26.04.2015
T. Bekas: Nareszcie…Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Warty Poznań Tomaszem Bekasem przeprowadzonego tuż po wygranym przez jego zespół meczu z naszą Polonią.
Trenerze można powiedzieć że do trzech razy sztuka. W trzecim meczu o stawkę pomiędzy Wartą, a Polonią udało się Wam zainkasować komplet punktów.
No nareszcie można tak powiedzieć. Mecze kontrolne udawało mi się z bratem wygrywać a w lidze było już gorzej. Pierwszy mecz jesienią dostaliśmy srogie lanie 5:1, w Pucharze Polski był remis ale Polonia była lepsza w rzutach karnych no i dziś wygraliśmy my. Padły więc już wszytki wyniki w tym sezonie w tych naszych pojedynkach braterskich. Dziś udało się w końcu przełamać tego niefarta. Do przerwy bardzo wyrównane zawody i bramka kuriozum dla zespołu Polonii. po przerwie gra mojego zespołu wyglądała już zdecydowanie lepiej czego efektem były dwie strzelone bramki. Cieszymy się z tych trzech punktów bo dzięki nim w tabeli mamy już w sumie ich 50. Myślę że nikt kto na piłce się zna przed sezonem nie spodziewał się że w Poznaniu uda się coś tak fajnego stworzyć. Ja w tych chłopaków wierzyłem od początku i nawet dziś jak przegrywaliśmy w przerwie meczu im powiedziałem że jestem przekonany o tym że uda się odrobić te straty.
Mecz stał na wysokim poziomie, a sporo zamieszania wprowadziła bramka kuriozum bo gdyby pański bramkarz po prostu wpuścił piłkę do bramki bez kontaktu z nią to byłaby ona nie zaliczona gdyż był rzut wolny pośredni.
Tak zgadza się wtedy sędzia podyktował by rzut wolny pośredni w drugą stronę. Właśnie przed chwileczką rozmawiałem z Arkiem Miklosikiem. Mieliśmy taką sytuację grając jeszcze w piłkę tylko że wtedy nasz bramkarz po prostu przepuścił piłkę do bramki i to my mieliśmy rzut wolny pośredni. Tak samo miał zareagować Bartek Pawłowski. Ale nie udało się. Poślizgnął się i wpadł z piłką do bramki. Dlatego ta piłka jest taka super i taka fajna i ciekawa. Możemy sobie wszystkie założenia techniczne i taktyczne próbować na treningach i ćwiczyć ale podobnej sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć i one potem wychodzą w meczach. Cieszę się jednak że zespół się podniósł i udało się zainkasować trzy punkty.
Najnowsze aktualności
-
13.08.2022
Nieudana inauguracja rezerw
W sobotę swoją inaugurację miały rozgrywki V ligi w których udział bierze drugi zespół Polonii Środa. W swoim pierwszym meczu poloniści podejmowali na własnym boisku Polanina Strzałkowo.
-
13.08.2022
Akademia: Składy grup rozgrywek turniejowych
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował składy grup rozgrywek młodzieżowych, w których rywalizacja toczy się w formie turniejowej bez wyników i tabel. Swoich rywali poznali orlicy, żaki i skrzaty z roczników 2012-2017.
-
12.08.2022
Trzy punkty dla Polonii
W meczu drugiej kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku beniaminka rozgrywek Unię Solec Kujawski. Dla naszego zespołu była to doskonała okazja do zrehabilitowania się za porażkę z ubiegłego tygodnia w Szczecinie.
-
12.08.2022
Udane gry trampkarzy (2008/2009)
Średzcy trampkarze starsi oraz młodsi rozegrali w środę i czwartek kolejne gry kontrolne przed nowym sezonem. Przedstawiciele rocznika 2008 pewnie wygrali w Gnieźnie z zespołem Mieszka aż 6:1. Rocznik 2009 wziął udział w trójmeczu, w którym zawodnicy pokazali się z dobrej strony, pokonując APN Knurów.
-
11.08.2022
Akademia: Zapowiedź weekendu (13-15 sierpnia)
W długi sierpniowy weekend do gry przystąpią zespoły Polonii Środa Wielkopolska występujące w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej. W sezonie 2022/2023 na tym szczeblu reprezentować nas będą trzy zespoły: juniorzy młodsi B1 (2006/2007), trampkarze starsi (2008) oraz młodzicy młodsi (2011). Wszystkie trzy zespoły pierwsze swoje mecze rozegraja na boiskach rywali.
-
10.08.2022
Dwie gry młodzików (2010)
Zawodnicy rocznika 2010 pod okiem trenerów Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego rozegrali dwa mecze sparingowe z bardzo wymagającymi rywalami, przedstawicielami z sąsiednich lig wojewódzkich. W czwartek zespół rywalizował ze Stalą Niewiadów, a w piątek z Falubazem Zielona Góra.
-
09.08.2022
Beniaminek przyjedzie na Stadion Średzki
Na dobre rozkręcają się już rozgrywki ligowe w zespołach seniorskich Polonii Środa. W ten weekend wszystkie trzy zespoły powalczą już o punkty. Dla pierwszego zespołu będzie to druga kolejka III ligi w której podejmą Unię Solec Kujawski. Z kolei zespół kobiet i rezerw zainaugurują zmagania ligowe. Kobiety udadzą się do Bielawy na mecz z Bielawianką, a drugi zespół Polonii Środa w sobotę podejmie Polanina Strzałkowo w ramach spotkania V ligi grupa 2.
-
08.08.2022
Grali najmłodsi (2012-2015)
Poza reprezentantami piłki jedenastoosobowej swoje pierwsze mecze rozgrywały także najmłodsze grupy naszej akademii. Zawodnicy z roczników 2012, 2013, 2014 oraz 2015 rozegrali gry kontrolne oraz gry wewnętrzne, obfitujące w wiele bramek.
























































