26.04.2015
T. Bekas: Nareszcie…Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Warty Poznań Tomaszem Bekasem przeprowadzonego tuż po wygranym przez jego zespół meczu z naszą Polonią.
Trenerze można powiedzieć że do trzech razy sztuka. W trzecim meczu o stawkę pomiędzy Wartą, a Polonią udało się Wam zainkasować komplet punktów.
No nareszcie można tak powiedzieć. Mecze kontrolne udawało mi się z bratem wygrywać a w lidze było już gorzej. Pierwszy mecz jesienią dostaliśmy srogie lanie 5:1, w Pucharze Polski był remis ale Polonia była lepsza w rzutach karnych no i dziś wygraliśmy my. Padły więc już wszytki wyniki w tym sezonie w tych naszych pojedynkach braterskich. Dziś udało się w końcu przełamać tego niefarta. Do przerwy bardzo wyrównane zawody i bramka kuriozum dla zespołu Polonii. po przerwie gra mojego zespołu wyglądała już zdecydowanie lepiej czego efektem były dwie strzelone bramki. Cieszymy się z tych trzech punktów bo dzięki nim w tabeli mamy już w sumie ich 50. Myślę że nikt kto na piłce się zna przed sezonem nie spodziewał się że w Poznaniu uda się coś tak fajnego stworzyć. Ja w tych chłopaków wierzyłem od początku i nawet dziś jak przegrywaliśmy w przerwie meczu im powiedziałem że jestem przekonany o tym że uda się odrobić te straty.
Mecz stał na wysokim poziomie, a sporo zamieszania wprowadziła bramka kuriozum bo gdyby pański bramkarz po prostu wpuścił piłkę do bramki bez kontaktu z nią to byłaby ona nie zaliczona gdyż był rzut wolny pośredni.
Tak zgadza się wtedy sędzia podyktował by rzut wolny pośredni w drugą stronę. Właśnie przed chwileczką rozmawiałem z Arkiem Miklosikiem. Mieliśmy taką sytuację grając jeszcze w piłkę tylko że wtedy nasz bramkarz po prostu przepuścił piłkę do bramki i to my mieliśmy rzut wolny pośredni. Tak samo miał zareagować Bartek Pawłowski. Ale nie udało się. Poślizgnął się i wpadł z piłką do bramki. Dlatego ta piłka jest taka super i taka fajna i ciekawa. Możemy sobie wszystkie założenia techniczne i taktyczne próbować na treningach i ćwiczyć ale podobnej sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć i one potem wychodzą w meczach. Cieszę się jednak że zespół się podniósł i udało się zainkasować trzy punkty.
Najnowsze aktualności
-
14.07.2022
W sobotę z KKS-em Kalisz
W sobotę pierwszy zespół Polonii rozegra w Kaliszu mecz sparingowy z KKS-em 1925 Kalisz. Mecz z II-ligowcem będzie poważnym sprawdzianem dla podopiecznych duetu trenerów Paweł Juszczyk - Marcin Duchała. W naszym zespole poza świeżo zakontraktowanymi Kevinem Chinedu Durueke, Mikołajem Witkowskim i Michałem Walczakiem trenerzy sprawdzą kilku zawodników testowanych.
-
14.07.2022
Młodzicy: Podsumowanie rundy wiosennej
W sezonie 2022/2023 Polonia nie będzie mieć przedstawicieli roczników 2009 i 2010 w Ligach Wojewódzkich. Zespołowi młodzików starszych nie udało się wywalczyć miejsca premiowanego awansem. Zespół prowadzony przez trenerów Tomasza Genderę i Marcina Parusa zakończył zmagania na trzecim miejscu w tabeli. Drużynie młodzików młodszych nie udało się natomiast utrzymać w bardzo silnej grupie Ligi Wojewódzkiej. Mimo dobrej gry często brakowało szczęścia, co sprawiło, że podopieczni Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia zakończyli rozgrywki na siódmej pozycji.
-
13.07.2022
Trampkarze: Podsumowanie rundy wiosennej
Trzy zespoły trampkarzy reprezentowały Polonię Środa Wielkopolska w rozgrywkach piłkarskich. Duży sukces odniosła drużyna trampkarzy młodszych (rocznik 2008), która wygrała swoją grupę i walczyła w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15, niestety przegrywając w finale z Jaguarem Gdańsk.
-
12.07.2022
Akademia: Ligi wojewódzkie w sezonie 2022/2023
Drużyny Polonii Środa Wielkopolska, które będą rywalizować w Ligach Wojewódzkich, poznały swoich rywali w rozgrywkach ligowych. Wszystkie cztery zespoły trafiły do grup południowych, w których mierzyć się będą z drużynami dawnych okręgów leszczyńskiego, kaliskiego i konińskiego.
-
12.07.2022
Terminarz I ligi kobiet
Zespół kobiet KS Polonia Środa Wielkopolska poznał terminarz rozgrywek I ligi piłkarskiej. Nasze zawodniczki sezon rozpoczną wyjazdowym meczem z Bielawianką Bielawa w weekend 13/14 sierpnia, a tydzień później podejmną na stadionie w Środzie Wielkopolskiej drużynę Arini Resovia Rzeszów. Ostatni mecz rundy jesiennej zaplanowano na weekend 19/20 listopada, kiedy to Polonistki udadzą się do Bielska-Białej na mecz z tamtejszym Rekordem.
-
12.07.2022
Juniorzy: Podsumowanie rundy wiosennej
Nie była to udana runda dla zespołów w kategorii junior, występujących na szczeblu pierwszej ligi wojewódzkiej. Drużyny Polonii zakończyły ten niezwykle trudny sezon w dolnych rejonach ligowych tabel.
-
11.07.2022
Mikołaj Witkowski i Michał Walczak w Polonii
Mikołaj Witkowski oraz Michał Walczak złożyli dziś podpisy na kontraktach z klubem i zostali nowym zawodnikami III-ligowej Polonii Środa Wielkopolska. Obaj brali ostatnio udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.
-
11.07.2022
Terminarz meczów Polonii w III lidze
Polonia Środa Wielkopolska poznała terminarz gier w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 w trzeciej lidze. Podopieczni Pawła Juszczyka i Marcina Duchały rozpoczną sezon meczem wyjazdowym ze Świtem Skolwin w weekend 6/7 sierpnia. Piłkarska jesień potrwa do 19/20 listopada, a Poloniści zakończą ją podejmując na własnym boisku Stolem Gniewino.

























































