26.04.2015
T. Bekas: Nareszcie…Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Warty Poznań Tomaszem Bekasem przeprowadzonego tuż po wygranym przez jego zespół meczu z naszą Polonią.
Trenerze można powiedzieć że do trzech razy sztuka. W trzecim meczu o stawkę pomiędzy Wartą, a Polonią udało się Wam zainkasować komplet punktów.
No nareszcie można tak powiedzieć. Mecze kontrolne udawało mi się z bratem wygrywać a w lidze było już gorzej. Pierwszy mecz jesienią dostaliśmy srogie lanie 5:1, w Pucharze Polski był remis ale Polonia była lepsza w rzutach karnych no i dziś wygraliśmy my. Padły więc już wszytki wyniki w tym sezonie w tych naszych pojedynkach braterskich. Dziś udało się w końcu przełamać tego niefarta. Do przerwy bardzo wyrównane zawody i bramka kuriozum dla zespołu Polonii. po przerwie gra mojego zespołu wyglądała już zdecydowanie lepiej czego efektem były dwie strzelone bramki. Cieszymy się z tych trzech punktów bo dzięki nim w tabeli mamy już w sumie ich 50. Myślę że nikt kto na piłce się zna przed sezonem nie spodziewał się że w Poznaniu uda się coś tak fajnego stworzyć. Ja w tych chłopaków wierzyłem od początku i nawet dziś jak przegrywaliśmy w przerwie meczu im powiedziałem że jestem przekonany o tym że uda się odrobić te straty.
Mecz stał na wysokim poziomie, a sporo zamieszania wprowadziła bramka kuriozum bo gdyby pański bramkarz po prostu wpuścił piłkę do bramki bez kontaktu z nią to byłaby ona nie zaliczona gdyż był rzut wolny pośredni.
Tak zgadza się wtedy sędzia podyktował by rzut wolny pośredni w drugą stronę. Właśnie przed chwileczką rozmawiałem z Arkiem Miklosikiem. Mieliśmy taką sytuację grając jeszcze w piłkę tylko że wtedy nasz bramkarz po prostu przepuścił piłkę do bramki i to my mieliśmy rzut wolny pośredni. Tak samo miał zareagować Bartek Pawłowski. Ale nie udało się. Poślizgnął się i wpadł z piłką do bramki. Dlatego ta piłka jest taka super i taka fajna i ciekawa. Możemy sobie wszystkie założenia techniczne i taktyczne próbować na treningach i ćwiczyć ale podobnej sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć i one potem wychodzą w meczach. Cieszę się jednak że zespół się podniósł i udało się zainkasować trzy punkty.
Najnowsze aktualności
-
27.07.2022
Aleksander Kluczyński i Aleksander Kultys w Polonii Środa
Polonia Środa zasiliła swoje szeregi przed startem nowego sezonu kolejnymi dwoma młodymi i ambitnymi piłkarzami. Do naszego zespołu na zasadzie wypożyczenia z Warty Poznań przychodzą Aleksander Kluczyński i Aleksander Kultys.
-
27.07.2022
ZAPOWIEDŹ SPARINGÓW DRUŻYN SENIORSKICH (30-31 LIPCA)
Weekend 30-31 lipca będzie intensywny dla zespołów seniorskich naszego klubu. Wszystkie trzy drużyny rozegrają kolejne spotkania towarzyskie. Pierwszy zespół zmierzy się w sobotę na własnym boisku z IV-ligową Nielbą Wągrowiec. Także w sobotę swoje spotkanie rozegrają rezerwy Polonii Środa a rywalem polonistów będą juniorzy Unii Swarzędz. W niedzielę natomiast Polonistki zagrają na płycie głównej Stadionu Średzkiego z zespołem Medykiem Konin.
-
26.07.2022
Wysokość składek na sezon 2022/2023
1-go sierpnia Akademia Piłkarska Polonii Środa Wielkopolska rozpoczyna treningi w sezonie 2022/2023. Zarząd sekcji piłki nożnej podjął decyzję o wysokości składek za treningi w naszej Akademii.
-
25.07.2022
Wygrana z GSS Grodzisk
Piłkarki Polonii Środa pokonały w meczu towarzyskim rozgrywanym na boisku w Środzie Wlkp. GSS Grodzisk Wielkopolski 8:0 (5:0).
-
23.07.2022
Pewna wygrana z Kotwicą
W trzecim meczu towarzyskim rozgrywanym podczas okresu przygotowawczego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Kórniku z trzecim zespołem czwartej ligi poprzedniego sezonu – miejscową Kotwicą.
-
22.07.2022
Akademia: Terminarze lig wojewódzkich
Zespoły akademii, które będą rywalizować w ligach wojewódzkich w sezonie 2022/2023, poznały terminarze rozgrywek. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej wszystkich naszych przedstawicieli przydzielił do grup południowych, w których mierzyć się będą z zespołami z dawanych okręgów kaliskiego, konińskiego i leszczyńskiego.
-
21.07.2022
Zapowiedź sparingów drużyn seniorskich (23-24 lipca)
Weekend 23-24 lipca będzie intensywny dla zespołów seniorskich naszego klubu. Pierwszy zespół zmierzy się w sobotę na wyjeździe z IV-ligową Kotwicą Kórnik. W niedzielę natomiast rezerwy ponownie podejmą na Stadionie Lekkoatletycznym zespół V-ligowego Przemysława Poznań, a wcześniej pierwszy w letnim okresie przygotowawczym sparing rozegrają kobiety. Polonistki zagrają na płycie głównej Stadionu Średzkiego z zespołem GSS Grodzisk Wielkopolski.
-
21.07.2022
Sparing rezerw: Polonia II 3:2 Przemysław Poznań
W rozegranym wczoraj meczu sparingowym na Stadionie Lekkoatletycznym w Środzie Wielkopolskiej rezerwy Polonii wygrały 3:2 z V-ligowym Przemysławem Poznań. Bramki dla średzkiej drużyny strzelili Oskar Janoś, zawodnik testowany z rzutu karnego oraz Sławomir Budnik. W niedzielę oba zespoły ponownie zmierzą się na Rolibudzie o godzinie 19:30.






















































