OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.06.2018

Tomasz Dłużyk odchodzi z Polonii

Z dniem 1 lipca trenerem pierwszego zespołu piłkarzy Polonii Środa przestanie być Tomasz Dłużyk którego na tym stanowisku zastąpi Krzysztof Kapuściński.

Tomasz Dłużyk stanowisko pierwszego szkoleniowca Polonii Środa objął w styczniu 2017 roku. Celem w tamtym sezonie było utrzymanie zespołu w trzeciej lidze. Został on w pełni zrealizowany a poloniści na koniec zajęli 11 lokatę w trzeciej lidze. Dodatkowo nasz zespół wywalczył okręgowy Puchar Polski pokonując w finale Tarnovię Tarnowo Podgórne jak i pierwszy raz w swojej historii Wielkopolski Puchar Polski pokonując w finale Obrę Kościan. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół otrzymał przepustkę do gry w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Niestety tutaj poloniści ulegli ROW Rybnik 1:2. W kolejnym sezonie Polonia miała bić się o awans do wyższej ligi. Niestety ostatecznie nasz zespół zajął w lidze 6 lokatę ze sporą startą do liderującej Elany Toruń. Na osłodę nasz zespół ponownie zdobył okręgowy i Wielkopolski Puchar Polski.

W sumie Tomasz Dłużyk prowadził Polonię w 51 meczach ligowych i w 15 meczach pucharowych. w lidze nasz zespół pod wodzą tego trenera odniósł 25 zwycięstw, zanotował 13 remisów i poniósł 13 porażek. Bilans bramkowy to 84:58. W pucharach Polonia wygrała 14 meczów i przegrała tylko jedno spotkanie – właśnie ze wspomnianym już wcześniej ROW Rybnik.

Trenerowi Tomaszowi Dłużykowi dziękujemy za pracę w naszym Klubie i życzymy powodzenia w dalszej pracy w roli szkoleniowca.

Najnowsze aktualności

  • 12.01.2026

    HPP: Polonia rywalizuje w grupie mistrzowskiej (2013)

    W niedzielę zespół Polonii 2013 rywalizował w pierwszym z dwóch turniejów grupy mistrzowskiej strefy konińskiej o Halowy Puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN. Poloniści w pięciu spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa i zajmują trzecie miejsce ze stratą jednego punktu do dającego awans drugiego miejsca. O awansie do finałów wojewódzkich zdecydują sobotnie zmagania we Wrześni.

  • 06.01.2026

    Futsal: Polonia U-15 nie awansowała do turnieju finałowego (2011)

    Polonia 2011 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. Nasz zespół podczas turnieju rozgrywanego w Gliwicach wywalczył jeden punkt w meczu ze Śląskiem Wrocław, a następnie przegrał z Ruchem Chorzów oraz KT Gliwice.

  • 06.01.2026

    Futsal: Polonia U-19 awansowała do III fazy (2008/2009)

    Polonia 2008/2009 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu! Nasz zespół, który rywalizował z rocznikiem 2007, po zdobyciu sześciu punktów zajął 2. miejsce i wywalczył awans do ostatniego trzeciego etapu eliminacji, który rozgrywany będzie 31 stycznia.

  • 22.12.2025

    Wesołych Świąt

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Polonia Środa Wielkopolska składa wszystkim

    najserdeczniejsze życzenia radości, spokoju i rodzinnego ciepła.

    Niech ten wyjątkowy czas przyniesie odpoczynek, uśmiech oraz chwile, które pozostaną w pamięci na długo.

    W Nowym Roku życzymy pomyślności, zdrowia oraz spełnienia zarówno sportowych, jak i osobistych marzeń.

    Niech nadchodzące miesiące będą pełne sukcesów, pięknych bramek, nowych wyzwań i nieustającej pasji do futbolu.

  • 20.12.2025

    Futsal: Polonia U-17 awansowała do III fazy (2009/2010)

    Polonia 2009/2010 po trzech emocjonujących i wyrównanych spotkaniach wygrała turniej II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali Kobra Arena nasz zespół wygrywał kolejno z Rally Teamem Opole, Polonią 1912 Leszno oraz Dremanem Opole/Komprachcice! Ostatnia III faza eliminacja zaplanowana jest na weekend 17/18 stycznia 2026.

  • 20.12.2025

    Futsal: Polonia U-13 nie awansowała do turnieju finałowego (2013)

    Polonia 2013 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu. Nasz zespół dzielnie rywalizował przez trzy fazy, ale na ostatnim etapie lepsze okazały się zespoły SAF Szczecin 2014, Iskry Kochlice oraz APR Lampart Poznań.

  • 18.12.2025

    M. Rozmarynowski: Zachowajmy pokorę i cierpliwość

    Zapraszamy Was na rozmowę z trenerem Polonii Środa Maciejem Rozmarynowskim w której podsumujemy dokonania naszego zespołu w rundzie jesiennej sezonu 2025/26.

  • 18.12.2025

    Piłkarze mają głos…

    Jesteście ciekawi jak piłkarze Polonii Środa Wlkp. oceniają rundę jesienną sezonu 2025/26 w swoim wykonaniu? Zatem oddajemy naszym piłkarzom…

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.