16.06.2014
Szymon Grzelak o powołaniu do kadryNa początku czerwca wychowanek naszego klubu, Szymon Grzelak uczestniczył w konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski do lat 18, która odbyła się w Wesołej koło Warszawy. Pierwszemu kadrowiczowi w historii naszej Polonii zadaliśmy kilka pytań.
Czy jesteś zadowolony z pobytu na zgrupowaniu i dlaczego?
Tak, jestem zadowolony, ponieważ spełniłem jedno z marzeń z dzieciństwa, jakim była gra z orzełkiem na piersi. Poza tym cieszę się, iż mogłem poznać i współpracować z takimi osobami jak Rafał Janas czy Jacek Bąk oraz skonfrontować umiejętności z chłopakami grającymi w wyższych ligach rozgrywkowych.
Czy graliście sparing, jeśli tak to z kim, na jakiej pozycji grałeś i jakie sa Twoje spostrzeżenia po tym spotkaniu?
Sparing rozegraliśmy z IV ligową Victorią Sulejówek z którą wygraliśmy 0:4. Ku mojemu zaskoczeniu wystąpiłem od pierwszej minuty na pozycji środkowego obrońcy. Po meczu pomyślałem, że pozytywne było to, że tworzyliśmy jedną drużynę, a nie jak wydawało mi się na początku, że będzie to pokaz umiejętności poszczególnych zawodników.
Jak przebiegały treningi, czy były intensywne czy raczej dotyczyły taktyki?
Treningi były przeprowadzane bardzo profesjonalnie. Dotyczyły przede wszystkim taktyki, przypomniano nam jak powinny zachowywać się poszczególne formacje, ale znalazł się również czas na małe gry.
Czy polubiłeś się z którymś z kolegów z kadry i czy utrzymujesz z nim kontakt?
Poznałem wielu nowych znajomych, na zakończenie zgrupowania nikt nie był sobie obcy. Ale kontakt utrzymuje jedynie z paroma z nich.
Czy dostałeś jakieś zalecenia dotyczące np. diety i np. co powinieneś poprawić albo jakie sa Twoje mocne i słabe strony?
Jednostki treningowe były przeprowadzone tak, by trenerzy mogli dowiedzieć się o nas czegoś więcej. Na koniec dnia trener rozmawiał z każdym z nas, by przekazać nam wskazówki nad czym mamy pracować. Dowiedzieliśmy się również co jest naszą silną stroną na boisku. Jednak najbardziej cieszyłem się z rozmowy z Jackiem Bąkiem, który przekazał mi cenne wskazówki dotyczące gry środkowego obrońcy.
Zdjęcia z konsulatacji zobaczyć moza tutaj.
Najnowsze aktualności
-
13.09.2022
Porażka mimo prowadzenia (2010)
Mógł to być idealny weekend dla młodzików starszych Polonii (rocznik 2010). Pierwsza drużyna mimo dwubramkowego prowadzenia po golach Nikodema Odwrota i Amelii Guzendy nie zdołała wywieźć z Śremu choćby punktu. Gospodarze gola na wagę zwycięstwa strzelili pięć minut przed końcowym gwizdkiem. Druga drużyna wygrała po równie emocjonującym meczu 3:2 z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, a trzeci zespół pokonał aż 5:1 rezerwy Warty Śrem.
-
12.09.2022
Ubezpieczenie dodatkowe dla zawodników akademii
Oferta ubezpieczenia dodatkowego na wypadek kontuzji dla zawodników akademii KS Polonia Środa Wielkopolska.
-
12.09.2022
W piątek z Bałtykiem
Tym razem w piątek kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa a ich rywalem będzie znajdujący się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli Bałtyk Gdynia. Będzie to doskonała okazja dla średzkiego zespołu żeby zainkasować komplet punktów i poprawić swoją pozycję w ligowej tabeli.
-
12.09.2022
Pokonali na wyjeździe Avię (2009)
W sobotnim meczu na szczycie I ligi okregowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska po emocjonującym do ostatniej minuty pojedynku wygrała 2:1 (1:0) z Avią Kamionki. Obie bramki na wagę trzech punktów zdobył Antoni Staszak. Druga drużyna (III liga okręgowa) w niedzielę wygrała 6:2 w Łopuchowie z Concordią Murowana Goślina. W tym meczu gole strzelali Jakub Janiszewski - dwa, Nikodem Odwrot - dwa, Filip Wojciechowski oraz Bartłomiej Wiczyński.
-
12.09.2022
Zwycięstwo w Ostrowie Wielkopolskim (2008)
W spotkaniu 6. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych średzka Polonia aż 5:1 wygrała w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Ostrovią 1909. Poloniści umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego strzelali Paweł Sarna - dwie, Jakub Michalak, Mikołaj Kowalski oraz Marcel Jankowiak.
-
12.09.2022
Wysokie zwycięstwo z Ostrovią (2006)
W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska na boisku w Zielnikach pokonała 5:2 (3:1) Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski. Bramki dla Polonii strzelali Maksymilian Łoniewski, Adrian Olejniczak z rzutu karnego, Oskar Górski, Szymon Rauhut oraz Paweł Hładyszewski. Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka utrzymali pierwszą pozycję w tabeli, ale w niedzielę ich ekipę czeka wyjazdowa potyczka z niepokonanym dotąd Jarotą Jarocin.
-
12.09.2022
Remis w starciu z Wiarą Lecha
W kolejnym spotkaniu V ligi grupy 2 drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku drużynę Wiary Lecha Poznań. W składzie gości kibice którzy wybrali się na to spotkanie mogli zobaczyć piłkarzy o bardzo uznanych nazwiskach bo barwy Wiary Lecha Poznań reprezentują między innymi Jakub Wilk, Hubert Wołąkiewicz czy Siergiei Krivets.
-
12.09.2022
Akademia: Wyniki meczów (10-11 września)
Kolejny udany weekend mają za sobą przedstawiciele piłki 11-osobowej, którzy wygrali wszystkie swoje mecze! Juniorzy młodsi wygrali na boisku w Zielnikach 5:2 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Na wyjeździe Ostrovię pokonali trampkarze starsi (5:1). Po emocjonującym meczu 2:1 Avię Kamionki pokonali trampkarze młodsi, a drugi zespół wygrał na wyjeździe z Concordią Murowana Goślina. Dwa z trzech spotkań wygrali młodzicy starsi, a niestety dwie porażki ponieśli młodzicy młodsi. Zmagania ligowe zainaugurowały juniorki, przegrywając z mocną Wartą Poznań 0:8.

























































