OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.09.2024

Trampkarze bez punktów (2011)

Mimo walki i wyrównanego meczu nie udało się zdobyć punktów Polonii 2011 w starciu z Górnikiem Konin. Poloniści prowadzili do przerwy 2:1 po bramkach Adama Jankowskiego oraz Kuby Kucharskiego, ale tuż po przerwie Górnik wyrównał. Decydujące dwa gole padły w ostatnich pięciu minutach spotkania. Drugi zespół na własnym boisku przegrał 0:3 (0:2) z Avią Kamionki.

Polonia 2011: 1. liga wojewódzka C2
15 września 2024, godz. 10:00 - Konin
Górnik Konin 4:2 (1:2) Polonia Środa Wielkopolska
Marcel Prusak 16, 42, 79, Maurycy Makowski 77 - Adam Jankowski 2, Kuba Kucharski 39

Polonia: 1. Daniel Burak - 5. Filip Majchrzak, 6. Jan Jankowiak, 7. Ignacy Ucinek, 11. Antoni Kaus, 16. Aleksander Bajer, 17. Marcel Łuczak, 19. Jeremiasz Wesołowski, 29. Giovani Henriquez-Gajda, 31. Mateusz Szklarski, 99. Adam Jankowski. Grali także: 9. Mikołaj Borczyk, 20. Adam Peiner, 23. Kuba Kucharski, 66. Krzysztof Kaźmierczak. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Łukasz Żegleń.

Mecz rozpoczął się dla naszego zespołu bardzo dobrze i po świetnej akcji Polonistów na prowadzenie wyprowadził Adam Jankowski. Następnie gra się wyrównała i przenosi do środka pola. Górnik wyrównał po uderzeniu z dystansu pod samą poprzeczkę. Koniec piewszej połowy to jednak cios ze strony Polonistów. W polu karnym fantastycznie zachował się Kucharski, dając Polonii prowadzenie.

W drugiej połowie Górnik ruszył do huraganowych ataków, a Polonia wydawała się zagubiona, co rywale wykorzystali zdobywając bramkę wyrównującą. Następnie gra znów się wyrównała, a zespoły walczyły mocno o każdą piłkę. Pierwszą "piłkę meczową" miała Polonia, lecz decyzji o strzale zabrakło jednemu z naszych napastników. Na prowadzenie Górnik wyszedł trzy minuty przed końcem meczu. Polonia chcąc atakować naraziła się na kontrataki, co Górnicy wykorzystali ustalajac wynik końcowy spotkoania na 4:2.


Polonia 2011 II: 1. liga okregowa C2, gr. Poznań 1
14 września 2024, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska
Polonia II Środa Wielkopolska 0:3 (0:2) Avia Kamionki
Mateusz Ciaciuch-Wegner 8, Paweł Jakubowski 37, Tomasz Ciesla 55

Polonia: 1. Daniel Burak - 4. Szymon Kiciński, 5. Filip Majchrzak, 9. Mikołaj Borczyk, 11. Antoni Kaus, 14. Ksawery Duchała, 17. Jeremiasz Wesołowski, 20. Adam Peiner, 21. Krzysztof Kaźmierczak, 22. Igor Nowak, 23. Kuba Kucharski. Grali także: 2. Jakub Ciesielski, 3. Hubert Kurka, 16. Stanisław Gorgolewski, 25. Jędrzej Słomczyński, 32. Piotr Pawlaczyk, 99. Marcel Nowaczyk. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Kornel Ladrowski.

W sobotę trampkarze młodsi rozegrali mecz ligowy z Avią Kamionki. Mimo mocnych opadów deszczu i silnego wiatru zawodnicy obu drużyn stworzyli dobre widowisko. Pierwsza połowa jak i cały mecz obfitował w sytuacje bramkowe z obu stron. Poloniści starali się kontrolować grę, tworzyć wielopodaniowe akcje, lecz brakowało im konkretnych sytuacji pod bramką, natomiast Avia bardzo dobrze broniła i była niebezpieczna w kontratakach, po których zdobyła dwie bramki. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Poloniści dążyli do bramki wyrównującej, lecz to Avia zdobyła trzecią bramkę zamykając tym samym mecz.

Najnowsze aktualności

  • 15.04.2024

    Grad goli w Zaniemyślu (2013)

    Świetną skutecznością wykazali się w sobotę orlicy starsi Polonii (rocznik 2013), którzy rywalizują w I lidze okręgowej młodzików młodszych. Nasz zespół wygrał aż 14:1 (3:1) z Kłosem Zaniemyśl, a łupem strzeleckim podzieliło się ośmiu zawodników.

  • 15.04.2024

    Wysoka porażka z Pogonią (2012)

    W sobotę wystartowały rozgrywki II ligi okręgowej młodzików młodszych, w której rywalizuje Polonia 2012 II. Nasz zespół w swoim pierwszym meczu przegrał 1:6 (0:4) z Pogonią Książ Wielkopolski, a jedyną bramkę strzelił Nikodem Mazurczak.

  • 15.04.2024

    Młodzicy rozgromili wicelidera! (2012)

    W sobotę bardzo dobry mecz rozegrała Polonia 2012, która na płycie głównej średzkiego stadionu pokonała dotychczasowego wicelidera rozgrywek I ligi wojewódzkiej Olimpię Koło aż 9:1! Świetną skutecznością popisał się tego dnia strzelec aż pięciu goli - Witold Chojnacki. Dorobek strzelecki uzupełnili Jeremi Sójka - dwa gole, Franciszek Ratajczak oraz zawodnik gości, który trafił do własnej bramki. Polonia zajmuje drugie miejsce ze stratą trzech punktów do Polonii 1912 Leszno.

  • 15.04.2024

    Młodzicy na zwycięskiej ścieżce (2011)

    Doskonałą passę kontynuują młodzicy starsi Polonii (rocznik 2011) w rozgrywkach I ligi okręgowej. Zespół prowadzony przez Kamila Kudłę i Kornela Ladrowskiego wygrał czwarty kolejny mecz i z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli. W sobotę nasz zespół pokonał na wyjeździe Kotwicę Kórnik 8:3 (5:0). Druga drużyna nie miała w weekend szczęścia i mimo wielu okazji strzeleckich przegrała 1:4 (1:2) z Lechią Kostrzyn.

  • 15.04.2024

    Zwycięstwo z Liderem Swarzędz (2010)

    Druga drużyna trampkarzy młodszych (rocznik 2010) odniosła swoje drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Podopieczni Patryka Słomczyńskiego wygrali na boisku CTP 2 z Liderem Swarzędz 4:2 (3:1), choć to goście jako pierwszy objęli prowadzenie. Poloniści przesunęli się na 3. miejsce w tabeli I ligi okręgowej.

  • 15.04.2024

    Z Grębaninem na szóstkę (2010)

    Piąte zwycięstwo w piątym meczu ligi profesjonalnej C2 odnieśli trampkarze młodsi Polonii (rocznik 2010)! Podopieczni Marcina Łopusińskiego i Marcina Grabowskiego pokonali na płycie głównej Stadionu Średzkiego zespół GKS-u Grębanin 6:0 (2:0). Poloniści z kompletem punktów plasują się na pierwszym miejscy o trzy punkty wyprzedzając UKS AP Reissa Jarocin oraz UKS AP Reissa Ślesin.

  • 15.04.2024

    Niespodzianka w Poznaniu! (2009)

    Miłą niespodziankę sprawili w sobotę trampkarze starsi Polonii (rocznik 2009), którzy w wyjazdowym meczu ligi profesjonalnej C1 pokonali drużynę Lecha Poznań 2010. Gospodarze zaczęli od szybkiego prowadzenia, które jeszcze przed przerwą podwyższyli. Średzcy zawodnicy nie poddali się jednak i w drugiej części odrobili straty z nawiązką! Najpierw w 52. i 70. minucie Poloniści doprowadzili do remisu, a w 76. minucie decydujący cios zadał Filip Staszak, zapewniając naszej drużynie ważne trzy punkty!

  • 15.04.2024

    Porażka w ostatnich minutach (2008)

    Dwa mecze w niedzielę rozegrali juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska. Najpierw pierwszy zespół po wyrównanym i ciekawym spotkaniu przegrał 1:3 (0:0) z AP Reissa Poznań, choć wynik do ostatnich chwil pozostawał kwestią otwartą. Wynik meczu gościu ustalili w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Gabriel Baszczyński. Po tym meczu w Zielnikach piłkarską wiosnę zainaugurowała druga drużyna składająca się z zawodników z roczników 2008 oraz 2009. Poloniści pewnie wygrali 6:0 (2:0) z Wiarą Lecha Poznań/Robakowo, przeważając przez cały mecz. Do bramki trafiali Szymon Zając - trzy gole, Bartosz Szwałek - dwa gole oraz Mikołaj Świdurski.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.