21.03.2023
Towarzysko ze Stalą (2010)W sobotni poranek młodzi Poloniści gościli na własnym boisku zespół z Pleszewa. Była to pierwsza gra pomiędzy tymi drużynami.
Pierwsze minuty pokazywały że będzie to wyrównany pojedynek, ponieważ gra toczyła się w środkowej fazie boiska, a żadna z drużyn nie uzyskała optycznej przewagi. Do głosu zaczęli dochodzić Poloniści którzy zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce ale brakowało zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Natomiast drużyna z Pleszewa nastawiła się na kontry, gdzie ten aspekt funkcjonował u nich bardzo dobrze. Potwierdzeniem tego były strzelone bramki w 15 i 20 minucie. Stal była tego dnia bardzo skuteczna i wykorzystała swoje sytuacje, czego potwierdzeniem była strzelona trzecia bramka strzelona w końcówce pierwszej połowy.
Po zmianie stron młodzi piłkarze Polonii konsekwentnie próbowali rozgrywać piłkę już od strefie niskiej. Kilka stworzonych sytuacji po stronie Naszych zawodników mogło się podobać, ze względu na dużą liczbę podań i wymienność pozycji. Chłopacy z Pleszewa, bardzo dobrze dysponowani, przeprowadzali bardzo szybkie kontrataki i byli bardzo skuteczni i nie mieli problemu ze strzelaniem kolejnych bramek i wynik spotkania uległ zmianie na 6:0. Wtedy jednak Polonia odpowiedziała szybko dwiema bramkami, a mecz stał się jeszcze bardziej otwarty. Gra kontrolna zakończyła się wynikiem 8:4.
Ozdobą tego spotkania była bramka zawodnika Stali Pleszew który popisał się ładnym strzałem z dystansu kierując piłkę w sam górny narożnik bramki.
Podsumowując, obie drużyny wyniosły z tej gry dużo pozytywnych aspektów i z pewnością ten sparing jest doskonałym materiałem do analizy i wyciągnięcia odpowiednich wniosków.
Polonia wystąpiła w składzie: Stefański, Tkaczyk, Ignaszewski, Hypki, Pasternak, Kurkowiak, Buczma, Cichosz, Leżała, Górliński, Stachowiak, Smoliński, Poloszyk, Kaczmarek
Najnowsze aktualności
-
03.10.2012
III liga: Bez goli w Kleczewie
Dzisiaj odbyło się zaległe spotkanie 1. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Na boisku w Kleczewie miejscowy Sokół bezbramkowo zremisował z Lubońskim KS Fogo Luboń.
-
03.10.2012
Zmiana terminu meczu Polonia II - Orkan Działyń
Uległ zmianie termin rozegrania najbliższego meczu poznańskiej klasy A grupy I pomiędzy drugim zespołem Polonii Środa Wielkopolska, a Orkanem Działyń.
-
03.10.2012
Górnik Konin przyjeżdża do Środy
W najbliższą niedzielę piłkarze Polonii Środa o raz czwarty w tym sezonie zagrają na własnym boisku. Przeciwnikiem średzkiego zespołu będzie ostatnia drużyna tabeli Górnik Konin.
-
03.10.2012
Weekend w Polonii odc. IV
Zapraszamy do obejrzenia czwartego odcinka naszego nowego cotygodniowego magazynu "Weekend w Polonii".
-
02.10.2012
Mecz z Unią Swarzędz przełożony
Uległa zmianie data i godzina rozpoczęcia meczu 12. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Unią Swarzędz, a Polonią Środa Wielkopolska.
-
02.10.2012
Już prawie pól roku bez zwycięstwa
Już prawie pół roku trwa czarna passa średzkich piłkarzy w spotkaniach wyjazdowych. W ostatnią sobotę poloniści przegrali w Trzciance z Lubuszaninem 0:1 i nie przerwali złej serii.
-
02.10.2012
Czy Polonia pokona Górnika Konin?
Zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w nowej sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku. Tradycyjnie pytamy Was o zwycięzcę najbliższego meczu Polonii Środa Wielkopolska.
-
02.10.2012
Bądź z nami! Kibicuj!
W najbliższą niedzielę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejny w tym sezonie mecz na własnym boisku. Rywalem średzian będzie Górnik Konin.























































