21.03.2023
Towarzysko ze Stalą (2010)W sobotni poranek młodzi Poloniści gościli na własnym boisku zespół z Pleszewa. Była to pierwsza gra pomiędzy tymi drużynami.
Pierwsze minuty pokazywały że będzie to wyrównany pojedynek, ponieważ gra toczyła się w środkowej fazie boiska, a żadna z drużyn nie uzyskała optycznej przewagi. Do głosu zaczęli dochodzić Poloniści którzy zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce ale brakowało zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Natomiast drużyna z Pleszewa nastawiła się na kontry, gdzie ten aspekt funkcjonował u nich bardzo dobrze. Potwierdzeniem tego były strzelone bramki w 15 i 20 minucie. Stal była tego dnia bardzo skuteczna i wykorzystała swoje sytuacje, czego potwierdzeniem była strzelona trzecia bramka strzelona w końcówce pierwszej połowy.
Po zmianie stron młodzi piłkarze Polonii konsekwentnie próbowali rozgrywać piłkę już od strefie niskiej. Kilka stworzonych sytuacji po stronie Naszych zawodników mogło się podobać, ze względu na dużą liczbę podań i wymienność pozycji. Chłopacy z Pleszewa, bardzo dobrze dysponowani, przeprowadzali bardzo szybkie kontrataki i byli bardzo skuteczni i nie mieli problemu ze strzelaniem kolejnych bramek i wynik spotkania uległ zmianie na 6:0. Wtedy jednak Polonia odpowiedziała szybko dwiema bramkami, a mecz stał się jeszcze bardziej otwarty. Gra kontrolna zakończyła się wynikiem 8:4.
Ozdobą tego spotkania była bramka zawodnika Stali Pleszew który popisał się ładnym strzałem z dystansu kierując piłkę w sam górny narożnik bramki.
Podsumowując, obie drużyny wyniosły z tej gry dużo pozytywnych aspektów i z pewnością ten sparing jest doskonałym materiałem do analizy i wyciągnięcia odpowiednich wniosków.
Polonia wystąpiła w składzie: Stefański, Tkaczyk, Ignaszewski, Hypki, Pasternak, Kurkowiak, Buczma, Cichosz, Leżała, Górliński, Stachowiak, Smoliński, Poloszyk, Kaczmarek
Najnowsze aktualności
-
07.10.2012
Rezerwowi pokonali drugi zespół
W sobotnie popołudnie na dolnym boisku Centrum Treningowego Polonia rozegrany został mecz kontrolny pomiędzy zespołem rezerw, a zawodnikami pierwszej drużyny, którzy nie znaleźli się w kadrze na dzisiejsze spotkanie trzeciej ligi z Górnikiem Konin.
-
07.10.2012
Mariusz Kułak drugim trenerem Polonii
Mariusz Kułak dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu Polonii Środa Wielkopolska i został drugim trenerem drużyny.
-
07.10.2012
Żaki uległy Liderowi Swarzędz
W sobotę rano w Swarzędzu swoja piątą kolejkę rozegrały żaki Polonii ŚrodaWlkp. Przeciwnikiem Średzian był Zespół UKS Lider Swarzędz. Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych gdyż od samego rana padał deszcz.
-
07.10.2012
Relacja LIVE! Polonia - Górnik
W dzisiejszym meczu 11. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się na własnym boisku z Górnikiem Konin. Będzie to dobra okazja dla średzian by zainkasować komplet i oddalić się od dolnych rejonów tabeli
-
07.10.2012
Optymizm nie opuszcza fanów
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają jedenasty w tym sezonie mecz ligowy. Przeciwnikiem średzian będzie ostatni w tabeli Górnik Konin. Po porażce w Trzciance średzcy kibice liczą na rehabilitację i zdobycie trzech punktów..
-
06.10.2012
Wyniki sobotnich meczów 9. kolejki klasy A
Dzisiaj rozegrano dwa z siedmiu meczów dziewiątej kolejki poznańskiej klasy A grupy I. W Książu Wielkopolskim, miejscowa Pogoń podzieliła się punktami z Phytopharmem Klęka, a w Kicinie, LKS pokonał 2:1 Błękitnych Owińska.
-
05.10.2012
Zapowiedź 9. kolejki klasy A
Dziewiątą kolejkę ligową rozegrają w najbliższy weekend drużyny poznańskiej klasy A grupy I.
-
06.10.2012
Wyniki sobotnich meczów 11. kolejki III ligi
Poniżej przedstawiamy wyniki sobotnich spotkań 11. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Pierwsza porażkę poniosła Ostrovia 1909 Ostrów, która uległa na własnym boisku Unii Swarzędz 0:1. Ponadto zwycięstwa odniosły drużyny Pogoni Mogilno, Lubońskiego KS Fogo Luboń i Nielby Wągrowiec.






















































