OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

21.01.2016

Towarzysko z KS Polkowice

W najbliższą sobotę 23 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie wicelider III ligi grupy dolnośląsko – lubuskiej KS Polkowice.

Poloniści mają za sobą już prawie dwa tygodnie przygotowań. Pierwszy tydzień który był wprowadzającym w ciężki okres zimowych przygotowań nasz zespół zakończył towarzyskim meczem z juniorami Lecha Poznań. Spotkanie to zakończyło się porażką polonistów jednak należy pamiętać że w meczu tym wystąpiło kilku zawodników testowanych a także część piłkarzy na co dzień występująca w drugim zespole Polonii. Wszyscy oni dostali szansę pokazania się naszemu szkoleniowcowi i przekonania go do siebie aby na dłużej zadomowić się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu. Dzień później poloniści już w bardzo silnym składzie wzięli udział w towarzyskim turnieju halowym Sklejka Cup 2016. Był to na pewno miły przerywnik przygotowań a nasi piłkarze okazali się tam bezkonkurencyjni pewnie wygrywając całą imprezę.

Podczas drugiego tygodnia przygotowań poloniści również korzystali z własnych obiektów. Zajęcia odbywały się na hali sportowej LO w Środzie Wlkp. czy na boisku hokejowym. Ale podopieczni Mariusza Bekasa także po raz drugi tej zimy skorzystali z gościnnych progów Centrum Aktywności gdzie pod okiem doświadczonych trenerów personalnych szlifowali formę. Na zakończenie tego tygodnia pracy sztab szkoleniowy naszego zespołu przewidział kolejny mecz towarzyski. Tym razem właśnie z KS Polkowice.

KS Polkowice to wicelider trzeciej ligi grupy dolnośląsko – lubuskiej. Po 19 meczach podopieczni Jarosława Pedryca mają na swoim koncie 40 punktów na co złożyło się trzynaście zwycięstw, jeden remis i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu z Polkowic to 51 bramek zdobytych i 28 straconych. Najlepszym strzelcem zespołu jest Krzysztof Drzazga który aż 21 razy pokonywał bramkarzy rywali.

Oba zespoły spotkały się już w spotkaniu towarzyskim. Ostatni raz miało to miejsce 19 lutego 2013 roku. Wtedy także na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku Wielkopolskim padł remis 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył wtedy Łukasz Przybyłek.

Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku Wielkopolskim a jego początek zaplanowano na sobotę 23 stycznia na godzinę 12:00.

 

Najnowsze aktualności

  • 23.11.2014

    Galeria zdjęć z meczu barażowego

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z niedzielnego meczu barażowego juniorów młodszych w którym podopieczni Ireneusza Janickiego zremisowali na własnym boisku 1:1 z Wartą Poznań. Zdjęcia wykonał tradycyjnie Czesław Kościelski.

  • 23.11.2014

    Pierwszy mecz na remis (1998/99)

    Pierwsze spotkanie decydujące o awansie do grupy makroregionalnej juniorzy średzkiej  Polonii rozegrali na własnym boisku, a ich rywalem była poznańska Warta.

  • 23.11.2014

    Orlicy starsi powalczą w finałach (2004)

    Orlicy starsi podopieczni Łukasza Kaczałki w piątek wyjechali do Łodzi aby wystąpić w trzydniowym turnieju halowym Hary Cup. Nasi zawodnicy mierzą się tam z zespołami z całej Polski.

  • 23.11.2014

    Skrót meczu z Sokołem

    Zapraszamy do obejrzenia skrótu sobotniego spotkania III ligi pomiędzy zespołami Polonii Środa i Sokoła Kleczew. Przypominamy że po bramkach Igora Jurgi i Krzysztofa Bartoszaka nasz zespół wygrał  ze swym rywalem 2:1 (1:0).

  • 22.11.2014

    Zwycięstwo z Sokołem na zdjęciach

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu 18 kolejki III ligi w którym Polonia Środa pokonała Sokoła Kleczew 2:1 (1:0) po bramkach Igora Jurgi i Krzysztofa Bartoszaka. Zdjęcia wykonał tradycyjnie nasz klubowy fotograf Czesław Kościelski.

  • 22.11.2014

    M. Bekas: Bardzo emocjonujące widowisko

    Po pokonaniu lidera rozgrywek zespołu Sokoła Kleczew o ocenę tego spotkania poprosiliśmy średzkiego szkoleniowca Mariusza Bekasa. Oto co powiedział.

  • 22.11.2014

    Wyniki 18 kolejki III ligi

    Prezentujemy komplet wyników 18 kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej:

  • 22.11.2014

    Lider pokonany

    Sobotnie spotkanie Polonii Środa z liderem rozgrywek Sokołem Kleczew było ostatnim meczem naszych piłkarzy w tym roku. Dzięki wcześniejszym wynikom jakie nasz zespół uzyskał Polonia przed przerwą zimową miała już zapewnione miejsce w górnej połowie tabeli.  Podopieczni Mariusza Bekasa nie zamierzali jednak kalkulować i koniecznie chcieli przełamać niekorzystną passę spotkań z zespołem Sokoła.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.