramek i zwrotów akcji. Poloniści trzy razy obejmowali prowadzenie, ale goście z każdym razem wyrównywali, by po przerwie prowadzić dwoma golami. Nasz zespół walczył jednak do końca i zdołał wyrównać, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 5:5 (3:3).

  • 27.03.2024

    Wielka Sobota w Świnoujściu

    W Wielką Sobotę przyjdzie się piłkarzom Polonii Środa Wielkopolska udać do Świnoujścia aby zagrać kolejne spotkanie ligowe. Rywalem średzkiej ekipy będzie miejscowa Flota. Ostatni raz na stadionie Floty poloniści gościli 27 lat temu w meczu 24. kolejki sezonu 1996/97. Wtedy spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W Świnoujściu z Flotą ekipa Polonii Środa grała także w sezonie 2020/21 ale wtedy ten mecz nie odbywał się na stadionie Floty tylko na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Świnoujściu.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.