OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

26.04.2015

T. Bekas: Nareszcie…

Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Warty Poznań Tomaszem Bekasem przeprowadzonego tuż po wygranym przez jego zespół meczu z naszą Polonią.

Trenerze można powiedzieć że do trzech razy sztuka. W trzecim meczu o stawkę pomiędzy Wartą, a Polonią udało się Wam zainkasować komplet punktów.

No nareszcie można tak powiedzieć. Mecze kontrolne udawało mi się z bratem wygrywać a w lidze było już gorzej. Pierwszy mecz jesienią dostaliśmy srogie lanie 5:1, w Pucharze Polski był remis ale Polonia była lepsza w rzutach karnych no i dziś wygraliśmy my. Padły więc już wszytki wyniki w tym sezonie w tych naszych pojedynkach braterskich. Dziś udało się w końcu przełamać tego niefarta. Do przerwy bardzo wyrównane zawody i bramka kuriozum dla zespołu Polonii. po przerwie gra mojego zespołu wyglądała już zdecydowanie lepiej czego efektem były dwie strzelone bramki. Cieszymy się z tych trzech punktów bo dzięki nim w tabeli mamy już w sumie ich 50. Myślę że nikt kto na piłce się zna przed sezonem nie spodziewał się że w Poznaniu uda się coś tak fajnego stworzyć. Ja w tych chłopaków wierzyłem od początku i nawet dziś jak przegrywaliśmy w przerwie meczu im powiedziałem że jestem przekonany o tym że uda się odrobić te straty.

Mecz stał na wysokim poziomie, a sporo zamieszania wprowadziła bramka kuriozum bo gdyby pański bramkarz po prostu wpuścił piłkę do bramki bez kontaktu z nią to byłaby ona nie zaliczona gdyż był rzut wolny pośredni.

Tak zgadza się wtedy sędzia podyktował by rzut wolny pośredni w drugą stronę. Właśnie przed chwileczką rozmawiałem z Arkiem Miklosikiem. Mieliśmy taką sytuację grając jeszcze w piłkę tylko że wtedy nasz bramkarz po prostu przepuścił piłkę do bramki i to my mieliśmy rzut wolny pośredni. Tak samo miał zareagować Bartek Pawłowski.  Ale nie udało się. Poślizgnął się i wpadł z piłką do bramki. Dlatego ta piłka jest taka super i taka fajna i ciekawa. Możemy sobie wszystkie założenia techniczne i taktyczne próbować na treningach i ćwiczyć ale podobnej sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć i one potem wychodzą w meczach. Cieszę się jednak że zespół się podniósł i udało się zainkasować trzy punkty.

Najnowsze aktualności

  • 18.08.2022

    Sparingowo z Wartą Śrem (2014)

    W sobotę 13 sierpnia zespół żaków starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2014) był gospodarzem meczu sparingowego przeciwko zawodnikom Warty Śrem.

  • 18.08.2022

    Gry kontrolne orlików (2013)

    W ubiegłym tygodniu intensywnie trenowali orlicy z rocznika 2013. Zespoły rozegrały łącznie trzy gry kontrolne z Talentem Warszawa, Arką Gdynia oraz 1920 Mosina.

  • 18.08.2022

    Piłkarska sobota na Stadionie Średzkim

    W sobotę swoje mecze ligowe rozegrają zarówno pierwszy zespół Polonii Środa który będzie podejmować beniaminka rozgrywek – Vinetę Wolin jak i pierwszoligowy zespół kobiet który podejmie na własnym boisku Resovię Rzeszów. Tym razem bez spotkania ligowego jest drugi zespół Polonii Środa. A jest to spowodowane przeniesieniem meczu ligowego z GKS Dopiewo na środę 21 września. W zamian za to młodzi poloniści z drugiego zespołu mają rozegrać grę wewnętrzną.

  • 18.08.2022

    Zwycięstwo w Nowych Skalmierzycach (2006)

    W meczu 1. kolejki nowego sezonu występujący w lidze wojewódzkiej juniorzy młodsi B1 z rocznika 2006/2007 zainaugurowali rozgrywki w meczu wyjazdowym z zespołem AP Nowe Skalmierzyce. Nasz zespół wygrał 6:1 (4:0), a bramki strzelali: Kacper Manicki - dwie, Jakub Wawroski, Oskar Pawlak, Jakub Płonka oraz Maksymilian Łoniewski.

  • 18.08.2022

    Bez punktów w Kleczewie

    W środę 17 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejną ligową kolejkę. Tym razem nasz zespól udał się do Kleczewa na pojedynek z tamtejszym Sokołem. Było to 21 ligowe spotkanie obu ekip na poziomie trzeciej ligi a sam mecz zwiastował spore emocje.

  • 17.08.2022

    Inauguracyjne zwycięstwo w Kaliszu (2008)

    W meczu drugiej kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 5:1 (1:1) z KKS-em Kalisz. Choć Kaliszanie wyszli na prowadzenie w 15. minucie meczu to Poloniści odwrócili losy meczu. Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Jakub Michalak, Filip Stasiak oraz Paweł Sarna - trzy.

  • 15.08.2022

    Polonistki liderkami I ligi

    W pierwszej kolejce ligowych zmagań sezonu 2022/23 piłkarki Polonii Środa mierzyły się w Bielawie z beniaminkiem – tamtejszym zespołem Bielawianki. Po świetnym meczu polonistki wygrały 5:0 i objęły fotel lidera rozgrywek.

  • 13.08.2022

    Ligowy klasyk w Kleczewie

    Rumieńców nabierają rozgrywki trzecioligowe w grupie drugiej sezonu 2022/23 a zespoły w nich biorące udział nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. W najbliższą środę 17 sierpnia odbędzie się kolejna kolejka ligowa. Piłkarzy Polonii Środa czeka tym razem wyjazd do Kleczewa na spotkanie z tamtejszym Sokołem.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.