26.04.2015
T. Bekas: Nareszcie…Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Warty Poznań Tomaszem Bekasem przeprowadzonego tuż po wygranym przez jego zespół meczu z naszą Polonią.
Trenerze można powiedzieć że do trzech razy sztuka. W trzecim meczu o stawkę pomiędzy Wartą, a Polonią udało się Wam zainkasować komplet punktów.
No nareszcie można tak powiedzieć. Mecze kontrolne udawało mi się z bratem wygrywać a w lidze było już gorzej. Pierwszy mecz jesienią dostaliśmy srogie lanie 5:1, w Pucharze Polski był remis ale Polonia była lepsza w rzutach karnych no i dziś wygraliśmy my. Padły więc już wszytki wyniki w tym sezonie w tych naszych pojedynkach braterskich. Dziś udało się w końcu przełamać tego niefarta. Do przerwy bardzo wyrównane zawody i bramka kuriozum dla zespołu Polonii. po przerwie gra mojego zespołu wyglądała już zdecydowanie lepiej czego efektem były dwie strzelone bramki. Cieszymy się z tych trzech punktów bo dzięki nim w tabeli mamy już w sumie ich 50. Myślę że nikt kto na piłce się zna przed sezonem nie spodziewał się że w Poznaniu uda się coś tak fajnego stworzyć. Ja w tych chłopaków wierzyłem od początku i nawet dziś jak przegrywaliśmy w przerwie meczu im powiedziałem że jestem przekonany o tym że uda się odrobić te straty.
Mecz stał na wysokim poziomie, a sporo zamieszania wprowadziła bramka kuriozum bo gdyby pański bramkarz po prostu wpuścił piłkę do bramki bez kontaktu z nią to byłaby ona nie zaliczona gdyż był rzut wolny pośredni.
Tak zgadza się wtedy sędzia podyktował by rzut wolny pośredni w drugą stronę. Właśnie przed chwileczką rozmawiałem z Arkiem Miklosikiem. Mieliśmy taką sytuację grając jeszcze w piłkę tylko że wtedy nasz bramkarz po prostu przepuścił piłkę do bramki i to my mieliśmy rzut wolny pośredni. Tak samo miał zareagować Bartek Pawłowski. Ale nie udało się. Poślizgnął się i wpadł z piłką do bramki. Dlatego ta piłka jest taka super i taka fajna i ciekawa. Możemy sobie wszystkie założenia techniczne i taktyczne próbować na treningach i ćwiczyć ale podobnej sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć i one potem wychodzą w meczach. Cieszę się jednak że zespół się podniósł i udało się zainkasować trzy punkty.
Najnowsze aktualności
-
04.09.2022
Bez punktów w starciu z Pogonią
W meczu szóstej kolejki trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Pogoń Nowe Skalmierzyce. Spotkanie to zamykało szóstą kolejkę III ligi grupy drugiej a dla obu zespołów zwycięstwo było szansą na umocnienie swojej pozycji w górnej części ligowej tabeli.
-
02.09.2022
Akademia: Harmonogram meczów (3-4 września)
W sobotę i niedzielę kolejne mecze ligowe średzkich zespołów młodzieżowych! Na boiskach w Środzie Wielkopolskiej nie zabraknie emocji. W sobotę na płycie głównej swój mecz rozegrają trampkarze starsi, którzy o godzinie 12:00 podejmą Rawię Rawicz. W niedzielę natomiast na Rolibudzie o godzinie 11:00 zmagania ligowe w I lidze okręgowej zainaugurują trampkarze młodsi, a o 14:00 na CTP 1 swoje spotkanie rozegrają młodzicy starsi. Pełny harmonogram poniżej.
-
02.09.2022
Zwycięstwo z Orlikiem Miłosław (2009)
W ostatniej już grze kontrolnej w ramach przygotowań do sezonu 2022/2023 trampkarze młodsi Polonii pokonali 4:0 (2:0) rówieśników z Orlika Miłosław. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Stanisław Solarski - dwie, Miłosz Gauza oraz Jakub Janiszewski z rzutu wolnego. Warto odnotować, iż w celach wychowawczo-dydaktycznych mecz sędziowało trzech zawodników Polonii - Antoni Staszak, Stanisław Wieliński i Jakub Sawuć. Chłopacy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie - przygotowali kartki, chorągiewki, a nawet... zadbali o łączność pomiędzy sobą! Trójka arbitrów przez cały mecz była w stałym kontakcie na słuchawkach.
-
02.09.2022
Gry kontrolne orlików (2012)
Drużyny orlików starszych (rocznik 2012) rozegrały w weekend gry kontrolne. Grupa pierwsza zmierzyła się w grze wewnątrz naszego klubu z rok młodszym kolegami. Zawodnicy z grupy drugiej wzięli udział w trójmeczu z Wartą Śrem oraz Kłosem Zaniemyśl.
-
01.09.2022
W niedzielę z Pogonią
Nie maja zbyt wiele czasu piłkarze Polonii Środa na odpoczynek po pucharowym pojedynku z Motorem Lublin. Już w niedzielę nasz zespół rozegra spotkanie szóstej kolejki III ligi grupy 2 w którym podejmować będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce.
-
01.09.2022
Zwycięstwo w Sątopach (2010)
W meczu 1. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia II Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe GSP Sątopy 6:2 (4:1). Bramki dla podopiecznych Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego strzelali Alicja Bolewicz - dwie, Jakub Przybylski, Fabian Nowaczyk, Marcel Kaleta oraz Adam Kłopocki.
-
31.08.2022
Koniec pucharowej przygody
W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugoligowy Motor Lublin. Stawką tego spotkania był awans do 1/16 finału tych rozgrywek.
-
31.08.2022
Ligowe zwycięstwo z SKP Słupca (2008)
W zaległym meczu 1. kolejki ligi wojewódzkiej Polonia Środa Wielkopolska pokonała na Stadionie Lekkoatletycznym zespół SKP MOS Słupca 4:2 (0:1). Goście wysoko postawili poprzeczkę i do przerwy prowadzili jedną bramką. Ostatecznie jednak Poloniści zdołali wygrać, a po dwa gole zdobyli Paweł Sarna oraz Mikołaj Kowalski.

























































